Jump to content
IGNORED

Račun za roaming od 6.000 evra


JozoMujica

Recommended Posts

"There's a sucker born every minute" Kad je u pitanju telekom industrija, moram reci da sam prijatno iznenadjen kako njen ombudsman moze da bude koristan (da je nesrecnik iz ovog topika u Australiji, moguce da bi mi imao sansu da istera svoju pravdu - pod uslovom da mu stvarno nije bila data relevantna informacija, i da to moze da dokumentuje).

Link to comment
  • Replies 320
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Miralem

    25

  • Аврам Гојић

    22

  • henrik larsson

    20

  • Indy

    16

interesantno je kako primitivci slobodno trzista smatraju za poligon na kome nekoga treba zajebati, a pod parolom "ovce su za sisanje". zastita konzumenata je ocigledno nesto sto ce se u srbiji, da se izjasnim u indy stilu, pojaviti za 20-30 godina. do tada cete se cerupati, dzepariti i mlatiti.
ja sam skroz za povećana prava potrošača i zaštitu istih.Samo mi nije jasan ovaj stav u kome ispada da jea) veći račun za telefonske/3gnet usluge u roamingu nešto potpuno neverovano i neočekivano. Da, prosečni potrošač je površan i nezainteresovan. Ne, ne mislim da ga treba jebati na svakom ćošku zbog toga, ali u nekom trenutku mora da se povuče crta i kaže gde je granica gde treba da pokažeš makar mrvu nadprosečnu zainteresovanost pa da znaš šta te čeka, a gde - kao u ovom slučaju - da upališ mozak na 3 sekunde. Kojom prilikom, ova konkretna individua ima 3g modem, dakle ne spada u nekoga za koga se može reći da je informatički nepismen, nego ga je samo mrzelo da se informiše. to je telefonski poziv koji traje 1 minut, ako i toliko. Ovo naravno da ima veze sa time koliko firme imaju naviku da jebu sa sitnim slovima, ali jel mora baš sve da se iscrta potencijalnom potrošaču ? b) gledanje serije preko interneta apsolutna potreba, kao hrana ili piće. Ispada od ove priče da su mu prodali ciglu, a ne da je svojevoljno odlučio odgleda par serija preko kompa dok je bio u inostranstvu.
Link to comment
ja sam skroz za povećana prava potrošača i zaštitu istih.Samo mi nije jasan ovaj stav u kome ispada da jea) veći račun za telefonske/3gnet usluge u roamingu nešto potpuno neverovano i neočekivano.
opet to "veci". niko ne bi pravio pitanje da su ga odrapili sa 300-400 evra (jaca plata u srbiji, samo da napomenem), nego bi se zajedno sprdali sa mentolom. ali ovde se radi o jebenih 6000, i to za mizernih 350mb. jel vi znate koliko je 6000 evra?
b) gledanje serije preko interneta apsolutna potreba, kao hrana ili piće. Ispada od ove priče da su mu prodali ciglu, a ne da je svojevoljno odlučio odgleda par serija preko kompa dok je bio u inostranstvu.
to niko ne tvrdi, bar ja ne. internet je usluga koju treba platiti. i svakako da je deo krivice na budali. ali, ponavljam po ko zna koji put, svakome moze da se desi da bude odran na taj nacin. i jedino za sta se zalazem je to da korisnicima protok u inostranstvu bude ogranicen/ da dobiju dodatno upozorenje kad predju odredjenu granicu. to postoji u civilizovanim zemljama, nisam sam izmislio.
Link to comment
ja sam skroz za povećana prava potrošača i zaštitu istih.Samo mi nije jasan ovaj stav u kome ispada da jea) veći račun za telefonske/3gnet usluge u roamingu nešto potpuno neverovano i neočekivano.
Pa sobzirom da su troskovi za taj roaming minimalni za telekom kompanije, meni jeste neocekivano da je cijena koju placa korisnik toliko hebeno nevjerovatna. Operatori su sa tim roamingom nasli zlatnu koku i sisali su potrosace dokle su god mogli (u EU) a vidim i dalje sisaju u Srbiji a i u drugim zemljama. Edited by borris_
Link to comment
Po ovom cenovniku, 1MB saobracaja u roamingu kosta 15 evra. Da vidimo koliko najvise operater u EU sme da naplati 1MB grpsa:from 1 July 2010: a maximum of €0.80 per megabyte (excluding VAT);from 1 July 2011: a maximum of €0.50 per megabyte (excluding VAT).~1€ posle poreza. To je cena koju jedan operater naplati drugom, konacna cena se formira kad majstor uracuna ruke.
Naravno da je majstor debelo zaracunao ruke, ali jednostavno ne stoji prica o finom printu i sisanju ovaca kad sve lepo pise i lako je dostupno.Sve sto je potrebno je odvojiti koji minut za informisanje pre puta.....
Link to comment
Po ovom cenovniku, 1MB saobracaja u roamingu kosta 15 evra. Da vidimo koliko najvise operater u EU sme da naplati 1MB grpsa:from 1 July 2010: a maximum of €0.80 per megabyte (excluding VAT);from 1 July 2011: a maximum of €0.50 per megabyte (excluding VAT).~1€ posle poreza. To je cena koju jedan operater naplati drugom, konacna cena se formira kad majstor uracuna ruke.600x10?
nema potrebe da dalje objasnjavas, jasno je da je ovog nesrecnika odrao telekom. na tih 6 soma evra koje oni hoce njemu da naplate oni svom slovackom partneru ne dodju vise od 50 evra. i to je tako sa svim nasim mobilnim operaterima, sto je u roamingu minut razgovora (ili megabajt prenosta podataka) skuplji to znaci da se ovi nasi vise ugradjuju, nema to (skoro uopste) veze sa troskovima interkonekcije koje oni imaju.ako se ovaj nesrecnik bude zalio na racun, nema sanse da ce platiti pun iznos. (verovatno ce platiti par stotina evra na kraju)editnepismenost Edited by nenad
Link to comment
ja sam skroz za povećana prava potrošača i zaštitu istih.Samo mi nije jasan ovaj stav u kome ispada da jea) veći račun za telefonske/3gnet usluge u roamingu nešto potpuno neverovano i neočekivano. Da, prosečni potrošač je površan i nezainteresovan. Ne, ne mislim da ga treba jebati na svakom ćošku zbog toga, ali u nekom trenutku mora da se povuče crta i kaže gde je granica gde treba da pokažeš makar mrvu nadprosečnu zainteresovanost pa da znaš šta te čeka, a gde - kao u ovom slučaju - da upališ mozak na 3 sekunde. Kojom prilikom, ova konkretna individua ima 3g modem, dakle ne spada u nekoga za koga se može reći da je informatički nepismen, nego ga je samo mrzelo da se informiše. to je telefonski poziv koji traje 1 minut, ako i toliko. Ovo naravno da ima veze sa time koliko firme imaju naviku da jebu sa sitnim slovima, ali jel mora baš sve da se iscrta potencijalnom potrošaču ? b) gledanje serije preko interneta apsolutna potreba, kao hrana ili piće. Ispada od ove priče da su mu prodali ciglu, a ne da je svojevoljno odlučio odgleda par serija preko kompa dok je bio u inostranstvu.
kako ne razumes? uopste se ne radi o tome dal' je on mogao da se raspita o cenama ili ne (mogao je). poenta je u tome da u ovom slucaju telekom hoce svoje ruke da zaracuna vise od 5900 evra (na racun od 6000). to ne bi smelo da bude moguce.
Link to comment
Sve sto je potrebno je odvojiti koji minut za informisanje pre puta.....
meni je pre nekoliko meseci trebao ceo dan zvrckanja da utvrdim koliko kosta pretplata na HBO i druge kanale u Telekomovoj IPTV ponudi, a ti oces da kazes da se za koji minut moze utvrditi puna cena rominga. ne, ne moze se utvrditi za koji minut, posto oni tu informaciju kriju.da rezimiram: jedan broj lica na ovom topicu ne želi da bude zaštićen od monopolskih korporacija koje kriju informacije o cenama usluga i budže cene kako im dune, pritom praveći klopke za naivne potrošače. ja ih najlepše molim da obrazlože kako će izostanak tih prava doprineti njihovom materijalnom boljitku. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
kako ne razumes? uopste se ne radi o tome dal' je on mogao da se raspita o cenama ili ne (mogao je). poenta je u tome da u ovom slucaju telekom hoce svoje ruke da zaracuna vise od 5900 evra (na racun od 6000). to ne bi smelo da bude moguce.
jebiga, ovde je teško razlučiti gde se priča o konkretnom slučaju (koji je sramotan za MT:S, nema sumnje) od vapaja da firme moraju da nas štite od sebe samih po svaku cenu i u svakom trenutku. Ja ne sporim da je cena prenaduvana, samo ne prihvatam da je odgovornost leži samo na telekomu, i da je pošteni kupac jedna lafčina koja nikako, ali nikako nije mogla da ovo pretpostavi. Na stranu što nije morala da pretpostavlja, nego da okrene broj jer :
meni je pre nekoliko meseci trebao ceo dan zvrckanja da utvrdim koliko kosta pretplata na HBO i druge kanale u Telekomovoj IPTV ponudi, a ti oces da kazes da se za koji minut moze utvrditi puna cena rominga.
u ovoj situaciji bi svako normalan provalio da je tu nešto sumnjivo i ne bi gledao serije online preko roaminga. Naravno, dotični kupac nije ni došao to te faze jer nije upalio mozak ni na sekund.
da rezimiram: jedan broj lica na ovom topicu ne želi da bude zaštićen od monopolskih korporacija koje kriju informacije o cenama usluga i budže cene kako im dune, pritom praveći klopke za naivne potrošače. ja ih najlepše molim da obrazlože kako će izostanak tih prava doprineti njihovom materijalnom boljitku.
koja su to lica ?
Link to comment
ja ih najlepše molim da obrazlože kako će izostanak tih prava doprineti njihovom materijalnom boljitku.
nije sve u parama. zamisli samo tu srecu kad neku budalu oderu 10 puta vise nego njih same.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...