Jump to content
IGNORED

The Killing


notenoughreasonsforclaire

Recommended Posts

Slaba je televizija kada su poslednje epizode najbolje... To Sopranosi sindrom, na TV-u se uglavnom najveći dometi omaknu usput u sredinama, van namere...

Link to comment
  • Replies 515
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Arkadija

    61

  • Frank Pembleton

    56

  • morgana

    32

  • gervasius twinkleminkleson

    23

Kakvo prorokovanje, a i TV je uglavnom bila ionako smeće, pa šta ima tu da propada ^_^Znači nije poslednja, onda je možda i solidna ta 3. sezona... Blago se nagovaram da je ipak pogledam...

Link to comment

Do sada je prošlo 10 epizoda, od kojih je, recimo, bila 1 i po dosadna, ostale su jako dobre, a 3x10 je prava glumačka minijatura, odgađanje raspleta (ako će ga uopšte biti u 3. sezoni) ali za sve naježene dlake.

Link to comment

Sad kad smo konsenzusom zaključili da je 10 epizoda bila fenomenalna, da se malo pozabavimo pitanjem ko je ubio Suartovu ženu.Ja tipujem na

njegovog tatu, koji se pojavio u jednoj epizodi i pohvalio sina kako je prava kriminalna muškarčina koja drži jezik za zubima. To bi moglo da objasni otkud i prsten te žene među ovim novijim trofejima koji su pronađeni kod Milsa. Meni se čini da su Mils i tatica bili povezani u perverznom bratstvu ubica devojaka sa ulice

Link to comment

U je, nice shot, nje mi ni pala na pamet ta mogućnost.

Moja devojka tipuje na onog Suardovog docimera s cvikerima što ga je ložio da se moli. Jer - zašto ga inače uopšte uvoditi u priču?Ja nemam nekih konkretnih kandidata, mada bi bilo kul da se na kraju ispostavi da ipak jeste Suard. To bi bacilo jedan potpuno čudan i zanimljiv ugao na celu stvar, u smislu - da, i sada kada znamo da jeste ubica, da li nam ono kroz šta je prošao izgleda išta opravdanije? Već su ga humanizovali i sad nema nazad.

Link to comment

Moja devojka tipuje na onog Suardovog docimera s cvikerima što ga je ložio da se moli. Jer - zašto ga inače uopšte uvoditi u priču?Ja nemam nekih konkretnih kandidata, mada bi bilo kul da se na kraju ispostavi da ipak jeste Suard. To bi bacilo jedan potpuno čudan i zanimljiv ugao na celu stvar, u smislu - da, i sada kada znamo da jeste ubica, da li nam ono kroz šta je prošao izgleda išta opravdanije? Već su ga humanizovali i sad nema nazad.

Ja bih rekao da je cvikeraš u priči iz istog razloga kao i porodica ćelavog čuvara i cela ta bekgraund priča sve skupa sa Čifom iz Galaktike--to je sve u funkciji Suardove priče, njegovog psihološkog profila i predstavljanja poslednjih 30 dana. (Mada, već dugo me kopka jedan detalj: Suard je od nekoga dobio onaj žilet u sapunu. To je morao da bude neko od čuvara, zar ne? Ko? I zašto?)Sramim se priznati, ali ja sam počeo da mislim da će da ispadne da je klinja ubica :D . Bio je na licu mesta, po svemu sudeći nije mu bilo lako (čuli smo onu priču o spavanju u ormanu, o plakanju kad otac odlazi, o nasilju nad majkom...) a bogami bi to dalo ocu dobar povod da proba da prikrije šta se desilo... Naravno, dečkonja je najverovatnije bio suviše mali i nejak u to vreme da počini takav zločin, ali Kiling je ovo, ako ima kontinuiteta sa prethodnim sezonama koji ide dalje od glavnih likova, cenim da bi mogli tako nekako da ukenjaju celu stvar.

Link to comment

Žilet mu je poslao tata, jer mu kaže kad dođe u posetu, vidim da si dobio poklon ( Suard je nešto pre toga isekao tetovažu na grudina tim žiletom).

Link to comment

@ArkadijaVidiš, to mi je skroz promaklo.A zna li se išta o ćaletovom zatvorskom stažu? Jel on uopšte bio na slobodi u vreme ubistva? Ja ipak mislim da je se on pojavio samo zato da bi se nabacilo više mesa na ono malo kostiju Suardovog odnosa sa sinom koje smo videli. Sumnjam da je on ubica.

Edited by malkin
Link to comment

Ja bio ubedjen da ce obrt biti na kraju da je ipak Seward ubica i zene i tih devojaka (koje su ispostavilo se ubijene u periodu pre ubistva zene). Sad mi nelogicno posto su ga koknuli mada ko zna. Pretpostavka mi je bila da je imao nekoga spolja ko je oziveo ta ubistva da bi se dovela u pitanje njegova osuda. Mada kad se setim da je klinac crtao ona drveca, prosto je upucivao policiju gde da nadje ona tela, ima neka bolesna konekcija. Seward kao multi killer i dalje otvoreno. Mills mi smrdi na nekog zrtvenog jarca.Proslu epizodu pomislih da je onaj matori Holderov partner ustvari ubica - em je on kao nasao onu kutiju sa prstenjem, em je to vece primio poziv od Bullet gde se nalazi, i sledeca scena je da ubica tacno zna gde da dodje i pokupi je, pri cemu ona dobrovoljno izlazi iz restorana i seda mu u kola. Mora biti neko ko je pandur. To je previse za Millsa koji spava u nekoj supetini. Ludilo su zakomplikovali, ali definitivno je neki zesci obrt sledi u nedelju kada je dupla finalna epizoda

Link to comment

ja sam mislila da je ili holderov partner ili bivsi partner lindenovke, mozda pre ovaj drugi, jer vise izgleda kao dobar covek a moraju neki obrt da imaju. ali samo nagadjam, posto je u danskoj verziji bila tako neka varijanta. ne znam ni da li je isti ubica i zene i devojaka, ni koja ce se povezanost izmedju kojih likova otkriti u finalu ali jedva cekam.

Link to comment

Ja bio ubedjen da ce obrt biti na kraju da je ipak Seward ubica i zene i tih devojaka (koje su ispostavilo se ubijene u periodu pre ubistva zene). Sad mi nelogicno posto su ga koknuli mada ko zna. Pretpostavka mi je bila da je imao nekoga spolja ko je oziveo ta ubistva da bi se dovela u pitanje njegova osuda. Mada kad se setim da je klinac crtao ona drveca, prosto je upucivao policiju gde da nadje ona tela, ima neka bolesna konekcija. Seward kao multi killer i dalje otvoreno. Mills mi smrdi na nekog zrtvenog jarca.Proslu epizodu pomislih da je onaj matori Holderov partner ustvari ubica - em je on kao nasao onu kutiju sa prstenjem, em je to vece primio poziv od Bullet gde se nalazi, i sledeca scena je da ubica tacno zna gde da dodje i pokupi je, pri cemu ona dobrovoljno izlazi iz restorana i seda mu u kola. Mora biti neko ko je pandur. To je previse za Millsa koji spava u nekoj supetini. Ludilo su zakomplikovali, ali definitivno je neki zesci obrt sledi u nedelju kada je dupla finalna epizoda

Good thinking!

Mada je ubica mogao da sazna gde je mala Bullit i na neki drugi način, recimo preko uličnog word of mouth. Mils izgleda kao neko sposoban da brzo i lako pokupi takve glasine. Mada i meni on izgleda kao fall guy.

ja sam mislila da je ili holderov partner ili bivsi partner lindenovke, mozda pre ovaj drugi, jer vise izgleda kao dobar covek a moraju neki obrt da imaju. ali samo nagadjam, posto je u danskoj verziji bila tako neka varijanta. ne znam ni da li je isti ubica i zene i devojaka, ni koja ce se povezanost izmedju kojih likova otkriti u finalu ali jedva cekam.

E pa, thnx for the spoiler <_<Inače, ja moram da primetim da nisam imao ni najmanju želju da pogađam ko je ubica u ovoj sezoni. Prosto mi je serija zanimljiva kao life on the streets, više kao Wire, nego kao nekakav whodunnit. Tako da zapravo da se nije pokrenulo to pitanje ovde na topiku, ne bi mi ni palo na pamet da spekulišem ko je ubica.
Link to comment
Inače, ja moram da primetim da nisam imao ni najmanju želju da pogađam ko je ubica u ovoj sezoni. Prosto mi je serija zanimljiva kao life on the streets, više kao Wire, nego kao nekakav whodunnit. Tako da zapravo da se nije pokrenulo to pitanje ovde na topiku, ne bi mi ni palo na pamet da spekulišem ko je ubica.
Ni meni nije palo na pamet da pogađam ko je ubica sve do ove epizode, jer sam onda shvatila da je ostalo još dve epizode do kraja, a da ne znamo ko je ubica, a čoveka obesiše zbog toga. Možda je stvarno Suard, a možda i nije. A i sama povezanost tih svih ubistava devojaka i ubistva Suardove žene je maglovita.Sad sam se setila još jednog detalja

mislim da je to bilo u prvoj epizodi, jedno od one dece sa ulice je ušlo u kola da "odradi" posao. Tada sam imala utisak da je u kolima više od jednog čoveka i da su svi iz sistema neke socijalne zaštite, a i onog dečka koji hoće da postane maneken, je silovalo više muškaraca koji su svi neka vrsta vlasti. Ne čuvam epizode, pa ne mogu da proverim, ali ne bi me iznennadilo da na kraju uhapse nekog i iz policije.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...