April 24Apr 24 Da li je neko mooožda probao ovo https://www.laroche-posay.rs/anthelios/anthelios-age-correct-tinted-spf50Ili ima predlog za neku drugu toniranu sa spf50? Ova nema svetlu i tamnu varijantu pa mislim da bi mi mogla biti tamna.
April 24Apr 24 2 hours ago, Boksi said:Da li je neko mooožda probao ovo https://www.laroche-posay.rs/anthelios/anthelios-age-correct-tinted-spf50Ili ima predlog za neku drugu toniranu sa spf50? Ova nema svetlu i tamnu varijantu pa mislim da bi mi mogla biti tamna.Ja sam koristila i bilo mi je ok, a imam dosta svetao ten. Sestra probala i oduševila se, sad to stalno kupuje.Trenutno koristim ovo:Odličan mi je. Lagan, ne oseća se na koži, bez problema ide i šminka preko, mada sam ja retko našminkana. Edited April 24Apr 24 by Lena
April 25Apr 25 On 18. 4. 2026. at 14:33, Boksi said:@destiny Sona, gel ili krema, ne znam šta čovek reče, dr, da je dobra. Stručno mišljenje, molim Ovo mene zanima iz istog razloga.Jesi li to dobila na recept, ili može da se kupi i ovako?
April 25Apr 25 2 hours ago, pt 2.0 said:Ovo mene zanima iz istog razloga.Jesi li to dobila na recept, ili može da se kupi i ovako?Može ovako. Uzela sam u nekoj apoteci u Cara Dušana, 750 din. Ima gel i krema, istog sastava. Apotekarka reče da ona više voli kremu, pa uzeh kremu. Stavljala dosad tri noći. Prve dve nikakva reakcija, ni peckanje, ni crvenilo, sinoć blaaago crveno. Dosad mi se svidja
April 25Apr 25 Zavisi za cega koristite, jer ako imate osetljivu kozu ili tek pocinjete da koristite retinoide, bolje da počnete sa adapalenom (Sona). Ako je glavni cilj borba protiv bora ili imate uporne, teske akne, tretinoin je obicno efikasniji. U pocetku je najbolje krenuti svako 2-3 vece, pa polako uvoditi, da bi se smanjila iritacija, a moze i sendvic-metod: hidratantna krema, pa adapalen (vazi i za tretinoin).
May 20May 20 Kupila sam, posto sam u solidnoj svadji sa sminkom, sa cim ste upoznate :D, 2 u 1 kao karmin i rumenilo od Boujours-a (tj Coty-ja) nije lose uopstehttps://www.lilly.rs/bourjois-macaron-melt-rumenilo-02-honey-nougat-539640Ovaj sam uzela, jer je najsvetlijiI ofc, procitala sam honey nut umesto nougat na prvu i bila u fazonu the hell kao najgori kriper i ja nekad, strasno
May 20May 20 Ja već godinama kupujem isto rumenilo, Deborah 52 / terracotta. Volim i njihove karmine.
May 21May 21 Isto imam Deborah 46 rumenilo godinama, nekad mi dodje i kao senka, samo ga doziram dobro.
June 12Jun 12 Ja Nars-ovo rumenilo, Orgasm, godinama. (Ali izgleda da su promenili formulu/pigmente )Preporuka za ruž koji ne isušuje usne? Ne znam šta se dogodilo poslednjih godina, ali šta god da kupim urniše usne. Jedino L’Oréal-ovi color riche, oni zlatni, su ok.
June 12Jun 12 7 hours ago, Boksi said:Preporuka za ruž koji ne isušuje usne? Ne znam šta se dogodilo poslednjih godina, ali šta god da kupim urniše usne. Jedino L’Oréal-ovi color riche, oni zlatni, su ok.Nemam pojma, ja se slabo šminkam, pogotovo preko dana, ali razumem problem, pošto su ruževi koji mi se sviđaju uglavnom više puderasti. Ja obično stavim ovo pa (ako hoću da se kao našminkam) onda ruž preko i tako bude OK. (Meni čak i nega za usne ih često isuši, ova ne.) Za boje koje ja koristim odgovara, međutim ne stavljam nikad svetlo rozi ruž, tako da ne znam kako bi tu funkcionisalo, ali verovatno ima nešto slično svetlije. Zimi često ide još i sloj plave Nivee ispod.
June 12Jun 12 Da li se neko razume u kodove na serumima (kodovi koji označavaju datum i godinu proizvodnje)?Otvorila sam Bioten gold serum i uočila da nema specifičan miris, tj. vrlo je slab, jedva primetan.Rok trajanja ne beleže, važi ono pravilo da je rok trajanja 36 meseci od datuma proizvodnje, tj. 9 meseci od otvaranja.Pošaljem kod seruma google AI i on protumači da je serum proizveden 2022. godine i da mu je juna 2025. istekao rok. o.O00315202A1Nisam dosad imala probleme sa dm, sad mi je ovo baš čudno... Edited June 12Jun 12 by Klara
June 14Jun 14 On 13. 6. 2026. at 1:15, Klara said:Da li se neko razume u kodove na serumima (kodovi koji označavaju datum i godinu proizvodnje)?Otvorila sam Bioten gold serum i uočila da nema specifičan miris, tj. vrlo je slab, jedva primetan.Rok trajanja ne beleže, važi ono pravilo da je rok trajanja 36 meseci od datuma proizvodnje, tj. 9 meseci od otvaranja.Pošaljem kod seruma google AI i on protumači da je serum proizveden 2022. godine i da mu je juna 2025. istekao rok. o.O00315202A1Nisam dosad imala probleme sa dm, sad mi je ovo baš čudno...Bitno je da nema onaj ustajali miris i da nemaš nikakvu reakciju, osip i sl. Ako nema, mackaj slobodno
June 14Jun 14 @Valk šta bi sa kolagenom?@morgana jesi probala Ole Henriksen? Edited June 14Jun 14 by Boksi
June 14Jun 14 24 minutes ago, Boksi said:@Valk šta bi sa kolagenom?@morgana jesi probala Ole Henriksen?nisam, jer ga nalazim samo u shimmer verziji. uzela sam clarins (noviji, sa peptidima) i ok je za dan al nista bez vazelina nocu.sto se tice ruza, pridruzujem se tvom pitanju.
June 14Jun 14 1 hour ago, Boksi said:Bitno je da nema onaj ustajali miris i da nemaš nikakvu reakciju, osip i sl. Ako nema, mackaj slobodno Nema, nema, nego sam zapamtila da je ranije imao prijatan miris, a sad ga ne osećam. E, tek nakon što sam dm-u poslala mejl sa pitanjem, ja sam se setila da je meni još uvek delimično zapušen nos.
Create an account or sign in to comment