Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Mozda hoce da ide da prikupi mosti cjala da bi mu priredio propisan sprovod. Lupam.

 

U svakom slucaju bata djora je pokupio sivuskalu jer je to u knjizi pokupio jedan drugi lik kojeg ovde nema, a onda kad su preshishali knjigu shvatili su da ne znaju sta ce s tim.

Link to comment

Ovo je svakako najbolja epizoda u ovoj sezoni, nabijena sadržajem, ali je serija do te mere dramaturški uprošćena, da to skoro da ništa i ne znači. Potpuno je jasna podela na good guys i bad guys, sve nijanse sivila su se skoro pa izgubile, zbog čega pojedini likovi poput LF-a i Varisa koji su esencija sive potpuno gube bilo kakav značaj. Scenaristički, serija prati klasičan kliše Holivuda gde good guys nešto pokušavaju nešto, dobijaju privremeno po labrnji, ali na kraju ipak dobijaju, i ja sam skoro pa uveren da će rasplet serije ličiti na rasplete filmova Van Dama ili Čak Norisa.

 

Ono što me posebno iritira je to što je ovaj poslednji sukob prikazan bukvalno kao lični sukob nekoliko pojedinaca (odakle i ovaj prethodni utisak), bukvalno je dovoljno da ubiješ određenu osobu, i da cela kraljevstva ispadnu iz igre. To se desilo sa Stormlandsom nakon Blackwater Bay-a (apsolutno ne znamo ništa šta se tamo događa od druge sezone, kao da ne postoji), a evo sada verovatno i sa Dornom, kao da tamo nema živih ljudi osim ove četiri kokoške - makar da dođe Qyburn i kaže neki Dayne ili Yronwood vam se zakleo na vernost, ili bilo šta slično. Ista stvar sa Reachom, kao da Olena kontroliše samo Highgarden i nema nikog lojalnog, pa joj dođe cela armija na ulazna vrata bez ičijeg znanja, a ona sama. Po toj logici, priča sa Severom bi bila gotova onog trenutka kad je Ned Stark ostao bez glave.

 

Suma sumarum, meni se čini da su sada stvari počele očigledno da se otaljavaju, i ja ne očekujem apsolutno nikakve preokrete i iznenađenja do kraja, već samo straightforward jurnjavu ka finalu serijala.

 

Ustvari tvoje osnovne zamerke iz ovog posta primenjive su na epizodu 2 koja je takođe bila nabijena sadržajem, važnim susretima i odlukama, zapravo jedna od najkonciznijih ikad, bez praznog hoda ali - čisto otaljavanje, nabacani nekvalitetan sadržaj uključujući i bitku među Grejdžojima.  

 

Epizoda 3 je stilski iskorak od pet milja. O glumi da ne pričamo, opet dobri svi Lanisteri, fenomenalan oproštaj Olene...

Edited by dillinger
Link to comment

jer vam bilo dojaja suptilno ono kad mladji kepec kaze da nije stark, a u tom momentu ga nadlece guster?

 

Bijedan momenat, čak i meni koji imam visok prag tolerancije na gluposti i nelogičnosti u seriji. Što bi Vini rekao "kako mali Perica zamišlja zajeban foreshadowing".

 

Izliječi se Džoro za noć od onog najgoreg™, Sem gledao u manual i slijedio uputstva, hvala što ste kupili Skidač Greyscalea 3000: 

 

Step 1: Oljušti kilometre skamenjene kože

Step 2: Namaži rane Pavlovićevom koju svaka apoteka sama sprema, ništa specijalno ti ne treba

Step 3: ???

Step 4: Profit, gotovo, izliječen si za noć.

 

Za Džora je jasan put: Sem mu je rekao da mu je znao oca, onda će na istog oca da se pozove Bubi kad se sretnu, pa će Džoro da pušti suzu za starim ocem i reče nešto u stilu, "ti si starome bio sin koji ja nisam, dugujem mu da ti služim kad je već poznao da si materijal za kralja, a dugujem bogami i tvome ocu što mu pobjegoh sa panja onomad kad me osudi za trgovinu robljem, a hoću i da služim svojoj Khaleesi - odoh ja na Zid s vama, take the black i da budem Lord Commander, da naslijedim staroga." Pun krug i slične gluposti.

Link to comment

al uverljiv je dijalog: -kako si jebote kurac jebeno to uradio sto nikom dosad jebeno nije poslo za rukom?

                                -pratio sam uputstvo :(

 

Ovaj, nikada nije bilo reci o "nikom" nego o malo ljudi i rizicnoj operaciji. 

Link to comment

Ja ne znam koliko govno moraš da budeš da uskratiš čoveku lečenje zato što je retko uspevalo... i zato što je rizična operacija. Leče li oni bilo kakve zarazne bolesti?

 

Reci bar čoveku "Samo nađi nekog da ti to sve temeljno ostruže, evo ti mast posle da namažeš, ako upali bićeš right as rain već sutra. Ako ne upali jebiga, nisi ništa izgubio. Ajde sad pali za Essos pa se tamo ljušti."

 

Realno je ta mast najčudotvorniji deo cele procedure. Da nekom odereš kožu sa većeg dela tela i da se ničim ne inficira, pa još da ga dan kasnije ništa ne boli - ne znam koliko je to izvodljivo ovde i danas.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Ja ne znam koliko govno moraš da budeš da uskratiš čoveku lečenje zato što je retko uspevalo... i zato što je rizična operacija. Leče li oni bilo kakve zarazne bolesti?

 

Reci bar čoveku "Samo nađi nekog da ti to sve temeljno ostruže, evo ti mast posle da namažeš, ako upali bićeš right as rain već sutra. Ako ne upali jebiga, nisi ništa izgubio. Ajde sad pali za Essos pa se tamo ljušti."

 

Realno je ta mast najčudotvorniji deo cele procedure. Da nekom odereš kožu sa većeg dela tela i da se ničim ne inficira, pa još da ga dan kasnije ništa ne boli - ne znam koliko je to izvodljivo ovde i danas.

 

 

Elem, kako Ayatollah rece, pitanje je da li je to dopusteno u unutrasnjim pravilima zanra.

 

A ako jeste ponovno ozivljavanje, bilo Bubija ili onog Frankestajna kod Cersei ili menjanje faca u stilu Gumifleksa, (to je, koliko sam skapirao, Debeli napisao) onda i ovo moze da prodje.

Edited by Budja
Link to comment

Nije problem u suspension of disbelief, problem je u banalnom rešenju navodno nerešivog problema koje se svodi na besmisleni reset. Džoro™ izlečen je isti kao Džoro™ pre nego što se razboleo. 

 

Sjajno je inače kako maester ceni da se Sam verovatno nije zarazio. Umesto da ga zadrži na posmatranju, on drami oko toga koliki je rizik od zaraze bio, a onda ga pusti da šeta po Citadeli bez ikakvog pregleda i pipka sve svojim prstima-ćevapima.

Link to comment

Mozda je on izlecen ali je i dalje nosilac zaraze, pa ce grejskejl da bude deus eks mahina koja sjebava white walkere poput War of Worlds?

Link to comment

jer vam bilo dojaja suptilno ono kad mladji kepec kaze da nije stark, a u tom momentu ga nadlece guster?

 

 

To se Toni, zove foreshadowing, samo što te u ovoj seriji odmah udara u glavu...   

Link to comment

Nit je Djora lečen jedan dan, nit su unsullied putovali jedan dan, nit je snow putovao jedan dan... Nije se Sersi karala pa poslala brata na Highgarden, gde se Oleana vratila za jedan dan sa Zmajkamena, za jedan dan.

Link to comment

Nit je Djora lečen jedan dan, nit su unsullied putovali jedan dan, nit je snow putovao jedan dan... Nije se Sersi karala pa poslala brata na Highgarden, gde se Oleana vratila za jedan dan sa Zmajkamena, za jedan dan.

 

 

Za sve si u pravu osim za Djoru jer su mu valjda rekli da ima jos jedan dan da boravi u celiji pre nego sto ga otkace, pa je zato i Sam pozurio da ga leci iste noci.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...