Jump to content
IGNORED

The Killing


notenoughreasonsforclaire

Recommended Posts

Nesto sam izbegavao tog sefa policije da ubacim u razmisljanje, bilo be too easy, ali nije nemoguce. Od starta je bio za to da se Seward obesi sto pre, vodio je istragu tada i samim tim mogao da mu namesti celu pricu. Ali da je neko iz policije ne sumnjam, ne bi klinke ulazile tako lako u kola i plasile se potom, posebno ne bi Bullit usla na keca. A sto sam posumnjao na matorog Holderovog - zbog tog famoznog poziva koji je on primio od Bullit to vece da ima info ko je ubica i sto je rekla gde ce cekati Holdera. To je onda mogao znati samo on i eventualno sef. A word of mouth sumnjam da je mogao da funkcionisu u tom slucaju jer je Bullit info dobila od one male sto je prezivela i koja je sela u bus i otisla u 3 lepe materine istog momenta, dakle sumnjam da je iko na ulici imao vremena i mogucnosti da sazna da ona zna ko je ubica... Mada meni i dalje najveca misterija drvece i oni krovovi koje je klinac crtao. On nije bio tamo valjda nikad, pronadjen je u stanu sa mrtvom kevom, kako je mogao znati za onu jezivu mocvaru...

Link to comment
  • Replies 515
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Arkadija

    61

  • Frank Pembleton

    56

  • morgana

    32

  • gervasius twinkleminkleson

    23

Mada meni i dalje najveca misterija drvece i oni krovovi koje je klinac crtao. On nije bio tamo valjda nikad, pronadjen je u stanu sa mrtvom kevom, kako je mogao znati za onu jezivu mocvaru...

Možda ga je deda vodio u šetnju

Link to comment

Možda ga je deda vodio u šetnju

Pa ili deda ili tata, ali deda je delovao kao takodje long term zatvorenik. Jos u narandzastom, a ako se dobro secam price iz nekog drugog filma, dal mozda i dokumentarca, narandzaste uniforme nose najtezi osudjenici (ili cak samo osudjeni na smrt). To me nekako navodi da je deda odavno u prdekani. Bilo bi takodje malo lame da je eto deda odradio sve i u medjuvremenu zaglavio u zatvor zbog prolaska na crveno... Nije nemoguce i da ga je stvarno neko od njih dvojice vodio tamo ali bez bilo kakvih tela i ubistava, vec tipa u lov ili tako nesto, a naknadno tela premestena na tu lokaciju kako bi se slucaj povezao sa Sewardom preko klinca.

U vezi danske verzije, oni bese imali samo jednu sezonu kod ubistva Larsen devojke? Posto vidim da su i tamo 3 sezone odradjene da li i tamo postoji slucaj sa mrtvim maloletnicama i potom neka treca prica i da li ce se nastaviti serija (wiki kaze 3. final series)? Apropo nastavka americke verzije naravno.

Edited by ducca
Link to comment
U vezi danske verzije, oni bese imali samo jednu sezonu kod ubistva Larsen devojke? Posto vidim da su i tamo 3 sezone odradjene da li i tamo postoji slucaj sa mrtvim maloletnicama i potom neka treca prica i da li ce se nastaviti serija (wiki kaze 3. final series)? Apropo nastavka americke verzije naravno.
jest', oni su ubistvo nanne birk larsen sabili u jednu sezonu (doduse od dvadesetinu epizoda). ja sam sad pocela da gledam drugu ali na osnovu prve epizode (i jedine koju sam odgledala, usporili me neki filmovi) mlate se sa ubistvom advokata, nikakve maloletnice jos nisu iskrsle. :cry: u centru trece sezone je kidnapovanje neke devojke, ali jos nisam dobacila dotle, mada tako kaze wikipedija. te tri sezone su sve, mislim, ne snima se vise. gotova je serija. danska bar.ako sam dobro ukapirala, usa verzija je svakako posle nekoliko epizoda vec u prvoj sezoni pocela da se "odvaja" od originala.
Link to comment

Ova treca sezona USA verzije nema nikakve veze sa danskom verzijom (ni sa jednom sezonom)Mislio sam da ubacim i svoju teoriju u spoiler, ali u stvari pojma nemam ko je ubica i bas me zanima kako ce da se raspletu u zadnje 2 epizode...

Edited by katodik
Link to comment

ja sam mislila da je ili holderov partner ili bivsi partner lindenovke, mozda pre ovaj drugi, jer vise izgleda kao dobar covek a moraju neki obrt da imaju. ali samo nagadjam, posto je u danskoj verziji bila tako neka varijanta. ne znam ni da li je isti ubica i zene i devojaka, ni koja ce se povezanost izmedju kojih likova otkriti u finalu ali jedva cekam.

Ovo me je navelo da pretpostavim da je paralelna prica...
Link to comment

Ne, drugačiji je slučaj, ali nisam htela previše da spojlujem za one koji će tek da gledaju danske slučajeve, pa sam ukratko i neprecizno pomenula. Mada, meni je taj drugi slučaj kod Danaca toliko ispario u sećanju, da sam mislila da se poklapa sa američkim dok nisam otišla na wiki i videla da nema nikakve veze.

Link to comment
Ova treca sezona USA verzije nema nikakve veze sa danskom verzijom (ni sa jednom sezonom)Mislio sam da ubacim i svoju teoriju u spoiler, ali u stvari pojma nemam ko je ubica i bas me zanima kako ce da se raspletu u zadnje 2 epizode...
STA? Sad cu morati da gledam i USA verziju?
Link to comment

cenim da su ubice nesto nalik selektorskoj komisji™holderov ortak, lindenin™ ortak i sef policije. svi zajedno. fazon pedofilicarska mreza.

Mislim da si bio najblizi :)
Link to comment

Odgledala.Nije bilo neočekivano, mada

kad sam odbacila Suardovog tatu kao malo verovatnog, pomislila sam, da će biti upleteno mnogo više ljudi, tj. pandura. Kad su se vozili u kolima ka vikendici na jezeru, i kad je Skiner rekao Lindenovoj "ti me jedino poznaješ", pomislila sam da će sada ko u horor filmovima da mu se lice istopi i pretvori u monstruma. Jbt, ubio ih bezbroj

Link to comment

Meni konačan twist bio malo razočaravajuće klišetiziran. Odjednom su iz realističkog police procedural-a prešli u B triler teritoriju. Tako da mi je malo pokvarilo utisak, ali ne mnogo. Holder je opet bio car, Lindenova isto bila super. Eilas Koteas standardno odličan.Verovatno nisam jedini kojeg je kraj podsetio na Se7ev.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...