Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Ali kao i sve što se snima sa sitnom decom, teško da će praviti neke veće pauze... ne znam kako bi objasnili da su npr. Ariji narasle sise između devete i desete godine...
lako...
Link to comment

Samo da utvrdimo, ovde nema nikog ko nije makar provirio u VIP topic? <_<

starac foco od tisucu ljeta je stric barbiki-zmajevki?
Vise je neki prastric ili tako nesto, ne znam ovako napamet. Mislim da je u knjizi jos stariji bio. :D
ko je ovaj sto je zastitio cerku buducu kejt ostin a sto ga je ned pokusao da pozdravi?
Yoren iz Nocne straze, bio Tyrionov saputnik kad su napustili Zid, pre 3-4 epizode doneo Krajisniku vesti o Tyrionovom hapsenju. Ostao u prestonici da bi se promuvao po lokalnim zatvorima i probrao pogodne zatocenike za odvesti nazad na Zid. Edited by Calavera
Link to comment
starac foco od tisucu ljeta je stric barbiki-zmajevki?
Hm, ne baš, slepi starac fočo je... stric dede barbike-zmajevke. Znači, ima jedno 150 godina minimum. Ima neka usputna priča kako život na Zidu usporava starenje ili tako nešto... tako da je dotični Maester Aemon valjda najstariji čovek na svetu.
ko je ovaj sto je zastitio cerku buducu kejt ostin a sto ga je ned pokusao da pozdravi?
To je onaj regruter sa Zida što je ranije svratio kod Boromira da javi da je njegova žena otela patuljka. Yoren se zove.
Link to comment

samo da kazem da sam i ja tamo vidio ono sto nisam trebao da vidim angry.gif do sad sam tamo virkao i nisam otvarao spoilere, jer su mi interesantni vasi komentari nakon odgledanih epizoda sa svim pohvalama, primjedbama i zamjerkama sta nije prikazano kao u knjizi i to je ok funkcionisalo, jer je napisano van spoilera bilo vezano iskljucivo za seriju, ali sad ste mi ga usrali totalno.

Link to comment
Hm, ne baš, slepi starac fočo je... stric dede barbike-zmajevke. Znači, ima jedno 150 godina minimum. Ima neka usputna priča kako život na Zidu usporava starenje ili tako nešto... tako da je dotični Maester Aemon valjda najstariji čovek na svetu.

Када умре има 102 године.Змајевски родослов

Edited by Marvin (Paranoid Android)
Link to comment
To znaci da ce GRRM morati ubrzati pisanje preostalih knjiga, jer serija ne moze da ceka. Sumnjam da ce snimiti par sezona i reci - slijedi pauza par godina dok matorog ne prodje dry-spell ili kako se vec kaze...
Pa sad, on je zapravo izjavio kako nije imao blokade, vec je jednostavno pisao 5 godina. Cak je i dao neki spisak, gde se videlo koliko je napredovao na svakih 6 meseci. Kacio je neko vec, Calavera verovatno. Sad je samo pitanje koliki je kreten, meni je i OK da kasni knjiga ako ce je bolje napisati. U svakom slucaju, videcemo avgusta sta smo dobili tim cekanjem.
Link to comment
12. jula, zar nije 12. jula?? ko ce da doceka avgust!ja sam napravila pre-order na kindle. pisalo je 12. jula angry.gif
Ma jeste, al treba 20 dana da stigne posta do ove zabiti.
Link to comment
...Sad je samo pitanje koliki je kreten, meni je i OK da kasni knjiga ako ce je bolje napisati.
Cenim da je kreten. Izdate:1. Game of thrones (avgust 1996)2. Clash of kings (novembar 1998) (2 godine razmak)3. Storm of swords (avgust 2000) (2 godine razmak )4. Feast for crows (oktobar 2005) (5 godina razmak)Čekaju se:5. Dance with the dragons (jul 2011) (6 godina razmak, ako tada izađe)6. Winds of winter7. Dream of springPrve tri knjige su mu odlične a imaju mali razmak između izdavanja, dok Feast i Dance kilavi već celu deceniju.Lik već sada ima 63 godine. Ako ovako nastavi završiće kao Džordan i usraće sopstveno remek delo.Nadam se da će mu doći iz dupeta u glavu. Neka batali hbo i plitak budžet koji daju za seriju. One traju sezonu-dve, a knjige su večne.Ionako će se naći neki novi Džekson koji će to bolje ekranizovati.
Link to comment

Cenim da su prve 3 knjige vec bile vecim delom napisane pre nego sto je prva izdata. Stvarno me nervira ovoliko kookanje™ na knjige koje cete ionako procitati za 2-3 dana i onda cekati jos nekoliko godina na sledecu.O seriji ne bih preterano, ali ako ti se ne svidja, prilicno sam siguran da je do tebe i tvojih nerealnih ocekivanja. Budzet jedne serije se ne moze porediti sa budzetom namenjenom filmovima jer filmovi ulozeni novac vracaju na blagajnama bioskopa.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...