Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

1 hour ago, Budja said:

 

  Reveal hidden contents

Uopste se ne slazem oko Sivo Crva.

 

Prva rupa je nacin na koji Jon ubija Deneris. U prosloj epizodi su prikazali nepoverenje izmedju njih dvoje. Nema teorije da se on, eto, tako lepo useta sam sam samcat ko duh do Deneris koja nema nikakvu zastitu. Ubistvo Deneris su morali da rese na bolji nacin.

 

Drugo, kraljica je ubijena, Sef vojske je Sivi Crv. Koliko shvatama, Unsullied i Dotrakija ima vise ngo severnjaka, a nije bas da su severnjaci rado vidjeni gosti u KL. Najlogicniji epilog ubistva vladara na vrhuncu moci je gradjanski rat za nasledje a ne predaja. Sivi Crv ima upper hand, i ako su vec tao razvii lik njega i njegovih, logicno je da krene u osvetu a ne da kaze, well, jebi ga ubili kraljicu, sta sad, mora da se zivi. TO sto gradjani KL mrze Unsullied je irelevantno - sta je falilo Mongolima u sirenju teritorije i straha i neprijateljstva raje? 

 

Dalje, zasto se Tirion postavlja kao king maker? Kao, svi su odjednom vlasni da slusaju iskusnog politicara koji je zajebao sve sto je zajebati mogao da bi ostao sam samcat bez ikakve zastite, osim mozda prijateljstva Sanse. Tirion je lagan za odstrel, nikome nije potreban.

 

Uopste, ubistvo Deneris se predstavlja kao tiranoubistvo vladara bez ikakve podrske koje dovodi do neke katarze umesto kao ubistvo vladara na vrhuncu ili u usponu a to nema nikakvo logicno uporiste u samoj seriji.

 

 

Takodje je bljutav Bran kao mastermind koji je sve znao i gde su "svi bili tacno gde je trebalo". Deus ex machina.

 

Spoiler

Dothraki i Unsullied se u trenutku ubistva Deneris nalaze u razrušenom i spaljenom gradu čije su stanovništvo pobili, bez zaliha, na neprijateljskoj teritoriji među ljudima koji ih (sa pravom) smatraju za divljake, bez pravog vođstva (jedino ako ne misliš da Sivi Crv komanduje Dotracima), bez nuklearne opcije u vidu Drogona i bez mogućnosti da se sami vrate preko mora u Esos. Drugim rečima, njihova strateška pozicija je očajna i ne znam kakvu bi to osvetu mogao da sprovede Sivi Crv, osim da krene sa Unsulliedima da pali i pljačka okolinu KL-a da bi došao do nekakve hrane, a i to pod uslovom da (i) se prvo ne pobije sa Dotracima u samom KL-u oko zaliha, (ii) ne sukobi se sa vojskom Severa i Vale-a koja ga čeka ispred zidina i (iii) Gendri, Edmure i princ Dorne, kao i preostali feudalci iz Reacha i Westerlandsa ne pošalju svoju vojsku da spreče podivljale Unsullied trupe da pale i ubijaju po Westerosu.

 

Sve što je Sansa (ili Davos ili ko god da je komandovao, kad već Džon nije bio dovoljno pametan da pobegne, premda jeste jedan od najglupljih literarnih likova koje sam ja ikada video) trebala da uradi jeste da opkoli KL, blokira ulaze u grad i traži da Džon i Tirion budu pušteni u zamenu za život i prevoz Dotraka i Unsullied-a preko Uskog mora. Čisto sumnjam da bi oni izabrali da ubiju Džona i onda umru od gladi ili od mača u tuđoj zemlji zarad nekakve "osvete" pokojne Deneris, tj. Sivi Crv možda i bi, ali bi ga onda verovatno ubili njegovi ljudi ili Dotraci. Suma sumarum, Sivi Crv nema tu šta da se pita, nego, ako je pametan, da gleda da se vrati nazad u Esos živ.

 

Link to comment
 
Ma daj, nema tu istine... ču neće da završi knjige zbog Trampa. Evo moje smele procene, kraj 2019/početak 2020. imamo objavu da je završio Winds of Winter :)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
23 minutes ago, Ayatollah said:
  Hide contents

Dothraki i Unsullied se u trenutku ubistva Deneris nalaze u razrušenom i spaljenom gradu čije su stanovništvo pobili, bez zaliha, na neprijateljskoj teritoriji među ljudima koji ih (sa pravom) smatraju za divljake, bez pravog vođstva (jedino ako ne misliš da Sivi Crv komanduje Dotracima), bez nuklearne opcije u vidu Drogona i bez mogućnosti da se sami vrate preko mora u Esos. Drugim rečima, njihova strateška pozicija je očajna i ne znam kakvu bi to osvetu mogao da sprovede Sivi Crv, osim da krene sa Unsulliedima da pali i pljačka okolinu KL-a da bi došao do nekakve hrane, a i to pod uslovom da (i) se prvo ne pobije sa Dotracima u samom KL-u oko zaliha, (ii) ne sukobi se sa vojskom Severa i Vale-a koja ga čeka ispred zidina i (iii) Gendri, Edmure i princ Dorne, kao i preostali feudalci iz Reacha i Westerlandsa ne pošalju svoju vojsku da spreče podivljale Unsullied trupe da pale i ubijaju po Westerosu.

 

Sve što je Sansa (ili Davos ili ko god da je komandovao, kad već Džon nije bio dovoljno pametan da pobegne, premda jeste jedan od najglupljih literarnih likova koje sam ja ikada video) trebala da uradi jeste da opkoli KL, blokira ulaze u grad i traži da Džon i Tirion budu pušteni u zamenu za život i prevoz Dotraka i Unsullied-a preko Uskog mora. Čisto sumnjam da bi oni izabrali da ubiju Džona i onda umru od gladi ili od mača u tuđoj zemlji zarad nekakve "osvete" pokojne Deneris, tj. Sivi Crv možda i bi, ali bi ga onda verovatno ubili njegovi ljudi ili Dotraci. Suma sumarum, Sivi Crv nema tu šta da se pita, nego, ako je pametan, da gleda da se vrati nazad u Esos živ.

 

Spoiler

 

Sivi Crv je general svih armija, to ga je proglasila Deneris nakon osvajanja KL. 

Sansa mu je rekla da su opkoljeni i da se ne pravi pametan već da isporuči lepo Džona ali on je odbio i stavio im do znanja da njega i njegove ne interesuje ni nagrada ni Reach (?!) pa maltene ni životi, već samo "pravda". Zato kapiram što su prestali da mu prete jer su videli da su Unsullied rezilijentni na strah od smrti i onda kao, ajd slažemo se. Jedina budalaština posle je što su kao i ispoštovali obećanje i stvarno šiknuli Džoniku upstate. 

 

 

Link to comment
4 minutes ago, Valkyrie said:
  Reveal hidden contents

 

Sivi Crv je general svih armija, to ga je proglasila Deneris nakon osvajanja KL. 

Sansa mu je rekla da su opkoljeni i da se ne pravi pametan već da isporuči lepo Džona ali on je odbio i stavio im do znanja da njega i njegove ne interesuje ni nagrada ni Reach (?!) pa maltene ni životi, već samo "pravda". Zato kapiram što su prestali da mu prete jer su videli da su Unsullied rezilijentni na strah od smrti i onda kao, ajd slažemo se. Jedina budalaština posle je što su kao i ispoštovali obećanje i stvarno šiknuli Džoniku upstate. 

 

 

Spoiler

Pri tome, opet neko sazimanje vremena.

 

Sansa nije isla na jug sa vojskom. Nece biti da se sastanak desio dan nakon ubistva Deneris.

 

Sta se u medjuvremenu desava, a sto je sustinski najbitnije, mi pojma nemamo.

 

Vracanje u Esos - Jara?

 

Ja i kazem da je gradjanski rat najrealnija opcija.

 

Sto se motivacije Unsullied i Dotrakija tice, ako su mogli da idu na jebeni sever da se bore protiv NKa, sumnjam da im se ne bi osladilo da ostanu tu u bogatom KLu.

 

Sto se vojske Vale, severnjaka i ostalih tice, koliko tu diviizija ima? 

 

Sto se tice Dorne i Reach-a, zasto bi radili za Starkove, kako si to sam lepo primetio? Mogu lepo sa Crvom i Jarom da se dogovore, srede Starkove i cica-mica gotova prica.

 

 

Prosto, ponavljam da katarza i izborni kralj nakon ubistva nemaju smisla. Ima smisla opsti picvajz.

 

Link to comment
1 hour ago, Azdaja said:

+1 za aždahu 

 

Ko je realno zainteresovan da gleda avanture Arye the Explorer? 

 

Siguran sam da nam se to sprema za godinu mozda dve. 

+

 

Arja conquistador otkriva Ameros   :rolleyes:

Link to comment
9 minutes ago, Valkyrie said:
  Hide contents

 

Sivi Crv je general svih armija, to ga je proglasila Deneris nakon osvajanja KL. 

Sansa mu je rekla da su opkoljeni i da se ne pravi pametan već da isporuči lepo Džona ali on je odbio i stavio im do znanja da njega i njegove ne interesuje ni nagrada ni Reach (?!) pa maltene ni životi, već samo "pravda". Zato kapiram što su prestali da mu prete jer su videli da su Unsullied rezilijentni na strah od smrti i onda kao, ajd slažemo se. Jedina budalaština posle je što su kao i ispoštovali obećanje i stvarno šiknuli Džoniku upstate. 

 

 

Spoiler

To što je Deneris postavila Sivog Crva za nekakvog generala svoje vojske teško da je od nekakvog značaja za Dotrake nakon njene smrti. Ja zaista teško mogu da zamislim bilo kog Dotraka da disciplinovano prima naredbe od nekog evnuha bez Deneris - oni nisu lojalni Sivom Crvu, već Deneris, i međusobni sukobi bi verovatno počeli vrlo brzo. No, čak i da pretpostavimo da Dotraka ima malo i da Unsulliedi odmah prevladaju, ovakav nastup Sivog Crva je potpuno nelogičan - ako te interesuje samo pravda, a fućka ti se za sopstveni život, onda su mogli da ubiju Džona istog trenutka i odmah dobiju pravdu koju traže, pa šta bude. Čim su zarobili Džona umesto da ga odmah pogube znači da hoće nešto da isposluju, najverovatnije povratak u Esos, tako da nije baš da oni žele da bezuslovno daju glavu za pravdu.

 

Link to comment
33 minutes ago, arheolog1981 said:

Ma daj, nema tu istine... ču neće da završi knjige zbog Trampa. Evo moje smele procene, kraj 2019/početak 2020. imamo objavu da je završio Winds of Winter :)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

Debeli završava ceo serijal najkasnije za dve tri godine ™ ;)

 

Epizoda pokidala već od druge scene, gde se vidi kako su se dotrakiji i ansalidi aseksualno rasplodili ćelijskom deobom te ih je više nego kad su krenuli u rat protiv WW (a u kom su svi izginuli). Posle toga: sve bolje i bolje. I kreativnije. 

Link to comment
1 hour ago, Jeremija said:

Da sam ciničan rekao bih da i ovde ima vrednih pouka, na primer,

  Reveal hidden contents

ima momenat u poslednjoj epizodi gde aždaja postane svesna okova ogoljenog materijalizma i gole volje za moć (i gde ona dovodi) i uništi Iron Throne simbolišući time raskid sa prethodnim načinima vladanja.

 

 

To je OK, samo sto do sada taj karakter nije tako razvijan nego mnogo kompleksnije gde je zelja za tronom ukomponovana sa jos dosta drugih zelja. 

Brza tranfromacija u power hungry bitch koja gazi spaljene leseve neduzne dece ima smisla jedino u kontekstu neke velike traume koju nije prezivela ranije kombinovano sa mentalnim oboljenjem. A posto za tako nesto nema jasnih naznaka, naravno da ovo jeste neuverljivo mnogima. 

Onaj njen odgovor da je za paljenje kriva Sersi je smejurija za power hungry bitch - trebala je da kaze nesto u smislu mora da se zna ko je gazda a ovo je bila pokazna vezba.

Na stranu sto je sasvim suludo spaljivati sopstveni glavni grad - to ne znam da li uopste ima u istoriji. Cak i za ludog Nerona nije dokazano.

Desavalo se kada je plan ionako bio da se zameni populacija (recimo Jerusalim) kad su pobijeni muslimani od strane krstasa. 

Link to comment
8 minutes ago, Budja said:
  Reveal hidden contents

Pri tome, opet neko sazimanje vremena.

 

Sansa nije isla na jug sa vojskom. Nece biti da se sastanak desio dan nakon ubistva Deneris.

 

Sta se u medjuvremenu desava, a sto je sustinski najbitnije, mi pojma nemamo.

 

Vracanje u Esos - Jara?

 

Ja i kazem da je gradjanski rat najrealnija opcija.

 

Sto se motivacije Unsullied i Dotrakija tice, ako su mogli da idu na jebeni sever da se bore protiv NKa, sumnjam da im se ne bi osladilo da ostanu tu u bogatom KLu.

 

Sto se vojske Vale, severnjaka i ostalih tice, koliko tu diviizija ima? 

 

Sto se tice Dorne i Reach-a, zasto bi radili za Starkove, kako si to sam lepo primetio? Mogu lepo sa Crvom i Jarom da se dogovore, srede Starkove i cica-mica gotova prica.

 

 

Prosto, ponavljam da katarza i izborni kralj nakon ubistva nemaju smisla. Ima smisla opsti picvajz.

 

Apsolutno sam saglasan.

Link to comment
Spoiler

 

Dotraka nema mnogo (čudi me da ih ima uopšte, sudeći po restrikciji struje koju smo videli kad su ugalopirali u vojsku NK) ali ako misle ikako da se vrate u Esos, treba im makar Grey Worm koji govori jezik i s kojim Vesterošani očigledno žele da pregovaraju.

Neko vreme utamničenja obojice je proteklo, vidi se Tirionovim prljavim rukama i Džonovoj bradi. Možda taman onoliko koliko je trebalo Sansi i ostalima da stignu u KL.

 

Ali opet, tražimo smisao, logiku, neki racio. Da ne bi CGI Ghosta na kraju da me malo razgali... 

 

 

Link to comment

Samo bih da dodam dve stvari koje su propustene da budu pomenute:

 



- na kraju price imamo ne 2 nego 3 Stark kralja posto je evidentno s kraja epizode da Dzon odlazi da bude kralj iza zida Mens Rajder

- neokaljani su uskopljeni, oce reci ne mogu da imaju decu, sta bi oni koji djavo radili u Hajgardenu i kako bi se razmnozavali, prostom deobom?

 

Inace elektivna monarhija je garan gradjanskog rata kad god lord elekted doceka (ponekad preuranjeni) zavrsetak svog zivota. Gud gaj Tirion.
Ja 3 godine prizivam da neko ubije Sansu i Brena jer su negledljivi oboje, svako iz svojih razloga, i na kraju njih OBOJE budu kraljevi. Pa jebo me HBO onako propisno.

Edited by goofs
Link to comment

Čekaj, Sansa sa nekom vojskom opkoljava KL? :blink: 

 

Pa koliko je vojski iznedrio taj Sever za ovih par godina?

 

Prvo se sve živo odazvalo Robovom pozivu i krenulo na jug da izgine za krst časni Neda Starka. Izginuli svi na Twins, minus Boltonovi i Karstarkovi dezerteri.

 

Onda je nekako preživele lojaliste Ramsey Bolton namnožio u beskonačnost, pa je izjahao na Stanisa sa trista hiljada slonova ljudi i trijumfalno hga zgazio.

 

Onda su Jon i Sansa krenuli da regrutuju po severnjačkim kućama pozivajući se na tradicionalnu lojalnost Starkovima (nejasno, kako ti lojalisti nisu bili sa Robom, ali ajde)

 

Onda su se Stark-lojalisti (plus wildlings & giants) sukobili sa Bolton-lojalistima pred Winterfelom, Starkovi pobedili uz pomoć pojačanja iz Vejla, ostavili iza sebe bukvalno planine mrtvih.

 

Onda Sever koji i dalje nekako ima nekakvu vojsku stane uz Daenerys, zajedno sa Unsullied i Dothrakis junački izginu protiv undead.

 

Onda Sever koji i posle svega toga nekako ima nekakvu vojsku maršira na jug, pomaže u osvajanju King's Landinga sasvim nepotrebno jer ga je Drogon osvojio sam.

 

I sad, nekako Sansa opet dovodi nekakvu vojsku za finale? WTF, odakle im ljudstva više, zar je taj Sever zerg country?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...