Jump to content
IGNORED

Račun za roaming od 6.000 evra


JozoMujica

Recommended Posts

  • Replies 320
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Miralem

    25

  • Аврам Гојић

    22

  • henrik larsson

    20

  • Indy

    16

A ja samo tvrdim da su duzni da provere cenu i da su sami krivi ako zbog propustanja da to ucine najebu. Sto, ponavljam po ko zna koji put, ne znaci da oni koji zloupotrebljavaju tudju glupost nisu govna.
Uz sav prezir prema Telekomu, nemam ni trunku saosećanja prema dotičnom liku. Ne zato što je imao potrebu da gleda pomenute serije (što je samo po sebi dovoljan razlog), već što je zaista morao da bude izuzetno glup da uradi šta je uradio.
Link to comment

Lepa tema o zaštiti potrošača :)Ovaj primer sa roamingom u inostranstvu pokazuje zašto se definicija "prosečnog potrošača" kreće ka tome, ako već nije do toga i došla, da je prosečan potrošač jedan potpuni kreten kome treba pomoć oko svega.Što se konkretnog slučaja tiče, +1 na ovo što je rekao copkillah. Jel dobio sms kad je ušao u roaming da su mu se sve naplaćuje skuplje - jeste. Ako nije bio siguran, nije trebalo da koristi tu opciju, prosto i jednostavno. Bilo bi super kada bi telekom javljao da si potrošio xy dinara* u nekom trenutku, ali je stvarno nepotrebno i preterano očekivati da kompanije bejbisituju svoje korisnike u svakom trenutku.* mene inače telekom redovno obavesti kada napravim odjednom veliki račun na fixnom, što se dešava povremeno kada pričam sa inostranstvom. Zovu sutradan i kažu "dobar dan, juče je sa ovog broja telefona napravljen jako veliki račun (u odnosu na moj mesečni prosek od 600 dinara), samo smo hteli da vas obavestimo o tome.

Link to comment

da ne ponavljam ovo gore i ono što reče kili. obavešten si porukom, možeš u svakom trenutku da proveriš ceh, šta bi još više? sam pao, sam se ubio, trpati slaboumnost ovog lika u nekakve ideološke okvire je smešno.

Link to comment
Jel dobio sms kad je ušao u roaming da su mu se sve naplaćuje skuplje - jeste
Nije.
"Prilikom prijave na mrežu drugog operatora, korisnici dobijaju poruku da se celokupan prenos podataka u inostranstvu tarifira prema roming tarifama stranih operatora", kažu u Mobilnoj telefoniji Srbije, dodajući da tu poruku ne dobijaju korisnici 3G Neta, koji „na displeju računara imaju prikaz mreže koju koriste“.
Link to comment

Btw, Vasa je bio 100% u pravu. Ova tema je paradigma Srbije. Sadističko elitističko iživljavanje i seirenje, hehehehe, ko ga jebe kad je ljakse i gleda Babu™, sampaosamseubio™, po cenu stajanja na stranu lopovskog državnog koncerna koji će sutra baš tebi doći glave na isti način, kroz neki small print na nekom kreditu, a kad budeš u škripcu i bude ti neophodan. Ili na bilo koji način, pošto će te Država uvek zajebati. A onda ćeš da kukaš i da pizdiš, zaboraviti kako si se smejao nekom jadnom pritupom liku, napalm, ko poslednji ostane nek ugasi svetlo itd itd.

Link to comment

Meni je VIP, kada sam bio u inostranstvu, kada sam probio dotadašnji maksimum za račun, prosto blokirao karticu dok ne uplatim određenu sumu. Možda na prvi pogled deluje ucenjivački ili kako već, ali ima smisla. Ja sam srećom imao nekoga da mi odblokira to, a da platim tek kada se vratim, ali nisu svi u toj mogućnosti. Sa druge strane, smatram da je najlogičnija stvar da pre polaska u inostranstvo pozoveš call centar i proveriš sve, pogotovo ako ti je prvi put. To što je prosečan čovek ovde glup i što Telekom i slični to iskorišćavaju, to je drugi problem.Eto, VIP je to rešio na gore pomenuti način i donekle je zaštitio potrošača. Ja sam pogrešio što ih nisam zvao pre polaska, pošto uopšte nisam razmišljao o tim limitima, ali na kraju nisam imao ni realan problem.

Link to comment

a cekajte, jesmo svi mi ludi kad proveravamo koju lokalnu mrezu da odaberemo kad smo u romingu da bismo placali manje? nije to nesto sto svaki dan koristis pa da znas da su cene iste ko i u prodavnici dva coska odatle.uostalom, ako pustis jedanput da neko ne plati jer nije znao koja je cena, onda to otvara prozor da svako od nas nakrkachi ogroman racun i da kaze 'ups! nisam znala!'.to vam kaze osoba koja je platila svega deset puta manju cifru pre dve godine. jedino sto sam imala relativno objektivne razloge. izgubila sam pasos u dalekoj aziji, pa sam zivkala non-stop sto nasu ambasadu u dzakarti, sto air france u hong kongu, sto proveravala email preko 3G da vidim da mi nisu javili da je stigao pasos nazad. znala sam da ce me odrati, ali tad mi nije bilo vazno.

Link to comment
Btw, Vasa je bio 100% u pravu. Ova tema je paradigma Srbije. Sadističko elitističko iživljavanje i seirenje, hehehehe, ko ga jebe kad je ljakse i gleda Babu™, sampaosamseubio™, po cenu stajanja na stranu lopovskog državnog koncerna koji će sutra baš tebi doći glave na isti način, kroz neki small print na nekom kreditu, a kad budeš u škripcu i bude ti neophodan. Ili na bilo koji način, pošto će te Država uvek zajebati. A onda ćeš da kukaš i da pizdiš, zaboraviti kako si se smejao nekom jadnom pritupom liku, napalm, ko poslednji ostane nek ugasi svetlo itd itd.
to da. jedan segment problema jeste da sve veca i sve jadnije obrazovana populacija dobija pristup sve slozenijim tehnologijama, a da opisi funkcionisanja naprava (objektivno) ne mogu za milog boba imati manje od 150 strana (danas mi zena pokazuje uputstvo za daljinski upravljach za digitalno sokocalo za digitalnu kablovsku, zbilja ima 150 strana. dakle, ona nije neobrazovana, ali da li za uslugu koju svakako placa ne malo, treba da provede pola nedelje tumacheci koji gumb sta radi. naravno da nece, nije to prokleti nuklearni reaktor!), nishta ne moze biti odshtampano da nije prepuno pravnichkih nebuloza koje nikome nishta ne objashnjavaju, i josh ako bi mogle da budu nevidljivim mastilom, super bi bilo... ne znam da li je obichan chovek bash sam kriv ako pri susretu sa fensi tehnologijom nema kurs iz kvantne? naravno, uvek se moze reci - sto se petljash kad ne znash, da nije drugog segmenta, a taj je da imalac informacija nastoji da lampu drzi ispod stola, a ne na stolu. i da mu je ultimativni cilj da nekako zayebe korisnika, po svaku cenu, i da za to ima odobrenje od drzave. ni manje ni vishe. i trgovac i banka i internet provajder i sve te silne javne ustanove.drzava nas cheka, i ima vremena, ochigledno...elem, ovde ima malo sveta koji ne zna kako su probali da mi uvale autorska prava za film koji nisam skinula sa neta ^_^. tokom tog procesa mi je postalo jasno da osoba koja "ne poseduje izvesna it znanja", potpisjue sta joj se poturi pod nos, jer tamo neki zika iz prodaje tvrdi da je baba u prekrshaju. a on zna... Edited by thermal bug
Link to comment

U Finskoj i Estoniji, pristup Internetu je ljudsko pravo.Most of the world’s Internet users believe Internet access is a basic human right. This is according to a new poll conducted for the BBC. A survey of more than 27,000 adults in 26 different countries found four out of five people believed access to the World Wide Web was a right everyone in the world needs and should have. The chief of the International Telecommunication Union, Dr. Hamadoun Toure, told the BBC World Service: "The right to communicate cannot be ignored. The Internet is the most powerful potential source of enlightenment ever created." Dr. Toure believes online access should be available everywhere, just like roads and water. In some countries, this has already happened. Finland and Estonia have laws saying access is a human right.Edit: bas me zanima sta bi se desilo da je tamo gledao filmove.

Edited by Yoyogi
Link to comment
Btw, Vasa je bio 100% u pravu. Ova tema je paradigma Srbije. Sadističko elitističko iživljavanje i seirenje, hehehehe, ko ga jebe kad je ljakse i gleda Babu™, sampaosamseubio™, po cenu stajanja na stranu lopovskog državnog koncerna koji će sutra baš tebi doći glave na isti način, kroz neki small print na nekom kreditu, a kad budeš u škripcu i bude ti neophodan. Ili na bilo koji način, pošto će te Država uvek zajebati. A onda ćeš da kukaš i da pizdiš, zaboraviti kako si se smejao nekom jadnom pritupom liku, napalm, ko poslednji ostane nek ugasi svetlo itd itd.
Slazem se, samo bih dodao da sve telekom kompanije tako rade a ne samo drzava.
a cekajte, jesmo svi mi ludi kad proveravamo koju lokalnu mrezu da odaberemo kad smo u romingu da bismo placali manje? nije to nesto sto svaki dan koristis pa da znas da su cene iste ko i u prodavnici dva coska odatle.
Evo, ja ne provjeravam (telefon je firmin pa nikada nisam ni vodio racuna) kao sto ne provjerava vecina drugova koje znam. Koliko puta sam citao za te astronomske racune jer ljudi jednostavno nisu upuceni. Zena je uzimala niovi ugovor za telefon i na ravno niko joj nije rekao kako da blokira na telefonu 3G mrezu kada ode u inostranstvo dok nije pitala.edit: najgore prolaze oni koji zive blizu granica i kojima se moze desiti da se prikace na stranog operatora. Edited by borris_
Link to comment
uostalom, ako pustis jedanput da neko ne plati jer nije znao koja je cena, onda to otvara prozor da svako od nas nakrkachi ogroman racun i da kaze 'ups! nisam znala!'.
pustiš jednog, da. potom uvedeš obaveštavanje o prekoračenju nekakvog limita, i više ne puštaš nikoga.inače mau nisi ti luda, nego si osoba koja spada u gornjih 1% populacije po pitanju obrazovanja, a pritom se ne baviš nekakvim paucima ili etikama, nego novcem. malo je nefer da uzimaš sebe za reper :)
Link to comment
Zena je uzimala niovi ugovor za telefon i na ravno niko joj nije rekao kako da blokira na telefonu 3G mrezu kada ode u inostranstvo dok nije pitala.
Data controller za WM, besplatan program. Sigurno ima paralela i za druge OS. Malo je bezobrazno što ti sam operater ne instalira nesto slično
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...