Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Odgledala tri epizode odjednom, utisak manje-više isti kao većini na topicu. Žali bože tolikog budžeta, hajpa, svega, kad je postalo ovoliko naivno i jednostavno sve. Naravno, gledaću i dalje jer za neke bolesti nema leka (mada, možda nisam čitala knjigu i pratila uputstvo)

 

Jedan mi je utisak koji moram da izdvojim. Kako je jebote Sersei od mediokriteta i poprilično mentalno sputane osobe postala "her father's daughter"?! Pa ismejah se grohotom.

Link to comment

Autorskim fijatom™, kako drugačije. Čim neko naglas izgovori da je Cersei zajeban igrač to automatski postaje činjenica, ma koliko besmisleno zvučalo.

 

Još se Sansa hvali da je toliko toga naučila od nje, najvećeg idiota među vesteroskim plemićima :isuse: Šta je to i kada naučila ne znamo a nije ni bitno, možda ono o termalnoj izolaciji oklopa.

Link to comment

Sta znam, po meni se Sersei ponasa manje vise isto kretenski kao i pre, samo joj se poklopilo par stvari u smislu Jurona koji je dva puta donosi pobedu i toga sto Deneris moze da predstavi kao ludu kraljicu koja jase na karakonduzalma i ima za cilj da Vesteros naseli Dotrakima.

Link to comment

Naravno da se ponaša kretenski od početka do kraja, samo što se to sad predstavlja kao nekakva dijabolična prepredenost kojom se osvajaju prestoli i šarmiraju saveznici sa hiljadu brodova. Go figure.

 

I dalje ne razumem zašto je Euronu toliko stalo da priženi Cersei. Hiljadu brodova protiv grada u potpunom rasulu, ej! Cersei nema apsolutno nikakav claim na presto, mogao bi sam da ga uzme u roku od odmah ako mu je iz nekog razloga baš stalo do prestola.

Link to comment

Sansa jeste postala beskrupuloznija i namćorastija nego što je bila pre svega i svačega ali logičnije je da ju je "život naterao" a ne Serseina School for young girls of Westeros. Btw, mudra kraljica koja je svesna da je mrzi 3/4 zemlje i koja očajnički juri da pridobije plemstvo prikazujući se kao moralno superiorna u odnosu na Deneris i njene divljake - prezentuje sluškinji svog rođenog golog brata u krevetu uz "ja sam kraljica, može mi se".

Euron mi je potpuni rock star, baš me zanima šta će dalje da radi. Koliko zajebava Džejmija na konto sestrojepstva, cenim da je taj nagon za ženjenjem Sersei svojevrsna perverzija. Tako nekako i izgleda, potpuno nastrano.

Edited by Valkyrie
Link to comment

Dobro Juron je chaotic evil lik pa tako radi sta mu dune bez obzira na neku logiku kojom bi se vodili standardni likovi iz King's Landinga. Nesto poput Jokera za Vesteros. Plus se u zadnjoj epizodi i po njemu videlo da voli da ga vole.

 

Sto se tice Sersei, nije ga ona nesto zamadjijala nego joj je upao u krilo ni krivoj ni duznoj, posto su ga Theon i Jara preduhitrili i otisli do deneris, pa nije imao priliku da oproba svoj sarm na njoj. Doduse u knjizi on valjda i pikira Deneris za kraljicu, zar ne?

Link to comment

Davite poprilicno sa Seresi legitimitetom naspram Deneris u ocima lokalaca.

Anduril je to vec napisao, nije isto kada su ti Turci/Mongoli na vratu ili te osvaja neki od suseda.

 

 

Veci je problem sto je "narod" Kings  Landinga usao u pricu kroz Vrapca i shame shame shame da bi nakon ubistva vrapca to odjendnom sve magicno nestalo  i narod prerastao u rimsku gomilu hleba i igara. Hocu reci, ili su mogli da spnuju da Sersei vlada kroz represiju, pa nema nigde nikoga na ulicama ili su bar malcice mogli da proguraju kroz par dijaloga sa savetnikom i Djejmijem da je Sersei rat vise potreban a ne nuzno samo iznudjen da bi ojacala svoje pozicije kroz spoljnog neprijatelja.

Link to comment

Sva je prilika da je u onoj gomili smotuljaka koja je Semu data da je po kazni prepiše ćaga o R+L.

 

 

Nesto ce naci, vrv je to i poenta scene, ali R+L nije nesto od pre 300 godina, pa da nadje zaboravljeno u knjigama starostavnim.

Link to comment

edit: ustvari, ne znam da li sme ovde da se stavlja ima na freefolku na redditu linkova

Edited by Clem Fandango
Link to comment

Klem, nema dovoljno kapaciteta da mi strimuje, a ni da daunloaduje. :sigh:  Nadam se da ce neko okaciti epizodu na trafike dok ja spremim rucak. Ako budes raspolagao sa takvim nekim linkom, bice much appreciated ako okacis.

Link to comment

Koliko zajebava Džejmija na konto sestrojepstva, cenim da je taj nagon za ženjenjem Sersei svojevrsna perverzija. Tako nekako i izgleda, potpuno nastrano.

 

Cenim da čoek jednostavno voli trojku.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...