Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Dalje: šta bljuje undead verzija Viseriona?

Kao i rođak mu dalekoistočni, atomski zadah

 

 

edit - kakav je ovaj Godzila car kralj u odnosu na npr sve mrtve i nemrtve iz GoT

Edited by desboj
Link to comment

Jesu mislili, ali to suštinski nije bilo tako, jer se već u prologu prve knjige i prvim Brenovim poglavljima vidi da svet nije potpuno prozaičan kako ga većina doživljava, pa se taj fantazijski deo samo pojačava kako radnja odmiče.

 

Управо. Тако ће да мисле и у наредном циклусу :D

Link to comment

Meni je ta ideja beskonačnih ciklusa koji se ponavljaju i ne mogu se prekinuti šta god da uradiš potpuno fatalistička i suštinski obesmišljava bilo kakvu akciju bilo koga u bilo kom smeru, jer sugeriše da su bile čije akcije u suštini nepotrebne i da će se sve svakako završiti na potpuno isti način, štagod bilo ko radio. Ako je tako, što bismo se onda za bilo šta drkali, kad će se sve završiti na isti način, bolje da idemo negde i da se zajebavamo, kad i tako ništa ne zavisi od nas. Mislim da je takva ideja pogrešna, i u životu, a i u književnosti/filmu.

 

Gledaš preširoku sliku :) Za ljude koji žive na Westerosu, Essosu, i drugde svakako nije svejedno da li se apokalipsa odlaže još par milenijuma ili dolazi danas. Pritom ne moraju svi ni da znaju kako stoji the grand scheme of things, ako spasu svoju sadašnjost isto im je kao da su spasili svet zauvek.

 

Nas čitaoce može neka paralizovana Branka Proročica da obavesti da "This all has happened before and will happen again", ali 99.99% sveta to apsolutno ne zanima. Njihove priče su male, sve im se dešava u sadašnjem trenutku, nema u ASOIF nikakvog Commander Shepard kome je zadati cilj da prekine genocidni ciklus koji se aktivira svakih 40,000 godina.

Link to comment

Samo mi je žao što nam ne daju priliku da ih bolje upoznamo, da vidimo zašto je onaj desni jahač nadrkan, da mu se žena možda ne hefta sa lijevim, koja je priča onog što su ga rascopali pred Srsi, šta je bio prije, kovač, orač, reli vozač... opet, možda zato i navijam za njih, jer nisu drama quees kao ovi južno od Zida. Simple folk.

nema žena među WW, zato su i uzimali Krasterove sinove/unuke. 

a inače, free folk nisu bili drama queens pa ih ovi tvoji no-nonsense idoli potamaniše i napraviše od njih zombi robove. cool.

Link to comment

A da li je Bren konstanta u svemu tome? Tipa, da je Bren the Bulider isti ovaj naš Bren.

 

Iskreno se nadam da neće biti nikakvog putovanja kroz vreme. Takve teorije su izmislili izrazito nemaštoviti ljudi koji misle da kad dete dobije ime po nekom drevnom pretku, to verovatno ukazuje da će otputovati unazad kroz vreme i postati ta ista osoba i sagraditi Zid i šta sve već ne.

 

Vraćamo se na ono da nema mnogo novih ASOIF teorija koje nisu apsurdni, budalasti stretch zato što su sve razumne teorije uglavnom odavno provaljene. 

Link to comment

nema žena među WW, zato su i uzimali Krasterove sinove/unuke.

a inače, free folk nisu bili drama queens pa ih ovi tvoji no-nonsense idoli potamaniše i napraviše od njih zombi robove. cool.

Zar free folk nisu sjeverno od Zida enivej?

Link to comment

nema žena među WW, zato su i uzimali Krasterove sinove/unuke. 

a inače, free folk nisu bili drama queens pa ih ovi tvoji no-nonsense idoli potamaniše i napraviše od njih zombi robove. cool.

 

Ja sam skapirao da je on davao samo sinove/unuke da bi suvereno opstao kao vodja copora. Sin/unuk bi mogao da digne ruku na njega jednog dana. A i njega ne moze da trsi.

Link to comment

Ja sam skapirao da je on davao samo sinove/unuke da bi suvereno opstao kao vodja copora. Sin/unuk bi mogao da digne ruku na njega jednog dana. A i njega ne moze da trsi.

pa naravno da je ovo. uostalom, ne vidimo najbolje kog su pola zombiji.

Link to comment

A Neural Network Wrote the Next 'Game of Thrones' Book Because George R.R. Martin Hasn't

 

"I feared Master Sansa, Ser," Ser Jaime reminded her. "She Baratheon is one of the crossing. The second sons of your onion concubine."

 

(...)

 

"Aye, Pate." the tall man raised a sword and beckoned him back and pushed the big steel throne to where the girl came forward. Greenbeard was waiting toward the gates, big blind bearded pimple with his fallen body scraped his finger from a ring of white apple. It was half-buried mad on honey of a dried brain, of two rangers, a heavy frey.

 

(...)

 

Jaime killed Cersei and was cold and full of words, and Jon thought he was the wolf now, and white harbor.

 

:Hail:

Link to comment

Ja sam skapirao da je on davao samo sinove/unuke da bi suvereno opstao kao vodja copora. Sin/unuk bi mogao da digne ruku na njega jednog dana. A i njega ne moze da trsi.

Zato su ga WW ostavljali na miru, jer im je izvor prinova. Što bi u suprotnom WW bolelo dupe da ga drže živog tamo u onoj kolibi? Mogli su da pobiju i njega i njegove ćerke i da naprave zombije ali ne, njima su trebale bebe jer bebe mogu da pretvore u white walkers.

Link to comment

Ali on je žrtvovao klince mnogo pre nego što su WW naišli. Wildlings su živeli okolo i nikom ništa. Kad su se wildlings iselili zbog pretnje zombija, Craster je ostao jer je cenio da mu neće ništa jer je lojalno ubijao decu njima u čast.

 

Nema apsolutno nikakvog razloga da verujemo da je Craster bio u pravu. Da je poživeo do dolaska zombija, više je nego verovatno da bi prosto asimilari i njega i ćerke/žene kao što i svim drugima rade.

Link to comment

Ali on je žrtvovao klince mnogo pre nego što su WW naišli. Wildlings su živeli okolo i nikom ništa. Kad su se wildlings iselili zbog pretnje zombija, Craster je ostao jer je cenio da mu neće ništa jer je lojalno ubijao decu njima u čast.

 

Nema apsolutno nikakvog razloga da verujemo da je Craster bio u pravu. Da je poživeo do dolaska zombija, više je nego verovatno da bi prosto asimilari i njega i ćerke/žene kao što i svim drugima rade.

 

dunno, bas sam skoro prevrteo neki klip iz tog perioda, njihov arrangement deluje vise kao neka vrsta dogovora

sto se tice asimilacije, matori perverznjak je u svakom slucaju delovao veoma samouvereno kada je u pitanju njegov opstanak, sto moze da bude jos jedan hint  

Link to comment

Ceo taj kasting je sto se mene tice usran od pocetka ... ako nisu hteli da navijamo za Lanistere trebali su da kod Starkova, Barateona ili bar za Deni da odaberu ekipu koja bi u kadru mogla da se nosi sa matorim Densom, Dinklidzom pa cak i sa Nikolajom i Lenom. Cela Stark kuca /ako se izuzmu matorci/ sa sve bastardima i kidnapovanom decom  je prosecan kasting za Skinse i to treca sezona /zamislite sta bi sa takvim ulogama uradili N. Holt ili vec neko iz prve sezone/, dakle malo prerasli teen serija materijal. Dzon pogotovo, koliko god crnih gunjeva nabacali na njega. Za tu lovu bi im igrali i mnogo ozbiljniji glumci. Sreca pa su uglavnom  uboli sporedne likove, to je uvek bila jaca strana brit produkcije.

 

Sto se tice koncepta ovo fragmentarno pricanje price, sad kad sve treba da se upakuje i privede kraju, ozbiljno pocinje da smeta jer ima rupetina ko kanjon Tare. To je neka suluda kombinacija americke i britanske filmske naracije /po Edi izardu, malo pucnjeve i eksplozije i masovki, pa onda malo kamernih divana u biblioteci/ koja ne fercera jer za jedne je dosadno a za druge nema logike i motiva i price generalno. A podloga je preobimna. Kad smo kod love i tu se moglo uloziti malo u scenariste.

 

Kako bilo steta novaca i dobre podloge .... ne kazem da nije gledljivo sve to sto su uradili, posebno za mene koja sam laka za zabaviti ali.... Bilo je dobrih momenata i dobrih dijaloga i uz sav hajp po internetu i dalje nema mnogo bolje zabave pa ajd ... do 2019.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...