Jump to content
IGNORED

Kozmetika


Nicol

Recommended Posts

 

Deluje preteće šljašteće narandžasto, ali me je popust (1359 dinara u DM) ohrabrio da kupim. Na sreću od narandžastog i šljaštećeg ni traga, a efekat je odličan.

http://shop.beautybar.com.ph/p2912209.html

a kolko ima unutra, mislim, mililitara?

 

 

edip. (ovo je sad neodoljivo podsetilo na a kolko vam daju mleka, mislim, po kravi, shto je bilo u potpunosti sluchajno :rolf:)

Edited by gospa buba
Link to comment
  • 3 weeks later...

Jel to 1. od 3 step skin care system za suhu kozu? Kupila prije neki dan paket sa sve 3 bocice za 500 kruna, oko 65 E. Ali moram priznat da sam malo suzdrzana oko cilog koncepta, kao 1 sumnjivo mi je da se peeling radi svaki dan (makar takav najslabiji), kao 2.iz mog tankog sjecanja na dermatologiju mi se cili koncept malo prebrijan - npr. 4 razlicita maziva svaku vecer- pa ni prekanceroze ne traze takvu intervenciju.

Al sta cu kad sam radoznala i slaba na te kozmeticke izmisljotine i papilove, pa mu 'moram' dati fair chance jedno 3 tjedna :)

Link to comment

jeste, cak ni nisam znala da jeste i maloprije pitala jednu forumasicu za taj 3 step program

 

pa dobar je meni ovaj sapun, sasvim njezan, a to mi sad treba, koza mi je mjestimicno dosta suva zbog suvog vazduha i hladnoce. zacudo u spicu zime nije ni bila takva. 

u normalnim okolnostima koristim vichy purete thermal roze pjenu.

 

od cliniqua jos razmisljam o okoloocnoj kremi. nadam se da cu uspjeti negdje da nadjem tester. imam jako osjetljive oci i gotovo svaka krema mi izazove suzenje ni peckanje pa mi se ne daju pare bez probe.

na ostatak lica, mimo zimskih mjeseci, mislim da mogu da namazem i cistu kiselinu a da mi ne bude nista posebno.

 

 

edit, piling svaki dan meni zvuci previse. s druge strane, dosta masovno se koriste kreme s aha kiselinama u niskoj koncentraciji koje imaju taj efekat eksfolijacije, ili one mikrofiber krpice. opet, ja bih to svela na 1-2 nedeljno.

Edited by morgana
Link to comment

Meni se cini da je rano proljece najgore doba za suhu kozu/vlasiste- nakon cile sezone centralnog grijanja kao da sve svisne :(

 

Kod mene u praksi s Clinique-om izgleda tako da sam od 4 zadrzala 2 koraka - sapun i kremu, preostale ukljucujem kad se sitim.

 

Sapun mi se cini ima homeopatske doze- cross over sapuna i svete vodice, al funkcionira. Ni mene nisu uvjerili u blagotvornost svakodnevne eksfolijacije- a onda nadoknade zastitnog sloja...

 

I tako je od valcera ostao dvokorak :)

Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

jel ima u bgd/srbiji neka proverena krema za suncanje (eco cert pozeljan) bez hemijskih filtera, tj na bazi mineralnih filtera ali bez nano cestica? tipa kao sto je belgijska biosolis, koja postoji u prodaji u hrvatskoj, uz niz slicnih?

Link to comment

to bi bila ova

jjest mineralna al s nano tehnologijom, sto je super za razmazivanje al nepoznato u smislu sigurnosti jer je novo..

 

ma boleee me, na kraju cu kupiti neku niveu sa najgrdjim hemijskim filterima (ladno sam ove godine vidjala kreme sa oksibenzoatom .benozphenon3, isti djavo,npr multiactiv, genera itd, mislila sam da su to odavno povukli)

ne pitam zbog alergija, osetljivosti i sl negone bih stavljala hemiju na kozu (krvotok) ako ne moram, pogotovo sto imam istoriju zdravstvenih problema izazvanih remecenjem estrogena

Edited by InvisibleLight
Link to comment
  • 3 months later...

apoteka srbotrade ima dosta povoljne cijene -  roc retinolaski koncentrat jeftiniji je za 1000 dinara nego u liliju - i opciju kupovine online

ako se kupuje/poruci u vrijeme promocije, a kalendar sa najavom promocija je na sajtu, dobija se 39 ml uzoraka (poredjenja radi, kupljena krema ima 40 ml), u slucaju ove gore kreme koju je moja mama uzela to su bili vichy i roc proizvodi

tako da tzv apotekarske brendove kozmetike od sada kupujem kod njih

postarina za kremu bila je 150 din

Edited by morgana
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...