Jump to content
IGNORED

Račun za roaming od 6.000 evra


JozoMujica

Recommended Posts

  • Replies 320
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Miralem

    25

  • Аврам Гојић

    22

  • henrik larsson

    20

  • Indy

    16

Čegbre. Sa jedne strane imamo ogromnu monopolsku lopovsku kompaniju koja je, koristeći nepažnju potrošača, bacila lika u dug od 6.000 evra. Znači govorimo o zločinačkom preduzeću u kome rade desetine namazanih ološa koji po ceo dan smišljaju kako da orobe ljude što kvarnije. Sa druge strane je neki debil koji je teo da pogleda šta ima novo u Petlovcu, a nije se raspitao koliko to košta. I njihove krivice za ovaj događaj se ovde izjednačavaju. Šta je to, ako ne stajanje na stranu Telekoma?

Link to comment
MTS roaming varijante sa SlovačkomOd tri operatera, samo za jednog postoji podatak o internetu, i to samo GPRS - slovački Telekom naplaćuje 1 din/1 kb. Što bi za količinu od 350 mega ispalo oko 3 soma evra. Za 3G nema podataka, doduše, pametnice i ljubitelji institucija sa ovog topika verovatno mogu da pročitaju nešto što mi glupi i neobazrivi ne možemo. Ili makar mogu da okrenu telefon i posle 10 minuta da dobiju prvog slobodnog operatera, za pristojnu nepoznatu sumu (porez uključen).Doduše, u vesti stoji da je majstor koristio studentski 3G paket, pretpostavljam da je to značajno skuplje :fantom: sampaosamseubio™, ko ga jebe kad je glup i misli da će uštedeti studentskim paketima.
Link to comment
Šta je to, ako ne stajanje na stranu Telekoma?
mozda je u pitanju sindrom dece devedesetih. oni tacno znaju kod kog lika sipaju benzin, kod kog kupuju sir na pijaci, gde mogu da pojedu pljesku a da se ne otruju. oni koji to ne znaju su ovce i ko ih jebe.
Link to comment
Čegbre. Sa jedne strane imamo ogromnu monopolsku lopovsku kompaniju koja je, koristeći nepažnju potrošača, bacila lika u dug od 6.000 evra. Znači govorimo o zločinačkom preduzeću u kome rade desetine namazanih ološa koji po ceo dan smišljaju kako da orobe ljude što kvarnije. Sa druge strane je neki debil koji je teo da pogleda šta ima novo u Petlovcu, a nije se raspitao koliko to košta. I njihove krivice za ovaj događaj se ovde izjednačavaju. Šta je to, ako ne stajanje na stranu Telekoma?
Slazem se da nema mesta izjednacavanju. Krivica Telekoma, ili MTS-a ili cega vec, je u nameri da se zloupotrebi neznanje druge strane i tako sebi pribavi imovinska korist, a njoj pricini steta. Krivica ljubitelja serija za retardirane je u nepaznji da preduzme minimalne korake u cilju zastite svoje imovine, u propustanju da ucini ono sto se ocekuje od iole pazljivog coveka. To su dve kvalitativno razlicite kategorije, tako da bilo kakvo kvantitativno poredjenje nema smisla.
Link to comment
da rezimiram: jedan broj lica na ovom topicu ne želi da bude zaštićen od monopolskih korporacija koje kriju informacije o cenama usluga i budže cene kako im dune, pritom praveći klopke za naivne potrošače. ja ih najlepše molim da obrazlože kako će izostanak tih prava doprineti njihovom materijalnom boljitku.
Mislim da i ovde kao i npr. u temi o Nastićima periferne činjenice zamagljuju celokupnu sliku. Ljudi sa pravom misle da njima ne može da se desi da naprave ogroman račun gledajući Selo gori, a ispušta se iz vida to nije jedini način da se neko zezne.
Link to comment
Da jbt :o možda dobijemo i neki opak hint o provajderima.
brate, kad ides u slovacku nosis pojacivac wi fi signala i cd sa programom za razbijanje sifri. nakacis se komsiji na net, sve za dz. zajebes ih, brate, kakvi provajderi.
Link to comment
Krivica ljubitelja serija za retardirane je u nepaznji da preduzme minimalne korake u cilju zastite svoje imovine, u propustanju da ucini ono sto se ocekuje od iole pazljivog coveka.
Ljudi sa pravom misle da njima ne može da se desi da naprave ogroman račun gledajući Selo gori, a ispušta se iz vida to nije jedini način da se neko zezne.
Link to comment

@ Indy - :lol:

Čegbre. Sa jedne strane imamo ogromnu monopolsku lopovsku kompaniju koja je, koristeći nepažnju potrošača, bacila lika u dug od 6.000 evra. Znači govorimo o zločinačkom preduzeću u kome rade desetine namazanih ološa koji po ceo dan smišljaju kako da orobe ljude što kvarnije. Sa druge strane je neki debil koji je teo da pogleda šta ima novo u Petlovcu, a nije se raspitao koliko to košta. I njihove krivice za ovaj događaj se ovde izjednačavaju. Šta je to, ako ne stajanje na stranu Telekoma?
Opet vidiš nešto što ne piše. Kao što se niko pre nije radovao što će ovaj morati da plati 6.000€, tako sada (čini mi se) niko ne izjednačava krivicu, sigurno ne ja. Samo sam tvrdio da krivica nije isključivo telekomova. Jeste, u pitanju je oligopolski ološ koji je iskoristio potrošača, ali je potrošač dao sve od sebe da bude iskorišćen. Sam si rekao "neki debil koji je teo da pogleda šta ima novo u Petlovcu, a nije se raspitao koliko to košta".
Link to comment
A kad sam ja tvrdio da nema drugih nacina da se neko zezne? Samo kazem da treba biti oveci komad budale pa da te zajebu na ovaj nacin i da konkretan slucaj nije bas nesto sto se bilo kome svakoga dana moze desiti. A da je imaginacija lopova bezgranicna, to valjda niko normalan ne dovodi u pitanje.Mislim, ne vidim uopste u cemu je poanta citave rasprave, kada se u principu svi slazemo.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...