Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Moram reci da mi je ova 7. sezona najgora do sada. Iz kosmosa se vidi kako ce se sve zavrsiti, iznenadjenja prakticno i da nema a podela na good guys i bad guys je dostojna mortal kombat filmova.

 

Ova 3. epizoda vise deluje kao da je neko napravio recap neke serije a ne da je u pitanju jedna epizoda. Previse je sve zbrzano.  

Link to comment

Bitke su baš otaljane..gde je krv, slomljene kosti, leteći ekstremiteti? Isto tako sex, imaš samo početak i kraj..jebeš to. Od ostalih stvari svidela mi se Serseina upotreba termina revolucija za društvenu promenu. U kom veku se ovo otprilike dešava, 11, 12?

Link to comment

stvarno je lecenje djore jedna od vecih svinjarija. em je prezdravio za vece, em su vise puta jasno rekli da se radi o virusu koji napada mozak. 

ovo je bilo kao kad bi u variola veri serbedzija iscedio cireve bolesnicima i poslao ih kuci.

serem im se u pisanje, toga nema ni u latino serijama.

Link to comment

stvarno je lecenje djore jedna od vecih svinjarija. em je prezdravio za vece, em su vise puta jasno rekli da se radi o virusu koji napada mozak. 

ovo je bilo kao kad bi u variola veri serbedzija iscedio cireve bolesnicima i poslao ih kuci.

serem im se u pisanje, toga nema ni u latino serijama.

 

zar amfilohije nije rekao da ce mozak otici u opsajd tek za 6 meseci? 

Link to comment

Mislim da generalno grejskejl ne utice direktno na mozak vec vise ljudi polude od toga sto im preuzima telo i sto ih svi izbegavaju. A i ovo sto kaze Ros.

Link to comment

zar amfilohije nije rekao da ce mozak otici u opsajd tek za 6 meseci? 

 

pa da, al kako su ga onda mogli otpustiti kao zdravog, samo zato sto ga ne boli kad mu dzaraju sise? pipace valjda okolo.

 

Mislim da generalno grejskejl ne utice direktno na mozak vec vise ljudi polude od toga sto im preuzima telo i sto ih svi izbegavaju. A i ovo sto kaze Ros.

 

rece mester da je virus, i konkretno kolko jos ima fore. plus su oni sto su ga napali delovali vise agresivno nego depresivno, tako da garant nije to.

Link to comment

Kako se prenosi znamo - dodirom.

 

Kako dolazi do mozga nemamo pojma, to je IIRC jedna od onih stvari koje su izmislili za seriju. U knjizi je tako kako edited by mod kaže - bolest ti ne radi ništa direktno sa mozgom, nego godinama gledaš kako te polako ubija pa kažu da ljudi obično izgube razum pred sam kraj. U tom kontekstu procena da će da mu mozak otkaže za 6 meseci nema veze s, khm, mozgom.

Link to comment

Pa nisu samo ljuske, to sa vremenom prodire sve dublje u tkivo i mortifikuje ga. Kako i koliko je Sam ostrugao, boga pitaj, ali realno bi i gubitak tog spoljnog sloja kože trebalo da ubije pacijenta jer mu telo ostaje potpuno nezaštićeno od svih mogućih vrsta infekcije.

 

Opet, ideja da taj isti proces može da fizički da prodre do mozga i utiče na ponašanje a da ne ubije čoveka zvuči kao čista budalaština.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...