September 23, 2025Sep 23 18 minutes ago, Svemir Zeka said:Par nedelja samo, iznad usta (ono što zovem brkovi). Skroz se skinulo🙂Uvaljat cu se u tom slucaju, bas da vidim hoce li i meni da da nekog efekta.
September 23, 2025Sep 23 laser tek kad se iscrpe manje invazivna rjesenja.imam dvije flekice, ne poteze mi se oruzje na njih za sada, ici cu sa bojim otrovima.koristila sam laser za crvenilo tj kapilare, kratkorocno ih je umanjio, ali poslije npr godinu su se vratili. moze koza da se odrzava i u godisnjim ciklusima ali postoji neki rizik od lose reakcije, hipopigmentacije i sl, pa sam odjebala tehnologiju i kupila zeleni korektor. givenchy prisme libre, preporucujem. Edited September 23, 2025Sep 23 by morgana
September 27, 2025Sep 27 opet ja. treba mi niacinamid 5-10% ali bez cinka. sta da gledam?ne bih kremu, znam da je cest sastojak kojecega, nego losion.
September 27, 2025Sep 27 Ja imam YZK kremu, i znam da ima YZK serum sa tim sastojkom... ali na losion nisam naletela...
September 27, 2025Sep 27 13 minutes ago, pt 2.0 said:Ja imam YZK kremu, i znam da ima YZK serum sa tim sastojkom... ali na losion nisam naletela...moze i serum, tenks
September 27, 2025Sep 27 @morgana Ima i ovaj serum:Imaju čitavu kolekciju, ovo za umivanje su mi baš nahvalili:
September 27, 2025Sep 27 @morgana a jel ima neki razlog zašto.ne cink i zašto mora serum? Pitam za nas prepisivače 😃
September 27, 2025Sep 27 1 minute ago, Pixisis said:@morgana a jel ima neki razlog zašto.ne cink i zašto mora serum? Pitam za nas prepisivače 😃cink moze da isusi, to ima smisla ako se koristi za masnu ili problematicnu kozu ali meni ne bi odgovaralo.nalazim da i neutrogena ima niacinamid 10% bez cinka, a ordinary 5% verziju za lice i tijelo.
September 28, 2025Sep 28 Ima i La Roche Posay Mela B3 serum, ima 10 % niacinamida, dobar je.Anua 10 +, uz jos par sastojaka (bez cinka)Pretpostavljam da ti treba za otklanjanje tamnijih fleka?
September 28, 2025Sep 28 1 hour ago, destiny said:Ima i La Roche Posay Mela B3 serum, ima 10 % niacinamida, dobar je.Anua 10 +, uz jos par sastojaka (bez cinka)Pretpostavljam da ti treba za otklanjanje tamnijih fleka?hvala :)da, za otklanjanje fleka, mada mi ok djeluje i na pore.(s tim da sam ranije koristila avene kremu sa 5% niacinamida - odatle znam da mi odgovara, a sad bih nesto tecno)sad jos jedino razmisljam da li da uzmem 10% i rizikujem rasplamsavanje blagog crvenila koje imam posto niacinamid zna to da uradi, ili da se drzim nizeg procenta.
September 28, 2025Sep 28 22 minutes ago, morgana said:hvala :)da, za otklanjanje fleka, mada mi ok djeluje i na pore.(s tim da sam ranije koristila avene kremu sa 5% niacinamida - odatle znam da mi odgovara, a sad bih nesto tecno)sad jos jedino razmisljam da li da uzmem 10% i rizikujem rasplamsavanje blagog crvenila koje imam posto niacinamid zna to da uradi, ili da se drzim nizeg procenta.Uvek mozes sendvic metodu - prvo laganiju kremu koja ti odgovara, pa na nju niacinamid. Ili da ukapas par kapi seruma i izmesas sa kremom koju inace koristis - to bi trebalo da ublazi iritaciju.Ne znam koliko ste upoznate s azelaicnom kiselinom - to je, uz retinoide, postao (skoro pa) standard za lepu kozu.Moja skin rutina:Ujutru - hidrantna krema, azelaicna kiselina (A Bomb od Geek & Gorgeous), Niacinamide (LRP Mela B3 ili B Bomb G&G), pa LRP Anthelios UVmune 400, 50+Uvece - tretinoin ili tazaroten, sta imam
September 28, 2025Sep 28 7 minutes ago, destiny said:Uvek mozes sendvic metodu - prvo laganiju kremu koja ti odgovara, pa na nju niacinamid. Ili da ukapas par kapi seruma i izmesas sa kremom koju inace koristis - to bi trebalo da ublazi iritaciju.Ne znam koliko ste upoznate s azelaicnom kiselinom - to je, uz retinoide, postao (skoro pa) standard za lepu kozu.Moja skin rutina:Ujutru - hidrantna krema, azelaicna kiselina (A Bomb od Geek & Gorgeous), Niacinamide (LRP Mela B3 ili B Bomb G&G), pa LRP Anthelios UVmune 400, 50+Uvece - tretinoin ili tazaroten, sta imamazelaicnu ne mogu da nadjem u srbiji u procentu koji mi odgovara. geek&gorgeous je 20% nekog derivata, a ne azelaicne kiseline, znam da mnogima odgovara, super sto i tebi radi posao. meni ne napravi nista. nekad sam imala skinoren, vise ga nema u slobodnoj prodaji, to je 20% kiseline. ovo sto nalazim sada osim g&g je redom 10%, to mi je slabo pa radije izaberem nesto drugo. kiseline redovno, npr, i aha i bha, to mi bas odgovara.mozda cu da razredim niacinamid, hvala za ideju. prvo cu da pogledam ordinary 5% za lice i tijelo, citam da je ok ali ne znam zatvara li pore kad vec moze da se maze gdje god.
October 4, 2025Oct 4 Morgana, setila sam se da sam te odgovarala od kupovine Natasa Denona senki, nadam se da nisi poslusala. Odlicne su i za pocetnike, ne moze covek da se zezne, naravno da su divne, puteraste i lako se s njima sminka. Sad jos da mi stignu s temua naocare sa sminkanje, pa i da vidim sta radim (sta kinez izmisli)
Create an account or sign in to comment