Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

A ko je doticni?

 

 

Inace, ova treca najbolja epizoda od sve tri u ovoj sezoni. Uz sve nelogicnosti ranije pobrojane, lepo je sto je ova sezona barem dinamicna uz minimum praznog hoda.

Edited by Budja
Link to comment

Konacno nesto konkretnije da se desi, najbolja epizoda sezone, cak su i dijalozi bili smisleni i zanimljivi.

 

 

 

Deneris ispada najgori vojni strateg ikada, mada s obzirom da joj je Misandei "the main advisor to the king" to mozda i ne cudi toliko. A i garant nije uzela u obzir Juronov mass-teleport-device, rookie mistake.

 

Speaking of, dojajno je kako narod klice jednom Grejdzoju u sred Kraljoluke, suspension of disbelief na max.

 

Bubi i Deni su imali zanimljiv razgovor, Tirion je isto bio ok, scena sa Dzejmijem i Olenom je bila bas dobra, a Sema smo videli samo trunkicu vise nego sto je trebalo.

 

 

Link to comment

Ovo je svakako najbolja epizoda u ovoj sezoni, nabijena sadržajem, ali je serija do te mere dramaturški uprošćena, da to skoro da ništa i ne znači. Potpuno je jasna podela na good guys i bad guys, sve nijanse sivila su se skoro pa izgubile, zbog čega pojedini likovi poput LF-a i Varisa koji su esencija sive potpuno gube bilo kakav značaj. Scenaristički, serija prati klasičan kliše Holivuda gde good guys nešto pokušavaju nešto, dobijaju privremeno po labrnji, ali na kraju ipak dobijaju, i ja sam skoro pa uveren da će rasplet serije ličiti na rasplete filmova Van Dama ili Čak Norisa.

 

Ono što me posebno iritira je to što je ovaj poslednji sukob prikazan bukvalno kao lični sukob nekoliko pojedinaca (odakle i ovaj prethodni utisak), bukvalno je dovoljno da ubiješ određenu osobu, i da cela kraljevstva ispadnu iz igre. To se desilo sa Stormlandsom nakon Blackwater Bay-a (apsolutno ne znamo ništa šta se tamo događa od druge sezone, kao da ne postoji), a evo sada verovatno i sa Dornom, kao da tamo nema živih ljudi osim ove četiri kokoške - makar da dođe Qyburn i kaže neki Dayne ili Yronwood vam se zakleo na vernost, ili bilo šta slično. Ista stvar sa Reachom, kao da Olena kontroliše samo Highgarden i nema nikog lojalnog, pa joj dođe cela armija na ulazna vrata bez ičijeg znanja, a ona sama. Po toj logici, priča sa Severom bi bila gotova onog trenutka kad je Ned Stark ostao bez glave.

 

Suma sumarum, meni se čini da su sada stvari počele očigledno da se otaljavaju, i ja ne očekujem apsolutno nikakve preokrete i iznenađenja do kraja, već samo straightforward jurnjavu ka finalu serijala.

Link to comment

Mark Mylod opravdao očekivanja... još jedna od najgore režiranih epizoda kao i sve ostale koje je on radio. Idealan tandem sa D&D. Samo jedna opaska

Lanisteri i koja armija osvojiše Visoki sad? Publika zaboravila da su Lanisteri u ratu sa Starcima izgubili gomilu vojske :) I da Visoki sad nije izgubio praktično nikog... i da je jedan od najbolje branjenih zamaka :)

 

 

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Link to comment

@Ayatollah:

 

To za kraljevstva je i meni bolo oci, proleteh kroz trejler za sledecu epizodu, Deni govori "I have lost all of my allies", sto je ono, samo 4 zene Dorne su ubijene, tamo sigurno postoje neki ljudi i neke vojske koji su, ako ista, sad jos vise kivni na Sersei.

 

Za crno-belo si isto u pravu, s tim sto mislim da ipak tu moze biti jos nekih peripetija, pre svega i dalje sam ubedjen da ce Dzejmi dubije Serseija.

Link to comment

@arheolog1981:

 

To sa Highgardenom se moze donekle objasniti time sto su Tireli izgubili citav plemicki vrh u hramu Svetog Save, i sto su neki izuzetno bitni vazali, poput Tarlija, poceli da im okrecu ledja.

 

Ali inace continuity je apstraktna imenica za ovu seriju, frljaju se sa brojkama, ljudstvom, razdaljinama, zimom, gavranima, sve jbt.

Link to comment

@arheolog1981:

 

To sa Highgardenom se moze donekle objasniti time sto su Tireli izgubili citav plemicki vrh u hramu Svetog Save, i sto su neki izuzetno bitni vazali, poput Tarlija, poceli da im okrecu ledja.

 

Ali inace continuity je apstraktna imenica za ovu seriju, frljaju se sa brojkama, ljudstvom, razdaljinama, zimom, gavranima, sve jbt.

 

Meni situacija sa Highgardenom nije tako problematična, tj. nije mi toliko nerealno da Tajrelima vazali otkažu poslušnost, kada je jasno da ih vodi baba od 80+ godina bez ikakvih naslednika. Tu bi i u realnom feudalizmu već krenula trvenja oko toga ko bi trebao da zauzme njihovo mesto, javljali bi se naslednici, pretedenti, jači feudalci bi otkazivali poslušnost, itd. Stoga, nije nemoguće da se Tarli udruži sa Lanisterima da bi postao Warden of the South. Ono što jeste sumanuto je da Tajrelima BAŠ SVI otkažu poslušnost, kao i da zamak padne tako lako. Olena zna vrlo dobro da je u savezu sa Deneris, da ova može da joj dođe u pomoć sa zmajevima, a uz to sedi u odlično branjenom zamku na hrpama hrane, dok je snabdevenost Lanisterske vojske upitna (premda pretpostavljam da bi ih snabdevao Tarli i verovatno ko je još prešao na tu stranu), naročito u zimskim uslovima (koji se opet ne vide ni na koji način).

 

Takođe, dodatna glupost jeste položaj Unsullieda u Steni. Premda to jeste bio strateški promašaj, Džejmi opet ne bi mogao da isprazni svu lanistersku vojsku prema Highgardenu i onda sa njom da nosi pare u KL, a da ostavi 5-6000 Unsullieda u Steni bez kontrole. Morao bi da ostavi barem 7-8000 ljudi da ih zamajava i ne da im da se probiju prema istoku, a i tada bi imao rizik da mu ovi zapale ceo Westerlands, i izazovu potpuni nemir u lanisterskoj conscript vojsci (kako bi lansterski vojnici ostali disciplnovani dok nose pare u KL, a neki divljaci im pale kuće i ubijaju porodice). Tu se opet vraćamo na Arheologovu poentu, a to je da nije jasno odakle Lanisterima tolika vojska posle borbi sa Robom Starkom i Stanisom Barateonom, pa i kontinuiranog krvarenja njihovih trupa u Riverlandsu, jer bi morali da imaju tri velike grupe - u Westerlandsu, Reachu i u okolini Kings Landinga (tamo se kontinuirano pojavljuju lanisterske trupe), više od 20 hiljada svakako, što ne deluje realno nakon ranijih sukoba. 

 

Da, i ovo mi jedna od glavnih zamerki. Osim na Severu, a i to slabo, uopšte se ne vidi da je zima stigla u Vesteros. Maltene se svi još uvek šetaju u gaćama naokolo.

Link to comment

@Ayatollah:

 

To za kraljevstva je i meni bolo oci, proleteh kroz trejler za sledecu epizodu, Deni govori "I have lost all of my allies", sto je ono, samo 4 zene Dorne su ubijene, tamo sigurno postoje neki ljudi i neke vojske koji su, ako ista, sad jos vise kivni na Sersei.

 

Za crno-belo si isto u pravu, s tim sto mislim da ipak tu moze biti jos nekih peripetija, pre svega i dalje sam ubedjen da ce Dzejmi dubije Serseija.

 

Ne moraju oni biti kivni na Sersei, obzirom da su Sand Snakes ubile Dorana Martela, pa bi mnogi to mogli i pozdraviti. No, apsurdno je da nema bilo kakve reakcije bilo koga, da li čestitki, da li objave rata, nebitno.

 

Što se tiče Džejmija, meni sve ide u tom pravcu da će je ubiti u ljubomornom ispadu, jer će ova da se na kraju naloži na Jurona Grejdžoja. Videćemo.

Link to comment

Što se tiče Džejmija, meni sve ide u tom pravcu da će je ubiti u ljubomornom ispadu, jer će ova da se na kraju naloži na Jurona Grejdžoja. Videćemo.

 

To je bez premca najgluplji moguci epilog sage o lanisterskim blizancima, znaci 90% da ce ispasti tako.

Link to comment

Braćo i sestre, sapatnici, grejete mi usahlo hejtersko srce svojim rezigniranim komentarima :wub: Drago mi je što se moj višegodišnji rad isplatio i što sam vas izveo na pravi, jedini put, na put uzaludnog mrzovoljnog džvankanja pred govnjivim buketom koji nam se pod nos prinosi. 

 

Hvala što ste mi omogućili da najzad okačim hejterske kopačke o klin i prestanem da gledam ovo sranje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...