Jump to content
IGNORED

The Killing


notenoughreasonsforclaire

Recommended Posts

ja samo prve tri do sada, i nešto se mislim da li uopšte da gledam dalje. mnogo je loše kao procedural; znam da su Sara i Holder najlošili panduri u istoriji svemira, ali ubijena onakva porodica a njihova istraga ograničena na sina i vojnu akademiju, ništa poslovne i društvene veze roditelja, ništa prošlost oca, majke, ništa utvrđivanje i proučavanje njihovog kretanja i kontakata u danima pred ubistvo... najvažnije je da utvrdimo šta je sa žicama na klaviru. makar za sada je tanko do zla boga i previše opterećeno repovima iz prethodne sezone. ali ajde, možda poprave štogod do kraja.

Edited by malkin
Link to comment
  • Replies 515
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Arkadija

    61

  • Frank Pembleton

    56

  • morgana

    32

  • gervasius twinkleminkleson

    23

Meni generalno bila super sezona, možda najbolja do sad. Koncentrisana i užasno napeta. Ovo dvoje izvrsni.

 

Zasrali samo s krajem, tj, krajevima, kojih je bilo više nego u Gospodaru prstenova. Ali to mi nije mnogo pokvarilo utisak. I rasplet slučaja bio malo u stilu španskih serija. Ali nema veze. Priča o njima dvoma je bila odlična.

Za krajeve +1000, kad su stigli do poslednjeg, više nije imalo šta da me radi, nikakva emocija. Prve 3 epizode su mi bile odlične, setting u školi super. Poslednje tri su mi slabije, ali svejedno dobar Killing. Priča o njima bi mi bila bolja da je malo suptilnije izvedena, iako su u rastrojstvu. Holder-glumac megacar, ona onako, na momente mi je bila smešna u svom očaju, možda je i namerno tako preglumljeno, kad se razbesni pa ode hodajući protestno kao neko predškolsko dete, i lice kad joj se svo trese, ali dobro, možda je takva bila i ranije. Lepa je bila na kraju.

Link to comment

Ma taj slučaj je nebitan, to jest bitan je samo kao prilika za projektovanje Holderovih i Sarinih problema. Skoro kao neka njihova noćna mora.

pa sad, slučaj zauzima 75% svake epizode, ne mogu da ga baš ignorišem.

 

mnogo su se upleli, i ovaj deo sa nastavkom prošle sezone je bušan. Redik odjednom rešio da bude detektiv; jedini on od celog Sijetl PDa pomišlja da možda nešto nije u redu sa njihovim šefom koji nije viđen od one sulude noći u kojoj je bio upleten u potragu za otetim detetom i prijavio Holdera...

 

meni se od svega do sada jedino ljudski dopadaju Sarine muke sa savešću i Holderove sa suočavanjem sa roditeljstvom. ali to se odvija u kontekstu jedne neuverljive i nezanimljive policijske priče što mi kvari celu sliku. radije bih udario po nekom solidnom skandinavskom krimi romanu nego gledao ovo. sad se zaustavljam stvarno, ne volim da mnogo sudim dok sve ne odgledam, možda ću imati štogod pametno tada da kažem.

Link to comment

@Turnbull

 

 

 

Pa da, ali možda bi neka bolja glumica to malo bolje izvela, premda mi je ona simpatična od samog početka. Malo je i do scenarija, učinilo mi se da je kada se već uveliko utabanao teren za njeno priznanje, oni ubacuju još jedno "izdao si me"... No i to se infantilnošću može objasniti, ali ipak su mi poslednje epizode nekako nespretne i manje uverljive kada bi to najviše trebalo da budu.

 

 

Edited by tazza
Link to comment

eeej spojleri! jes da je sve izašlo odjednom, al da neko ne nabasa slučajno, bar još neko vreme bi mogli bitnije momente da skrivamo.

Edited by malkin
Link to comment
Redik odjednom rešio da bude detektiv; jedini on od celog Sijetl PDa pomišlja da možda nešto nije u redu sa njihovim šefom koji nije viđen od one sulude noći u kojoj je bio upleten u potragu za otetim detetom i prijavio Holdera...

 Redik rešio slučaj za 2 i po epizode, ej!

 

edit: sori, eno spojlera, u pravu si. no možda i nije toliki koliko se može činiti.

Edited by tazza
Link to comment
  • 7 months later...

Au nenormalno jaka serija, pogotovu prve 2 sezone. Kasnije u cetvrtoj, pa da kazem i trecoj padaju u neki patern ali je i dalje vrhunska serija. Ali prve dve su vatromet, non stop twistovi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...