Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Kozmetika

Featured Replies

6 hours ago, destiny said:

Holy grail!

Za masnu kozu ima varijanta Oil control fluid.

Trazeci neku laganu, kupila i onu Biore UV Aqua Rich, ali ni blizu ovoj LRP, ali mozda se nekom dopadne. Ja nisam neki ljubitelj hijaluronske kiseline.

ni ja ne volim hijaluronsku kiselinu, isusi me, a u najboljem slucaju ne uradi nista.

  • 4 weeks later...
  • Replies 3.1k
  • Views 341.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Posto sam hemicar po struci (a i zensko sam ), za cekivati je da me zanimaju i principi delovanja odredjenih sastojaka na kozu, a za vitamin C je to bitno.   Vitamin C je L- askorbinska kis

  • Triput sam pročitala PORN mask... mislim da ću da odmorim malo.

  • Inside i pouzdan info vezan za olovke za usne: navodno se punjenje za sve bolje olovke svih high end brendova kupuje na 3 mesta na globusu. Naša “Aura” kupuje na jednom od ta tri mesta, imaju kva

Posted Images

1 hour ago, destiny said:

Ju, al' kasnim... leto je, prastajte!

Problematicno kod tog proizvoda mi je sledece:

  • oblik vit C koji nije bas stabilan

  • nema najbolju apsorpciju

CIm vidite da je vit C u providnoj ambalazi, izbegavajte

Najbolji oblik vit C u proizvodima za kozu je tetraheksildecil askorbat

12 minutes ago, Mel said:

Ovo sam uzela (stipsa sam):

https://www.dm.rs/balea-koncentrat-za-lice-sa-vitaminom-c-p4066447245578.html

balea-koncentrat-za-lice-sa-vitaminom-c.webp

Ovo mi zvuci slicno tom tvom preferencijalnom, ima i tokoferol malo da ga zastiti, ali opet - nula efekta na kozi.

Sastojci

DIMETHICONE, DIMETHICONE CROSSPOLYMER, COCONUT ALKANES, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, TOCOPHERYL ACETATE, DIMETHICONOL, TOCOPHEROL, ASCORBYL TETRAISOPALMITATE, SQUALANE, CITRUS AURANTIUM DULCIS OIL, LUPINUS ALBUS SEED EXTRACT, LIMONENE, PARFUM, LINALOOL, GERANIOL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, CITRAL.

Da prenesem ovo ovde...

Kad je vitamin C u pitanju nedavno sam otkrila ovo:

medicube-deep-vita-c-capsule-cream-55g67

Sadrži kapsule sa derivatima vitamina C koje se nalaze u nekom gelu, što sprečava oksidaciju. Evo kako izgleda:

20250724-100139.jpg

Koristila tek nekoliko puta, pa ne mogu da pričam o nekim efektima, ali za sada fino deluje na koži.

Evo i sastava:

ippophae Rhamnoides Water, Glycerin, Aqua, Niacinamide, Methylpropanediol, Propanediol, 1,2-Hexanediol, Butylene Glycol, Dipropylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycereth-26, Ethylhexyl Palmitate, Cetearyl Alcohol, Arginine, Carbomer, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Cetearyl Olivate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Sorbitan Olivate, Simethicone, Polyglyceryl-10 Laurate, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Parfum, Polyacrylate-13, Glycine Soja (Soybean) Oil, Disodium EDTA, Polyisobutene, Hydrolyzed Sclerotium Gum, Glyceryl Stearate, Gluconolactone, Polysorbate 20, Sorbitan Isostearate, Hydrogenated Lecithin, Bixa Orellana Seed Oil, Polyglyceryl-10 Stearate, Alpha-Arbutin, Panthenol, Sodium Ascorbyl Phosphate, Pentylene Glycol, Ferulic Acid, Tocopherol, Ascorbyl Glucoside, 3-O-Ethyl Ascorbic Acid, Bisabolol, Ascorbic Acid, Hydroxyphenyl Propamidobenzoic Acid, Pyridoxine, Ubiquinone, Biotin, Folic Acid, Sodium Hyaluronate, Ascorbyl Propyl Hyaluronate, Ascorbyl Palmitate, Cyanocobalamin, Thiamine HCl, Riboflavin, Linoleic Acid, Beta-Carotene, Rutin, Hydroxycinnamic Acid

Leblebije... mmm...

Salivating Homer Simpson GIF

Leb lebije lijepa Anka

Edited by Milošica

Ko ima mogucnosti,moja draga smatra da su best buy.Ne znam dal ima ceo set ili je bila mogucnost sastavljanja po sopstvenoj zelji.Jako mekane,prirodna dlaka koriscena.

https://rephr.com/collections/sets

  • 3 weeks later...

Isprobavam ovu kremu:

q-a-zink-pca-krema-za-lice.webp

Nemam jos neke utiske, samo upozorenje, detetu mi je bila neka tacka na obrazu, meni sastojci deluju onako pre umirujuce nego nesto drugo, tacku ovoga sam mu stavila, a obraz mu je buknuo i bio crven ne kao da je crvenilo nego kao najjaci karmin da sam mu umazala.

Ja imam nula reakcije so far.

pca bijese neka kiselina?

nije za premladu kozu ali smirice se malom to brzo.

6 hours ago, Mel said:

Isprobavam ovu kremu:

q-a-zink-pca-krema-za-lice.webp

Nemam jos neke utiske, samo upozorenje, detetu mi je bila neka tacka na obrazu, meni sastojci deluju onako pre umirujuce nego nesto drugo, tacku ovoga sam mu stavila, a obraz mu je buknuo i bio crven ne kao da je crvenilo nego kao najjaci karmin da sam mu umazala.

Ja imam nula reakcije so far.

Kad je ovaj mali bio beba, uzela sam da mu mažem seba med kremicu na ekcem pored usta. Seba med. U roku od par minuta mu bukne koža, sav se zacrveneo. Trčim kod pedijatra, neka likuša budala mi da Elocom (kortikosteroid). Ja mu namažem dva puta i počnu da mu se vide kapilari na tom mestu. Bacim. Prođe.

I dan danas on ima par crtica kod usta, izgleda kao kapilarčići, ostalo od onda. Kao istanjena koža.

Kad smo kod dece, ova malo veća ima bubuljice one tinejdžerske, strah me da joj ne ostanu fleke na licu i onda joj kupujem sve i svašta. Umivalice je probala sve od DM-ovih, Mixe, neke Hedera Vita, do Avene, La Roche, Vichy...da, ima skuplju kozmetiku nego ja. I jednom mi daju klindamicin ievo je prezadovoljna. Pitam juče u apoteci jel sme to non stop da koristi, kažu mi, može, samo kad je upaljena bubuljica, a to je umovom slučaju skoro uvek. Pa su mi rekli da uzme nešto da hidrira. Na drugom mestu mi rekoše šta će joj hidratantna krema. I tako. Nismo išli kod dermatologa. Nisam sigurna da smem da joj predložim to, jer je iznimno osetljiva na temu lica :(

1 hour ago, morgana said:

pca bijese neka kiselina?

nije za premladu kozu ali smirice se malom to brzo.

Ma smirilo se, mada me mini srcani udar strefio kad sam ga skontala onako precrvenog prepala sam se da ne krene neka alergijska reakcija, a ovo je krema bukvalno deklarisana da je namenjena smirivanju i isciscavanju koze sklone bubuljicama i nejednakostima.

19 minutes ago, Svemir Zeka said:

Kad je ovaj mali bio beba, uzela sam da mu mažem seba med kremicu na ekcem pored usta. Seba med. U roku od par minuta mu bukne koža, sav se zacrveneo. Trčim kod pedijatra, neka likuša budala mi da Elocom (kortikosteroid). Ja mu namažem dva puta i počnu da mu se vide kapilari na tom mestu. Bacim. Prođe.

I dan danas on ima par crtica kod usta, izgleda kao kapilarčići, ostalo od onda. Kao istanjena koža.

znaci gospode Jbt ja sam mu to i stavila jer me je mama drndala zasto dete vec nedeljama vuce neku crvenu tacketinu kao neku bubuljicu ali bas dugo posred obraza. I ja kao ha, evo imam resenje.

Znaci kad sam ga videla, zaklela sam se da ce od mene imati tretman kao Cigance, sta mu izadje izaslo je, ako se moze resiti kupanjem sapunom i samponom koje inace koristim, i sa dve kreme koje ovako mazem, to mu je.

Niad vise da cu da mu stavljam ista mimo toga.

Meni je inace od neke kreme za koju isto sumnjam da je imala neki jaci kortikosteroid ostala prava linija posred obraza kako sam je bila namazala, nekad je vidljivija nekad manje, evo do dan danas od neke moje 25te.

19 minutes ago, Svemir Zeka said:

Kad smo kod dece, ova malo veća ima bubuljice one tinejdžerske, strah me da joj ne ostanu fleke na licu i onda joj kupujem sve i svašta. Umivalice je probala sve od DM-ovih, Mixe, neke Hedera Vita, do Avene, La Roche, Vichy...da, ima skuplju kozmetiku nego ja. I jednom mi daju klindamicin ievo je prezadovoljna. Pitam juče u apoteci jel sme to non stop da koristi, kažu mi, može, samo kad je upaljena bubuljica, a to je umovom slučaju skoro uvek. Pa su mi rekli da uzme nešto da hidrira. Na drugom mestu mi rekoše šta će joj hidratantna krema. I tako. Nismo išli kod dermatologa. Nisam sigurna da smem da joj predložim to, jer je iznimno osetljiva na temu lica :(

Ja sam imala bubuljice ali nije bilo nista spec strasno dok me majka nije odvukla na Avalsku, jer "tamo su strucnjaci" koj isu mi haos napravili od koze, a onda ja da popravim to otisla u Koto dermu a oni su me unistili skroz.

Ja sam valjda biserni primer nekoga ko je kozu unistio tamo sa 24-25 godina a do tad je imao odlicnu kozu malo skloniju bubuljicama ali koje dodju i prodju. Od tada - nikad mi se nije vratila lepa koza.

Kortiko je kao aceton na farbu jbt unsure

Očigledno samo nešto blago, pa pustiš, pa šta bude - bude.

19 minutes ago, Svemir Zeka said:

Kortiko je kao aceton na farbu jbt unsure

Očigledno samo nešto blago, pa pustiš, pa šta bude - bude.

To je moje iskustvo. Verujem da drugi imaju drugacija iskustva, ali ja sam se sa kojekakvim specijalistima dermatologije i farmacije usrecila u pm. Ako ti dete nema one teske akne ako znas na sta mislim i tome slicno, bukvalno nek primenjuje sto blaza sredstva. Losion sa klindamicinom samo tacka preko bubuljice i povremeno, po potrebi, nije za mazanje celog lica i konstantno (znam jer je i meni to bio go to nakon sto sam sj kozu, ali vi nemojte tako).

Da bacim i jedan pozitivan komentar. Sestra mi je uzela neku fensi kozmetiku od Vichyja na poklon. Ja u zivotu ne bih kupila nesto sto se zove 89 minerala, ali kad sam vec dobila na poklon, uzela sam da koristim.

Stvar je namenjena tome da ojaca barijeru koze (ovo sad vidim na svakom drugom preparatu), hidratira i voluminizira (meni neubedljiv i neprivlacan opis).

Elem krema, emulzija. sta god, je odlicna.

Koza je vidljivo lepsa i sjajnija, ima kao malo neki mat efekat po mojoj proceni.

Ovako izgleda:

main-0612.png

Koristila sam ovo ranije, primetila da mi je, ok, lepa koža, ne razumem se.

Pre neki dan odem da uzmem nešto za dekolte, spržio se od sunca, lice i dekolte kao od dve različite osobe. Krenem da uzmem ovo. Sretne me prodavačica (Dr Max) i pita šta tražim, ja objasnim. Ona mi da Pantenol u spreju, kaže evo, 750 dindži. I ja, jeste sigurni, da, reče, budite uporni. I evo nedelju dana, poravnala se koža 🤷

7 hours ago, Svemir Zeka said:

Koristila sam ovo ranije, primetila da mi je, ok, lepa koža, ne razumem se.

Pre neki dan odem da uzmem nešto za dekolte, spržio se od sunca, lice i dekolte kao od dve različite osobe. Krenem da uzmem ovo. Sretne me prodavačica (Dr Max) i pita šta tražim, ja objasnim. Ona mi da Pantenol u spreju, kaže evo, 750 dindži. I ja, jeste sigurni, da, reče, budite uporni. I evo nedelju dana, poravnala se koža 🤷

Pantenol je standardna stvar, ja sam godinama koristila svakodnevno,Panenol gel ili pantenol rastvor.

Moja komsinica preko 60 ima kozu lica ko bebina guza ali 20 godina joj je prijatelj donosio pantenol iz Galenike (isto i on imao mladalacki izgled). On je neophodan u sintezi masti itd - znaci pomaze obnavljanje koze i kad se redovno koristi (svakodnevno) trebalo bi da ima efekta. Ja sam fakat svima delovala mladje dok sam ga koristila, mozda bi trebalo opet da pocnem D

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.