Jump to content
IGNORED

Račun za roaming od 6.000 evra


JozoMujica

Recommended Posts

  • Replies 320
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Miralem

    25

  • Аврам Гојић

    22

  • henrik larsson

    20

  • Indy

    16

Btw, Vasa je bio 100% u pravu. Ova tema je paradigma Srbije. Sadističko elitističko iživljavanje i seirenje, hehehehe, ko ga jebe kad je ljakse i gleda Babu™, sampaosamseubio™, po cenu stajanja na stranu lopovskog državnog koncerna koji će sutra baš tebi doći glave na isti način, kroz neki small print na nekom kreditu, a kad budeš u škripcu i bude ti neophodan. Ili na bilo koji način, pošto će te Država uvek zajebati. A onda ćeš da kukaš i da pizdiš, zaboraviti kako si se smejao nekom jadnom pritupom liku, napalm, ko poslednji ostane nek ugasi svetlo itd itd.
Држава или корпорација, исти.Да не буде да сам освануо на погрешној страни барикаде, не кривим ја лика што је испао овца, него што је имао поверења у вукове. Било која фирма код које као имаш отворен рачун па ће да ти фактуришу месечно, радило се о мобилном, хотелском хладњаку или кредитној картици, је потписивањем уговора добила бланко право да фактурише креативно.Дакле, кредитну (потражну) немам нити намеравам; дуговна (дебитна) је довољна, ради исто али бар из дана у дан знам тачно на чему сам. У хотелу не узимам ништа осим ноћења, чак ни (пре мобилних) нисам телефонирао из хотела (радио сам мало и на том софтверу, знам како деру :P), а за мобилни искључиво на трафици, ништа умакање у вену да се потпише уговор. Само повремено завирим у то како стојим, и пратим их. Чим нешто збрљаче, креће олајавање по мрежи и потрага за другим провидуром.
Link to comment
A ja samo tvrdim da su duzni da provere cenu i da su sami krivi ako zbog propustanja da to ucine najebu. Sto, ponavljam po ko zna koji put, ne znaci da oni koji zloupotrebljavaju tudju glupost nisu govna.
ti i dalje ne shvatas poentu- sistem je tako postavljen da svako (sem mozda paranoika koji vadi bateriju iz telefona kad predje granicu) moze biti odran. u eu je to regulisano, mada od skora, i telekom kompanije vise ne mogu da naprave roba od tebe u roku od 2-3 sata. jel to neki greh zahtevati da se desi i u srbiji? jel protivzakonito, antiliberalno i antikapitalisticko?
Malo boljiji primer.Ulazim u fensi kafic zeljan cedjene pomorandze.Cesto je pijem u kraju sa ortacima a i kod kuce.Sta cu kad volim??!Na ulasku dobijam flajer na kome pise - Cena cedjene pomorandze u ovom kaficu je mozda prevelika za vas.Budite pazljivi!Ja bacam flajer i narucujem - CEDJENU POMORANDzU!Popijem je i dobijem ogorman racun ...Kriv je naravno onaj sto mi je dao flajer jer je trebalo da me spreci da popijem f***ing cedjenu pomorandzu.
neces dobiti taj flajer, vec neki gde pise "cena cedjene pomorandze na ovom mestu moze biti visa od uobicajene". dok je cena, recimo, 1000 puta veca. ako ovde ne opazas elemente prevare, onda ti vise zbilja ne mogu pomoci.
inače mau nisi ti luda, nego si osoba koja spada u gornjih 1% populacije po pitanju obrazovanja, a pritom se ne baviš nekakvim paucima ili etikama, nego novcem. malo je nefer da uzimaš sebe za reper :)
ajde ne slihtaj se. ovde nije toliko u pitanju obrazovanje, nego stepen iskustva i paranoje. i poslednji pastir sa 3 razreda osnovne moze da konta da ce ga poziv iz crne gore iz rominga kostati para. pa ce da pazi. a doktor nauka moze da kaze "boli me kurac, ici cu na net ako mi se ide, ne moze to da bude tolko skupo".i da se vratimo na retarda obozavaoca srpskih serija, da li stvarno ovde ima nekog ko misli da 350mb igde i ikako sme da kosta jebenih 6000 evra? 2011te godine? Edited by Miralem
Link to comment
da li stvarno ovde ima nekog ko misli da 350mb igde i ikako sme da kosta jebenih 6000 evra? 2011te godine?
ne treba i ne sme. ali kosta toliko, jbg. i to nije tajna. moron je pristao na te cene i sigurno mu je pisalo u ugovoru koliko sta kosta, ili mu je pisalo da ako mu nesto nije jasno zove 9813 ili 789, ali on nije smatrao da je nuzno da procita ono sto potpisuje. sta je tacno problem u tome? moron svoj moronluk placa.
Link to comment
ne treba i ne sme. ali kosta toliko, jbg. i to nije tajna. moron je pristao na te cene i sigurno mu je pisalo u ugovoru koliko sta kosta, ili mu je pisalo da ako mu nesto nije jasno zove 9813 ili 789, ali on nije smatrao da je nuzno da procita ono sto potpisuje. sta je tacno problem u tome? moron svoj moronluk placa.
moronu, nije mu pisalo u ugovoru da 350mb u slovackoj kosta 6000 evra, nego neki blabla da se cene u roamingu naplacuju u skladu sa tarifama lokalnog provajdera. uostalom, kladim se da ni ti nisi procitao ugovor sa svojim provajderom do kraja. al da za svaki slucaj kvotujem jos jednom pacejaha:
С друге стране, многи отаљавају ту обавезу да обавесте муштерију, примењујући разне трикове. Ситна сива слова на сивоплавој подлози, гомила прекрштених ствари (па не знаш да је Зингбулатор у ствари хотелски фрижидер), гомила измишљених опција са нејасним насловима, вишак текста који покрива неке ретке случајеве и служи да не прочиташ оно битно у претпоследњем пасусу на шестој страни, слање на фусноте које нису одштампане, клаузуле које важе до неког прошлог датума или само на неким местима (а не пише да ли и овде важи) итд итд
Link to comment
moronu, nije mu pisalo u ugovoru da 350mb u slovackoj kosta 6000 evra, nego neki blabla da se cene u roamingu naplacuju u skladu sa tarifama lokalnog provajdera. uostalom, kladim se da ni ti nisi procitao ugovor sa svojim provajderom do kraja.
jeste.kladio se ja s njim u pivo da nece procitati do kraja.:(
Link to comment
moronu, nije mu pisalo u ugovoru da 350mb u slovackoj kosta 6000 evra, nego neki blabla da se cene u roamingu naplacuju u skladu sa tarifama lokalnog provajdera. uostalom, kladim se da ni ti nisi procitao ugovor sa svojim provajderom do kraja. al da za svaki slucaj kvotujem jos jednom pacejaha:
ne znam kako da ti kazem, ali jesam... a za deo oko cena sam zvao call centar da proverim neke stvari oko roaminga. i kad god idem u inostranstvo na duze od jednog dana, zovem ih da vidim koji tamosnji provajder nudi jeftiniji roaming.
Link to comment
ne treba i ne sme. ali kosta toliko, jbg. i to nije tajna. moron je pristao na te cene i sigurno mu je pisalo u ugovoru koliko sta kosta, ili mu je pisalo da ako mu nesto nije jasno zove 9813 ili 789, ali on nije smatrao da je nuzno da procita ono sto potpisuje. sta je tacno problem u tome? moron svoj moronluk placa.
+1
Link to comment
pustiš jednog, da. potom uvedeš obaveštavanje o prekoračenju nekakvog limita, i više ne puštaš nikoga.
a ko odredi kog to jednog pustis? znam neke koji cesto, vec godinama, placaju tolike racune za roaming. samo sto znaju koliko to kosta. aj da njima oprostimo neki racun, a? Edited by Grunf
Link to comment

interesantno je kako primitivci slobodno trzista smatraju za poligon na kome nekoga treba zajebati, a pod parolom "ovce su za sisanje". zastita konzumenata je ocigledno nesto sto ce se u srbiji, da se izjasnim u indy stilu, pojaviti za 20-30 godina. do tada cete se cerupati, dzepariti i mlatiti.

Edited by Miralem
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...