Jump to content
IGNORED

Račun za roaming od 6.000 evra


JozoMujica

Recommended Posts

Slucaj ovog selogorca (ako je uopste autentican) je sjajan primer reklamokratije u kojoj postoji samo simulacija trzista. Nije selogorac zrtva alavih Telekom(unista), vec drzave koja zabranjuje konkurenciji da selogorca obavesti kako ce ga Baba ocesljati za 6 kiloevra. Logicna posledica te zabrane je da se provajderi lopovskih usluga udruzuju ili takmice u vestijem sakrivanju bitnih informacija (eufemizam za bezocno laganje). Utoliko je reklamokratija neokomunizam u kome drzava na sebe preuzima kontrolu da li dobri predatori iz telekomova posteno i pravovremeno informisu svoju lovinu. Nekako, i prethodna verzija komunizma je pukla bas na tom detalju da drzava niti je uspevala da sve to kontrolise, niti joj je bilo u interesu da to cini. Lovina ko lovina, uziva u evoluciji koja odstranjuje slabije primerke i boji se revolucije koja odstranjuje predatore (eufemizam za stoku).A selogorac lepo da uzme kredit od banke i pokrije dug Telekomu. Cujem, prste primamljive ponude. Ode ovca vukovima da je spasu od lisica.U medjuvremenu, pretplatom na elektricno brojilo se placaju i proverene agencijske vesti kako R.T.S. (Rados.Tijanic.Saper) moraju da kupe nove satelite a kako bi dijaspora jeftino gledala dok joj selo gori.Nadrealno.

Link to comment
  • Replies 320
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Miralem

    25

  • Аврам Гојић

    22

  • henrik larsson

    20

  • Indy

    16

kako proveravas svoj kreditni dosije?
Predas molbu u banci u kojoj imas tekuci racun; mada mislim da oni to mogu laganeze, ako hoce da ti ucine, i bez ikakvih podnesaka.Inace, vrlo korisna provera, ako se spremas za neki kredit, ili ako trazis kreditnu karticu. Na osnovu tih zaostalih placanja za kartice, o kojima te inace niko ne obavestava, mozes da zaradis zabranu kreditiranja na nivou NBS u trajanju od 3 godine. Imam prijatelja kome su lupili zabranu na osnovu 85 dinara duga.
Link to comment

cekajte, kako tacno treba da izgleda obavestavanje maloumnog pretplatnika? uradi IQ test kad potpisuje ugovor, pa ako je malouman, dodele mu staraoca koji ce da ga nauci velikoj tajni da ode na homepage svog provajdera i pogleda rubriku 'pitanja i odgovori' ili okrene 789 za deset dinara plus pdv?disclaimer: telekom jeste zlocinacko udruzenje. vrlo je verovatno da se i ostali mobilni operateri ne ponasaju nista bolje, kao i da se banke ponasaju kaubojski.

Link to comment

o, pa lako, zašto nije regulisana ta materija kako valja pa da softver umesto automatskog biranja mreže i automatskog rominga, kako je najčešće podešen (recimo kod VIP-a) postavlja samo mrežu operatera a za ostale moraš sam da promeniš, taman da se malo tehnički opismeniš uz to, i da se po uključenju rominga dobije sms (a umeju lepo da šalju promo sms-ove) da si u romingu da važe posebne tarife. Inače, uputstvo u kome umet tako nešto da piše je često stavljeno ispod flajera na kome piše da je dovoljno ubosti modem i da će priroda sve odraditi sama, verujem da oni nisu prekršili ni jedan jedini zakon, takođe verujem da se to mora zakonski regulisati pozitivo po gradjanina a "na štetu" kompanije. Pozitivna diskriminacija, jel?

Link to comment
evo ga i fini print :fantom: Na istoj strani sa linka od pre par strana...
To je MTS, ja sam bio kod Telenora, a sad a se ubijem ne mogu da pogledam šta je pisalo u tom ugovoru tada. Međutim, meni je deo usluge rominga definitivno naplaćen u računu za jul, pošto nema šanse da sam napravio 6k dinara u 10 dana jula koliko sam bio u Srbiji u tom mesecu. Dakle, šta, ili su mi naplatili roming do nekog obračunskog perioda između njih i stranog provajdera rominga, što je verovatno, ili su mi naplatili sve, ali nekompletno, što nije verovatno. Ali je skandal da neće da mi pokažu to potraživanje provajdera rominga onako prelomljeno kako su ga oni platili jer to znači da sam ja tražio listing za jul recimo 10. avgusta da bih dobio jednu stvar, a da sam tražio isti taj listing 10. septembra drugu stvar. U novom računu za avgust, u koji su uračunali taj njihov zaostali deo rominga za jul, nigde ne piše da je to i to potraživanje preneto iz jula i na ime te i te usluge. Zašto bih ja to plaćao, na kraju krajeva otkud znam da je to upravo to i koliko je to? Ali ok, tu su mi uzeli pare i izgubili hiljade i hiljade dinara koje bi mi kasnije naplatili, pa nek tako nastave sa svima (ne samo ni nego i ostali operateri), pa će na kraju svi kupovati lokalne SIM kartice u inostranstvu za iole duži boravak i izbegavati koliko je god moguće da koriste roming. Ne razumem zašto je teško u računu samo napisati nešto tipa "ovo nije konačni obračun" ili "u ovaj obračun nije uračunata kompletna cena usluge rominga". Protiv svake zdrave tržišne logike je da ti neko bez ikakve rezerve napiše "vaše zaduženje za taj period je toliko i toliko", a onda dođe i kaže "ne, ipa kima još ovo". Takve stvari bi jednostavno trebalo zabraniti. Edited by MancMellow
Link to comment

ja isto imam taj mtsov studentski 3G modem, i znate šta je zanimljivo? onaj link sa cenovnikom roming usluga uopšte neće da otvori. zapravo, neće da otvori mtsov sajt uopšte. već danima pokušavam da ga otvorim.sa druge strane, kad odem kod roditelja koji imaju orionov adsl, sajt otvara najnormalnije.isti kompjuter je u pitanju.

Link to comment
Ali ok, tu su mi uzeli pare i izgubili hiljade i hiljade dinara koje bi mi kasnije naplatili, pa nek tako nastave sa svima (ne samo ni nego i ostali operateri), pa će na kraju svi kupovati lokalne SIM kartice u inostranstvu za iole duži boravak i izbegavati koliko je god moguće da koriste roming. Ne razumem zašto je teško u računu samo napisati nešto tipa "ovo nije konačni obračun" ili "u ovaj obračun nije uračunata kompletna cena usluge rominga". Protiv svake zdrave tržišne logike je da ti neko bez ikakve rezerve napiše "vaše zaduženje za taj period je toliko i toliko", a onda dođe i kaže "ne, ipa kima još ovo". Takve stvari bi jednostavno trebalo zabraniti.
ocigledno ne shvatas logiku po kojoj vecina firmi u srbiji posluje. a ona je da ih boli kurac dok god prave pare. jos ako imaju monopol... radije bi te sad zajebali za 100 evra, nego u sledecih 10 godina zaradili 5000 na tebi.
Link to comment
To je MTS, ja sam bio kod Telenora, a sad a se ubijem ne mogu da pogledam šta je pisalo u tom ugovoru tada. Međutim, meni je deo usluge rominga definitivno naplaćen u računu za jul, pošto nema šanse da sam napravio 6k dinara u 10 dana jula koliko sam bio u Srbiji u tom mesecu. Dakle, šta, ili su mi naplatili roming do nekog obračunskog perioda između njih i stranog provajdera rominga, što je verovatno, ili su mi naplatili sve, ali nekompletno, što nije verovatno. Ali je skandal da neće da mi pokažu to potraživanje provajdera rominga onako prelomljeno kako su ga oni platili jer to znači da sam ja tražio listing za jul recimo 10. avgusta da bih dobio jednu stvar, a da sam tražio isti taj listing 10. septembra drugu stvar. U novom računu za avgust, u koji su uračunali taj njihov zaostali deo rominga za jul, nigde ne piše da je to i to potraživanje preneto iz jula i na ime te i te usluge. Zašto bih ja to plaćao, na kraju krajeva otkud znam da je to upravo to i koliko je to? Ali ok, tu su mi uzeli pare i izgubili hiljade i hiljade dinara koje bi mi kasnije naplatili, pa nek tako nastave sa svima (ne samo ni nego i ostali operateri), pa će na kraju svi kupovati lokalne SIM kartice u inostranstvu za iole duži boravak i izbegavati koliko je god moguće da koriste roming. Ne razumem zašto je teško u računu samo napisati nešto tipa "ovo nije konačni obračun" ili "u ovaj obračun nije uračunata kompletna cena usluge rominga". Protiv svake zdrave tržišne logike je da ti neko bez ikakve rezerve napiše "vaše zaduženje za taj period je toliko i toliko", a onda dođe i kaže "ne, ipa kima još ovo". Takve stvari bi jednostavno trebalo zabraniti.
ne znam šta si napisao ali je trebalo da pozoveš 789 i sve bi saznao za 10 sekundi fantom.gif
Link to comment
ocigledno ne shvatas logiku po kojoj vecina firmi u srbiji posluje. a ona je da ih boli kurac dok god prave pare. jos ako imaju monopol... radije bi te sad zajebali za 100 evra, nego u sledecih 10 godina zaradili 5000 na tebi.
Pa ok, njihov izbor. Najbolje od svega je da kad sam sabrao sve svoje minute i poruke u inostranstvu i pomnožio sa onom tarifom koja je pisala na njihovom sajtu u vezi cena rominga sa konkretnom zemljom dobio sam neku cifru (32 hiljade mislim da je bilo) koja je bila između mog okvirnog računa i onoga što mi je došlo da platim. Kad sam pitao kako to, oni su rekli da nije sve bilo preko standardnog njihovog roming provajdera za Italiju (pošto je Sardinija bila u pitanju) i da su neki bili nešto veći. Ja opet - pokažite mi papir, oni - pokazaćemo na sudu. Ja - jebite se. Edited by MancMellow
Link to comment
Kad sam pitao kako to, oni su rekli da nije sve bilo preko standardnog njihovog roming provajdera za Italiju (pošto je Sardinija bila u pitanju) i da su neki bili nešto veći. Ja opet - pokažite mi papir, oni - pokazaćemo na sudu. Ja - jebite se.
hahahapitam sta su oni rekli na to tvoje poslednje.... Edited by Kayser
Link to comment
hahahapitam sta su oni rekli na to tvoje poslednje....
Ništa, ili nešto, nemam pojma, pošto sam se okrenuo i otišao. Nisu uzvratili psovku, bar ne da ja čujem, ako to pitaš.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...