Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

8 еpizoda - оnako.Malo su smorili s dizanjem tenzije. Već smo napamet naučili da će s one strane zida da se dignu zombiji, dok se ovi ovde zamlaćuju oko ovozemaljskog usranog kraljevstva. Opet, na planu diplomatije nije se desilo ništa suštinski novo i zanimljivo. Starkovi su na loženje okupili armiju likova i svi bi po logici stvari trebalo da prođu kao na Kosovu ravnom. Čak imaju i Vuka Brankovića. Sve u svemu Starkovi izgledaju kao totalni sakeri i naivčine i samo ih neka nadnaravnost može spasiti. To će verovatno i da se desi. Da se zemlja zamrzne, npr. a Lanisteri nemaju zimske krampone. Ipak dolazi zima.Nisam, razume se, čitao knjige (niti posle ovoga nameravam) ali stičem utisak da je matori Martin hteo da nekako izbalansira čojstvo, junaštvo itd sa trulom politikom blablabla i da mu to jednostavno ne polazi za rukom. Bar iz ove TV adaptacije izgleda mnogo naivno.Naravno, nastaviću da pratim uz nadu da će zimski topuzi, već u devetoj epizodi, razvaliti guzice bandi crvenoj.

Edited by McCabe
Link to comment

odgledah i ja poslednju epizodu. meni bilo ok. super su mi oni Dothraki. kidanje jezika, jahanje ovaca, ima da urnishu Lannistere kada kupe brodove. i super mi kako khaleesee pochinje da preuzima komandu. Shteta shto se malo pojavljuju.Inache ubedljivo mi najodvratniji lik Sensa. Vrhunski bolesna zhelja razmazhenog deteta da postane kraljica. Taman joj je mesto medju Lanisterovima.

Link to comment

Nadam se da ce se glava Starkovih naci na panju, glupo bi mi bilo da se izvuce iz ove situacije. Kako kraljica majka jednog po jednog salje u penziju... :Hail:Nije bilo golotinje... dobro ajde, posle one lezbo scene od 5min u prosloj epizodi, oprosticu im. :DMeni je serija i dalje dobra i zabavna. Nisam citao knjigu niti sam imao neka ogromna ocekivanja. Nije ni blizu Bordzijama... :P

Link to comment

Meni ima tu nešto nejasno u sedmoj/osmoj epizodi...

Gde je bre kuća Baratheon? Oni su bili kao vladajuća porodica - došlo do prevrata praktično, gomila Lanistera trčkara okolo ko Glintićeve bivše tetke i prave zulum, a od ovih ne vidim ni traga? Gde je taj stariji Robertov brat koji je kao rođen za vojnika, a ne administratora? Nije valjda gradska garda u stvari Baratheonova vojska?

Link to comment

King's Landing nije sediste Baratheona, vec Targaryena (ili je bar bilo do ustanka protiv njih). Baratheonske vojske su na svojoj teritoriji, zuta boja na ovoj mapi:Map_Westeros_Political.gifSto se Stannisa tice, nije neki spojler ali za svaki slucaj...

On je trenutno na Dragonstoneu, to ti je ono ostrvce pored King's Landinga.

Edited by Calavera
Link to comment

Znači ako se oni ubace u igru (što će se verovatno desiti) Lanisteri su u škripcu jer ratuju na dva fronta... :unsure:A šta bi sa onim vitezom kog je Stark pre dve epizode poslao da se obračuna sa onim crnim psihopatom kog su Lanisteri poslali da hara po selima? Jesam li prevideo ili se još ništa nije desilo?

Link to comment

Ne secam se tacnog redosleda dogadjaja iz knjige, ali mislim da se upravo desava. Trebalo bi da cujemo o tome u devetoj epizodi.Kad sam kod devete epizode, ako vas serija tu ne navuce, beznadezan ste slucaj. ^_^ To je jos jedna slicnost sa Zicom, penultimativne™ epizode su najbolji deo sezona.

Edited by Calavera
Link to comment

Ma jasno je da to nije njihovo tradicionalno sedište, ali...

...s obzirom na spletke i ostalo, očekivao bih da kralj koji je došao na tron prevratom i sluti da sve zajedno samo što nije puklo kao Bosna, nije doveo svoju neku gardu (pošto Targaryena kao više nema). Kao i što mi je čudno da na vest o smrti Robertovoj, taj Stanis nije otišao do Beograda. Makar time što je postao glava kuće, a pred novim kraljem bi neko iz većih kuća trebalo da klekne, jelte.Plus što sam ja nešto bio utripovao da je Krajišnik - po otkrivanju da je prestolonaslednik Lanister - poslao Stanisu depešu da je on, u stvari, sledeći u redu za tron.

Link to comment

ja se nadam da ce u sred tuce na sve strane, da ulete beli setaci i razjebu koncepciju plemenskih ratova. plus zima, naravno. e tada bi serija trebala i da pocne, za mene -_-

Link to comment

Stvar je u tome da je Stannis strateški postavljen na nezahvalno mjesto, gdje je malo teže skupiti ekipu za izlet u prijestolnicu. Renly je bio onaj kojeg se, jerbo je mlađi, može držati blizu. Čovjek je zbrisal doma, jer je skužio da u odnosu snaga u datom trenutku, Lannisteri objašnjavaju™. U drugoj sezoni će tek doći do climaxa sukobljavanja..Gregor sad ratuje, kao bannerm(ount)a(i)n - kao Šturmbanfirer Lannisterske vojske, mogu mu ( i mogli su mu) samo soli stavit na rep.

Link to comment

Ne cini ti se da preterujes sa spojlerima, ovo se sve vec desilo u seriji? :D Ali dobro, nije problem:

...s obzirom na spletke i ostalo, očekivao bih da kralj koji je došao na tron prevratom i sluti da sve zajedno samo što nije puklo kao Bosna, nije doveo svoju neku gardu (pošto Targaryena kao više nema). Kao i što mi je čudno da na vest o smrti Robertovoj, taj Stanis nije otišao do Beograda. Makar time što je postao glava kuće, a pred novim kraljem bi neko iz većih kuća trebalo da klekne, jelte.Plus što sam ja nešto bio utripovao da je Krajišnik - po otkrivanju da je prestolonaslednik Lanister - poslao Stanisu depešu da je on, u stvari, sledeći u redu za tron.

Validna primedba. Mozda bi se moglo opravdati time sto on nije tacno znao odakle mu preti opasnost, stavise prevashodno je sumnjao na invaziju Dothrakija. Videlo se da je bio nesrecan od kako je postao kralj, mozda je podsvesno hteo da zavrsi s tim. Mozda bi dovodjenje svoje licne garde kad je osetio opasnost moglo biti protumaceno kao objava rata... ko zna?Za ovo drugo nisi utripovao, to jeste ono sto je Krajisnik napisao i poslao. :)

Edited by Calavera
Link to comment
ja se nadam da ce u sred tuce na sve strane, da ulete beli setaci i razjebu koncepciju plemenskih ratova. plus zima, naravno. e tada bi serija trebala i da pocne, za mene -_-
+1Ovo beskrajno "ko će s kim i protiv koga" mora da padne u vodu, kada zombiji sa druge strane nagrnu, i silno ću se razočarati ako to ne bude najvažniji deo priče. U suprotnom, onaj slogan Zima dolazi, postaje samo markentiški trik, da se privuku gledaoci koji nisu čitali knjigu. Jer kada sam odgledala oni prvih 15 minuta koje su pustili mesec dana pre početka serije, mislila sam da će ovde biti mnogo više misterije nego politike, kao što je sada slučaj. Edited by Arkadija
Link to comment

Kao i što mi je čudno da na vest o smrti Robertovoj, taj Stanis nije otišao do Beograda.

 

Zapravo, on je i pobegao iz Beograda odmah nakon ubistva Arryna, jer je video sta se sprema i krenuo da pravi vojsku potajno.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...