Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Ima neka najava dvosatne behind the scenes emisije gde se vidi kadar iz treće epizode kad je Deni još uvek u WF i biju se sa zombijima, pada klapna i kažu iz režije "this was Emilia Clark's last scene on the GOT set, blabla". Znači da su celu sezonu snimali zbrda-zdola, verovatno i u više verzija. 
Ma dobro to je jasno, ja sam mislio da su snimili više alternativa pa onda odredili šta će da ide u montažu. Jer im je taj zajeb sa vremenskom prognozom dosta velik.

Plus mi je super što Bran naizmenično ide iz faze 'Neću da vladam!' do faze `Pa šta misliš koji sam se moj ovoliko I cimao ako ne da budem kralj!? ' I nazad...

Sent from my H3213 using Tapatalk

Link to comment

Nego, je li ko izbacio stats o kretanju u epizodi? Plakali smo kroz poslednje sezone na geografiju i teleport, a evo sad u finalnoj ep. nam roknuli balans sa jedno, cenim, 32 minuta sporog koračanja.

Link to comment

Bren The Sjeban mozda i nije tako los izbor za kralja (svevideci i svemocni pokretac figura, neka GoT verzija Muad'Diba) al najava je stvarno smehotresna. 

 

Najbolji momenat je kako su se severnjaci usrali u zivot ostalima, em izborili nezavisnost em postavili svog coveka na presto 6 kraljevstva :s_c:

Link to comment
36 minutes ago, Shan Jan said:

Najbolji momenat je kako su se severnjaci usrali u zivot ostalima, em izborili nezavisnost em postavili svog coveka na presto 6 kraljevstva :s_c:

 

Dobro je da niko drugi ne želi nezavisnost, ni Dorne koji je koliko juče digao pobunu, ni Iron Islands koji više vremena provode pobunjeni nego lojalni...

 

wqj5foe47fz21.jpg

Link to comment

Najbolje dve stvari:

 

Sansa nezavisna kraljica, srce moje. U inat hejterima

Dany zaginula

 

Jona mi zao, mada ovako glup i dezorijentisan i nije lose prosao.

Nacin na koji Tyrion bira kralja, a i ko su mu savetnici (jebeni Bronn) su smehotresni

Sve u svemu, mogli su bolje, ali kako neko rece falile su dve sezone. I, da morao je jedan dobar rat na kraju, ovako ispalo mlako

Link to comment

statični pacov? :fantom:

 

čudi me da još niko nije izneo ideju i predlog da je Zakraljenje trebalo da bude 40 yard dash takmičenje, pa da najmobilniji postane kralj

FDR je primer da i statični lider može biti kvalitetan.

Link to comment

Tek tad bi pokidao. Wargovao bi geparda ili tako šta :p

 

(A statičnost se, kolko sam ja shvatio taj post, odnosilo na pasivnost lika, ne na njegovu paralizu) 

Link to comment
4 hours ago, omiljeni said:

statični pacov? :fantom:

 

čudi me da još niko nije izneo ideju i predlog da je Zakraljenje trebalo da bude 40 yard dash takmičenje, pa da najmobilniji postane kralj

FDR je primer da i statični lider može biti kvalitetan.

Feudalni vladari nisu mogli imati telesnih mana, jer ne bi dobili podršku da vladaju, a konkurencija za presto je iz tog razloga oslepljivana i sakaćena. Stoga, sama ideja da neki feudalci izaberu bogalja za kralja je urnebesna na mnogo nivoa.

 

A da je Bren Stark statični pacov, jeste. Isto važi i za Sansu. Brat i sestra Gamp Vesterosa, drugi ih i fizički vukli unaokolo, doprinos konačnoj pobedi im teži nuli (čak bi svi ostali bolje prošli bez njih dvoje, naročito da je Bran poginuo Beyond the Wall), a na kraju zaseli na oba trona kad su svi kvalitetniji od njih izginuli. Pouka - budi govno bez karaktera koje je sve vreme na teretu drugima, i proći ćeš bolje od svih ostalih.

Link to comment

Na osnovu cega je Sansa govno bez karaktera? A i za Brana i nisam, ali nije ni on, mada je totalno neobjasnjeno za koji moj je on pravi kralj. Mada ne vidim nekog boljeg

Meni je WTF. momenat - na onom saboru, bar cetvoro njih znaju da Jon nije Jon, a ipak niko to ne pominje. Ja sam mislio da ce barem Sam nesto reci. 

Drugo mi je Arya i njeno bivstvovanje u poslednje tri epizode. Pobedila je NK-a i postala heroj. Posle toga ide da ubije Cersei, Hound je u pet sekundi ubedi da se vrati i ona prakticno ni ne izvadi cuveni Needle. Dakle, nije uradila nista. Jedino mogu sa stanovista narativne strategije da razumem da je ona posluzila da bude oci gledalaca i da zapravo preko nje vidimo kakav je masakr Degeneris napravila. Cak ni ne uspeva da izbavi one ljude, barem onu devojcicu, bila je tamo samo da bude. 

Link to comment

Pa znaju svi da Jon nije Jon ali posto je ubio kraljicu prave kompromis da ga salju na wall gde gubi sva prava i titule pa i tu kraljevsku.

 

A Sansa je tesko govno bez karaktera i ako za Brana i moze da se nadje neko Kostunica objasnjenje zasto ce da bude kralj, za nju ne postoji bas nikakva logika zasto je dobila North.

Link to comment

Jer joj je brat kralj, a nema ko drugi?

Vukljali su je redomzajebavao ko je stigao i nigde se nikad nista nije pitala, dok onog majmuna nije zatvorila u kavez sa kerovima. Ona nije vitez, ne znam cime treba da zasluzi titulu

Edited by Giggsy
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...