Jump to content
IGNORED

Kozmetika


Nicol

Recommended Posts

La Roche Posay hydraphase intense riche sa HA na akciji u apoteci Sunce, u Braće Jerković ( malo iznad TC Stadion), 1498 dinara, a na akciju su i La Roche sa vitaminom C i još par nekih. Mislim da su sve 50% jeftinije.

  • Hvala 1
Link to comment

Koliko je to meni zanimljivo, prvo reklamiraju sunčanje, bronzani ten, pa onda kreme i losione za zaštitnim faktorom, pa onda kreme i losione protiv opekotina od sunca,  pa onda kreme gelove i losione protiv osušene i ostarele kože od previše izlaganja na suncu,.

A da se prosto ne ide na sunčanje i sačuva koža od svih tih preparata i hemikalija, to ne dolazi u obzir :D

Link to comment

Pa izlaziti iz kuće i ciljano izlaganje kože prejakom suncu nisu isto.

 

Ne znam, je vidim tu beskonačnu petlju kupovine i reklamiranja kozmetičkih proizvoda, a neki koji smo od krema koristiili običnu niveu i to posle brijanje, imamo nežniju i mlađu kožu od vršnjakinja koje se mackaju non stop,

Ali to je samo moje opažanje.

I čuđenje šta se sve danas proizvodi i nanosi na kožu i lice.

  • +1 1
Link to comment

U pravu si. Gomila preparata po policama ima zilion imena i objašnjenja, u osnovi se svodi na isto. Te kreme posle sunčanja opušteno se mogu iznaći među običnim kremama za lice ili telo.

 

Ja sam kreme počela da koristim pre oko dve godine, kad sam kao primetila da mi se malo trombolje podočnjaci. Evo, leti i ne koristim, imam osećaj da se sva cedim ionako. 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Imam 1 higijeničarsko pitanje, nešto se preslišavam od jutros:

- da li je okej ili ne pozajmljivati svoju / tražiti tudju maskaru za trepavice drugim osobama, da ne kažem ženama?

 

I bonus track :heart:

 

Link to comment
33 minutes ago, pt 2.0 said:

Imam 1 higijeničarsko pitanje, nešto se preslišavam od jutros:

- da li je okej ili ne pozajmljivati svoju / tražiti tudju maskaru za trepavice drugim osobama, da ne kažem ženama?

 

I bonus track :heart:

 

Ne, ni slučajno!

Ovo što ću sad da napišem je prilično ekstreman slučaj, ali ipak ne, nikako.

 

Moju bivšu koleginicu je šminkerka slučajno bocnula maskarom u oko.

 

Infekcija je pogrešno lečena i bakterija joj je bukvalno pojela rožnjaču.

 

Išla je i na transplantaciju rožanjače, koja nije uspela, tako da je morala da batali tv karijeru.

 

Naravoučenije, ne razmenjivati šminuku bukvalno ni sa kim, posebno ne maskaru.

 

 

 

  • Hvala 2
  • Tužno 1
Link to comment

Hvala vam devojke - dobro je, znači nisam luda. Jutros čujem koleginicu kako opušteno drugoj traži maskaru. Meni je to ko nekom gaće da tražiš, al rekoh možda sam weirdo.

  • +1 2
Link to comment

kasnim, ali ok, nije ovo poslednje leto

 

ove mazalice za sunčanje mogu da budu problem za ljude sa osetljivom kožom ukoliko su sa organskim jedinjenjima koja blokiraju uv da stigne do kože, ima puno različitih uv absorbera, a sistemi mogu da budu i reaktivni, tj da se uv troši na hemijsku reakciju u kremi

 

kome smetaju takvi sistemi zbog svraba, osipa ili nečeg sličnog, dobro je da proba sisteme koji u sebi imaju titan dioksid ili cink oksid, koji imaju drugi mehanizam delovanja, da pojednostavim, neka bude da su mala ogledala ili mali suncobrani umešani u kremu, to je najpribližnije

 

ove godine sam se vratio beo, 50 faktor, reaktivni sistem

  • +1 3
  • Hvala 3
Link to comment

lazesh da koriste organska zezanja za reakciju sa uv??? ohmy.gif

mogu solarnu konverziju ljudi da rade, samo neke zice da izvedemo. neka neko kaze aleksandru i svi smo jedna armija [emoji38]ol:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto







  • Haha 1
Link to comment

ih šta se sve koristi, evo malo trivije

 

analiziramo neke šampone za masnu kosu, i vidim šta je odmašćivač, blago se osmehnem i ipak proverim metal working fluids, ono isto i tamo za odmašćivanje od teških ulja, ok ima razlike u koncentraciji

  • Haha 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...