Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Zar ne moze sam NK da smrzava stvari? Ne secam se svih situacija od pocetka serije, ali proslu epizodu se zmajeva vatra gasila oko njega kako je prolazio, to valjda znaci da ima neku hladnu auru oko sebe?

Može, oni emituju neku ladnoću, to im je i bitna razlika u odnosu na zombie (WW ne mogu da se ubiju vatrom).

 

A propos LF, što neko reče - spasio se čovek. Odmorio se :rip:

Link to comment

Našao na tri mesta iste cifre, sve skorijeg datuma:

 

According to Variety, the five main actors each make the same amount: $500,000 per episode. That includes: Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Nikolaj Coster-Waldau (Jamie Lannister), Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Kit Harrington (Jon Snow) and Lena Headey (Cersei Lannister).

Link to comment

Našao na tri mesta iste cifre, sve skorijeg datuma:

 

According to Variety, the five main actors each make the same amount: $500,000 per episode. That includes: Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Nikolaj Coster-Waldau (Jamie Lannister), Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Kit Harrington (Jon Snow) and Lena Headey (Cersei Lannister).

 

Ne znam tacne cifre, ali neka je i toliko, to je 2.5 miliona po epizodi, puta 7 za sezonu, pa na to dodaj i Sansu i Arju i Varisa i Maloprstica i debelog Sema, bata Djoru itd, za koje sam siguran da nemaju puno manje iznose. Njihove plate su se visestruko povecale u odnosu na prvu sezonu serije, a sumnjam da je ukupan budzet toliko narastao da to pokrije bez posledica. Uostalom, poslednje dve sezone su i skracene da bi se, izmedju ostalog, ustedelo na obavezama prema glumcima.

Link to comment

Pa mogu oni da stave budžet koliki hoće, ja govorim o tome koliko prihoduju i nemam sumnju da će im plus na kraju biti i te kako pozamašan. Nije možda narastao budžet toliko, ali je popularnost serije kao što rekoh verovatno i najveća ikad. Ne sumnjam da će HBO to lepo da unovči, tako da im te plate neće predstavljati neki poseban problem.

Link to comment

a sto se nisu setili da traze yaru tokom ovih pregovora kao deo primirja :isuse:

 

Mogli su da traže i da Cersei oslobodi Elariu Sand kad smo već kod toga. Npr. Sever hoće da se obaveže na neutralnost, ali pod uslovom da Cersei pusti Elariu, čime bi vratili Dornu na njihvou stranu. Bolji scenario bi izostavio lov na zombija, ali bi zato pregovori trajali 2-3 epizode (između ostalog).

Link to comment

jbg to je taj post books got, to su likovi koji su expendable i tu su kao deo dekora...cim se potrose, niko ni ne pita za njih kao da nisu ni postojali

Edited by Escalade
Link to comment

Ne znam kako misliš, valjda će da ubiju NK i tako automatski unište sve ostale zombije. Neće da ubijaju jednog po jednog zombija a onda se NK vrati na sever da počne polako sve ispočetka.

 

A da će biti nekog zatvaranja ciklusa na kraju, kao u Battlestar Galactica (This all has happened before and will happen again), u to nikad nisam ni sumnjao. Verovatno će i Martin tome težiti sa knjigama, inače ne bi toliko provlačio detalje koji sugerišu cikličnost.

 

Znaš, kraj nije bittersweet ako je zaključak da je sve isto kao što je i bilo pre početka, samo je otpočeo drugi ciklus. Drugim rečima, to što će da izgine masa nekih pojedinaca, a ništa se suštinski ne promeni, nije ni bitter ni sweet, nego isto sranje a drugo pakovanje ili sjaši Kurta da uzjaši Murta.

 

Bittersweetnes kraja u Gospodaru prstenova se ogleda baš u tome što NIŠTA VIŠE NIJE ISTO, iako su protagonisti pobedili zlo - svet je izgubio svoju magiju, Elfovi su otišli u Valinor, Čarobnjaci su nestali, nema više Prstena, Lorijena, Gandalfa, Elronda, Rivendall-a, Palantira, Balroga, Patuljci polako nestaju iz planina i dolazi doba ljudi i njihove dominacije. Oni jesu izvojevali pobedu, ali su za tu pobedu platili brutalno skupu cenu koja se nikada ne može popraviti.

 

Stoga, ako kraj ASOIAF-a bude to da neko novo targarjensko dete zasedne na presto, a neki novi NK bude krunisan Beyond the Wall, te započne novi ciklus sveta koji će suštinski biti isti kao i prethodni, samo će neke druge face paradirati, onda će to biti brutalno glup i razočaravajući kraj ovakvog serijala koji je moglo da napiše i dete iz osnovne škole. Ipak, ja mislim da Martin može bolje od toga, i da će njegov kraj verovatno podsećati na Tolkina, tj. da će podrazumevati trajno uništenje svih Zmajeva, Džinova, Zida, Dece šume, Belih hodača, Rhllora, wargova, direwolfova tj. svih magijskih elemenata koji su se na ovaj ili onaj način zadržali, i da će novi svet koji usledi kao posledica ove borbe biti prozaični svet ljudi.

Edited by Ayatollah
Link to comment

a sto se nisu setili da traze yaru tokom ovih pregovora kao deo primirja :isuse

Pa nisu oni ti koji postavljaju uslove u pregovorima, s obzirom na to da su oni tražili od Sersei da ih primi, proglasi primirje i pomogne protiv WW. Bilo bi prilično lejm da su izdeklamovali:

"hoćemo primirje, šalji vojsku s nama, vrći Jaru i Elariju i, ako nije problem, ako bi mogla malo da odjebeš s Iron Throna, znaš, zbog Deni"

Link to comment

Štaznam, meni bi takav neki tolkinovski prozaičan epilog štrčao kao turd in a punch bowl. To što Martin piše vrrrlo malo ima veze sa bajkovitim svetom Tolkina i borbom dobra i zla, tako da ne znam zašto bi očekivao da sve vodi ka nekakvoj albionskoj idili Okruga.

 

Zmajevi ne simbolišu neki novi svet ljudi, nekakav proto-racionalizam i put ka RW istoriji. Naprotiv, oni su baš kao i zombiji sušta antiteza tome. Isto kao što ne može monarh apsolutista da od sveta naprasno pravi demokratiju, ne može ni da se kroz sword & sorcery ide ka nekakvom mundaneity tripu.

 

Meni je ta tema cikličnosti kod Martina zanimljiva, nadam se da neće odustati od nje. Ako su od njega Cock Merchants uzeli onaj detalj da su zombije izmislili happy little elves da bi se odbranili od ljudskih zavojevača (a čisto sumnjam da su ga sami izmislili), to bi značilo da su White Walkers nekakva kletva koja će se vraćati sve dok na svetu ima ljudi. A u odgovoru na ledene zombije pojavi se na nebu vatrena kometa, i opet se odigrava isto sranje samo hiljadu godina kasnije.

 

Razumem da bi ti radije neko konačno rešenje, ali to može da bude samo apokaliptični downer. Nema šanse da ćemo čitati kako Sam the Slayer Gamgee umorno pali lulu i počinje da piše knjigu o Džonu i kompaniji.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...