Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

O seriji ne bih preterano, ali ako ti se ne svidja, prilicno sam siguran da je do tebe i tvojih nerealnih ocekivanja. Budzet jedne serije se ne moze porediti sa budzetom namenjenom filmovima jer filmovi ulozeni novac vracaju na blagajnama bioskopa.
Kakvi crni budzeti, kakve to ima veze. Ako nemas dovoljno para nemoj ni praviti tulum, niko te ne tera. Zvucis kao Dule Vujosevic, majke mi. Inace, branis ono sto ni ne mora da se brani. Serija je fenomenalna. Bitke, odeca, turniri - koga briga za to? Jedini pravi nedostatak je malo pojavljivanja vukova imo.
Link to comment

Svi smo mi pomalo Dule™. ^_^Ne branim seriju, samo kazem da epske scene nisu najbitnija stvar kod ovih knjiga. Jebote, sad kad razmislim... stvarno ispadam pravi fanboj serije ovde. angry.gif

Link to comment
Cenim da je kreten. Izdate:1. Game of thrones (avgust 1996)2. Clash of kings (novembar 1998) (2 godine razmak)3. Storm of swords (avgust 2000) (2 godine razmak )4. Feast for crows (oktobar 2005) (5 godina razmak)Čekaju se:5. Dance with the dragons (jul 2011) (6 godina razmak, ako tada izađe)6. Winds of winter7. Dream of spring
Po ovome bi serija trajala 7 sezona. To bi bilo idealno, ali sumnjam da je moguce. Vjerovatno ce je zbudziti u 3-4 i zavrsiti na neki nacin uz pomoc GRRM-a. I onda cete vi da cekate jos nekoliko godina na 6. i 7. knjigu u kojoj cete citati ono sto smo mi sazeto vec odgledali. Buahahahaha...
Link to comment
Po ovome bi serija trajala 7 sezona. To bi bilo idealno, ali sumnjam da je moguce. Vjerovatno ce je zbudziti u 3-4 i zavrsiti na neki nacin uz pomoc GRRM-a. I onda cete vi da cekate jos nekoliko godina na 6. i 7. knjigu u kojoj cete citati ono sto smo mi sazeto vec odgledali. Buahahahaha...
sedam sezona je optimalno trajanje jedne serije. toliko su trajali sopranosi (odnosno 6 sezona je imala dva dela).drzim da HBO drzi da ce GoT biti isplativ makar koliko i chaseovo remekdelo (to sada mogu da napisem a da ne iskoci ajant).
Link to comment
Ne branim seriju, samo kazem da epske scene nisu najbitnija stvar kod ovih knjiga. Jebote, sad kad razmislim... stvarno ispadam pravi fanboj serije ovde. angry.gif
Ma gde ne braniš, izigravaš hbo pr-a od prve najave serije :lol:Realno stoji ovo što je Fins rekao.Uz to, nije tv serija pozorište pa da ima jadne kulise i max 20 ljudi po sceni.Kad već ekranizuju knjigu koja priča o zamkovima i vojskama, pa neka to i odrade.A ako sve misle da svedu na šaku glumaca bolje scenario da daju pozorištu, a adekvatna ekranizacija može da sačeka :D
Link to comment
Hm, ne baš, slepi starac fočo je... stric dede barbike-zmajevke. Znači, ima jedno 150 godina minimum. Ima neka usputna priča kako život na Zidu usporava starenje ili tako nešto... tako da je dotični Maester Aemon valjda najstariji čovek na svetu.
Ne znam kako je u knjizi, ali u seriji on kaze da je brat ocu od ludog kralja, to jest da je stric barbikinom ocu.
Link to comment

U knjizi je drugojačije. Ne sećam se tačno, ali mislim da je jedno 4 kolena pre Šakire.Edit: Proverio, Emon dođe stric Deninog dede Džeherisa Drugog (ako se ne varam, on je izostavljen u seriji).

Edited by jezovuk
Link to comment
Ma gde ne braniš, izigravaš hbo pr-a od prve najave serije :lol:
Pa tako ispada. :( Nije da ja nemam sopstvene zamerke...
Realno stoji ovo što je Fins rekao.Uz to, nije tv serija pozorište pa da ima jadne kulise i max 20 ljudi po sceni.Kad već ekranizuju knjigu koja priča o zamkovima i vojskama, pa neka to i odrade.A ako sve misle da svedu na šaku glumaca bolje scenario da daju pozorištu, a adekvatna ekranizacija može da sačeka :D
Stoji, serija jeste fenomenalna. :DZa verno prikazane bitke je potrebna kolicina CGI-ja za koju serije jednostavno nece imati novca jos dugo vremena. Ako bi ti radije cekao toliko za malo aj-kendija umesto da dobijemo ovo sto smo dobili, to je tvoja stvar. ^_^
Link to comment

Very loše je što su za sljedeću sezonu naručili također 10 epizoda, kao, nema za više. Clash of Kings u 10 epizoda? Tu će bit vrlo opasnog rezanja, pojednostavljivanja i ušteđivanja. Ako je strategija da se udovoljava GRRM fandomu kao jezgropublici, onda se široko otvara 1 minsko polje.

Link to comment
... stric dede barbike-zmajevke. Znači, ima jedno 150 godina minimum.
...e sad , nije da u Westerosu baš do triesineke žive sa starcima , rekao bih da je razmak između generacija 18 - 20 godina najviše , a i to su ovi što hvataju zadnji vlak , tako da je Aemon sa svoje sto i dvije godine za 1 pra - pra - il šta već - strica još i prestar :) Inače , uživancija je krosčitati ovaj i VIP thread , i to obavezno prije nego pogledam najsvježiju epizodu .
Link to comment
Ne znam kako je u knjizi, ali u seriji on kaze da je brat ocu od ludog kralja, to jest da je stric barbikinom ocu.
Da, preskočili su jednu generaciju - u sceni deluje kao da su isekli tih par sekundi. Kaže "After my brother died, I refused the throne (sec!) and he was followed by his son Aeris." Tu gde je sec fali jedna generacija, ali krajnje je nebitno. Ima smisla što su tako skratili, sad je "samo" stric njenog oca, umesto stric njenog dede.
Link to comment

dobra poslednja epizoda :)- nisam izdržao pa sam odslušao kraj prve knjige, u zadnjoj epizodi sezone će morati da koriste cgi <_<

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...