Jump to content
IGNORED

Račun za roaming od 6.000 evra


JozoMujica

Recommended Posts

  • Replies 320
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Miralem

    25

  • Аврам Гојић

    22

  • henrik larsson

    20

  • Indy

    16

ih bre, svi otkazuju zena. papucarski forum :P
"Мој гитариста је папучић" (рече Неша Лептир на концерту)
Link to comment
heh, eto gradim odbranu Bajićevog fana na pogrešnoj premisi. ipak, bemmusve, pa treba poslati taj SMS.
Ali uredno salju taj sms. Cak u inostranstvu kada menjas mreze na kojima si u romingu, svaki put ti posalju sms.
Link to comment
Ali uredno salju taj sms. Cak u inostranstvu kada menjas mreze na kojima si u romingu, svaki put ti posalju sms.
Mislim na ovo sto ima u celoj EU sto pise frhost, da te upozore kada napravis veliki protok. Putuj Evropo...ko poslednji izadje neka stavi telefon da se puni. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Mislim na ovo sto ima u celoj EU sto pise frhost, da te upozore kada napravis veliki protok. Putuj Evropo...ko poslednji izadje neka stavi telefon da se puni.
Evo da te utesim. Shef moje devojke je u Svajcarskoj napravio 1500e racun. Jedan poznanik je bio u Indiji i za tri jednominutna poziva je platio 300e. Prica shefa ima lepsi kraj, jer im je samouvereno saopstio da ce da plati 700e i nista vise. Iskljucili su mu telefon :lol: . Ali rece mi posle da su se nagodili da ne plati sve... Edited by Venom
Link to comment

Pojma nemam, a nema ni on. Znam da je bio u shoku kad se vratio, a i inace je taj put bio totalni fijasko, tako je ovo bio slag na tortu :D. To je bilo pre par meseci, posle je opet negde zapalio, pa nisam cuo za ishod. Ali ne deluje mi kao tip koji ce da talasa, verujem da je platio.

Link to comment
istina, mozda i ne pita, ali vidi pivo i vidi prodavca. i ako mu se ne svidja pivo/cena/prodavac, moze da se predomisli sad ili posle
hipoteticki, ako bi krenuli sa pravnim zajebancijama- ne. prodavac ponudi proizvod, kupac ga, stavljajuci ga u korpu, prihvati. ugovor sklopljen. sad ostaje samo da kupac plati, tj ispuni svoj deo dogovora. naravno, vracanje iz korpi i pred kasom se tolerise u praksi. u teoriji bi na mleko mogli da okace cijenu od 800 evra, i sacekaju da se neko zajebe i ne pogleda, te ga posle sudski gone. oh, srece za milogleda!
kod telefonskih, internetskih i drugih megabajtskih usluga, teze je prostom choveku da ostvari realistichan odnos prema onome sto kupuje i troshi. meni to nije neobichno, ili bar da nije u neskladu sa ljudskom prirodom, sve je to 1 vazduh, al skup...i onda se iznenade. sve zato sto je medij i formalno i praktichno - neljudski.
Pravni promet pretpostavlja da u njemu ucestvuju prosecno pazljivi i inteligentni ljudi, a ne moroncine koje imaju najnoviji gedzet ali im ne pada na pamet da internet u stranoj zemlji mozda nije besplatan.
da se nadovezem na termalku- ovde smo na klizavom terenu. prosecno inteligentni i pazljivi ljudi vrlo lako mogu sebi napraviti ogroman racun. ja sam naveo nekoliko primera, a dobar je i ovaj vasudevin. pa i da si pazljivi genije, opet mozes da se zajebes. dakle, govorim o potrebi suzbijanja prekomerne potrosnje i zastite potrosaca na isti nacin kao sto je to regulisano u komunistickoj eu (frhost piso opsirnije o tome). sadasnja regulativa je losa i potencijalno vrlo opasna po potrosaca. koga treba stititi cak i kad je blago retardiran, zamislite.
Kad bih usao u neku prodavnicu i potom dobio SMS sa upozorenjem da je tu pivo vrlo skupo i da pazim sta radim, ja bih proverio cenu pre nego ga kupim/popijem (stagod ko prvo radi).
jos bolji primer- kafic. retki su oni koji se pre narucivanja cedjene pomoranndze prethodno informisu o ceni. posmatrano iz milogledove perspektive, racun bi neopreznima mogo da izadje na 600 000 dinara. ko ih jebe, sto nisu gledali cenu.
Link to comment
hipoteticki, ako bi krenuli sa pravnim zajebancijama- ne. prodavac ponudi proizvod, kupac ga, stavljajuci ga u korpu, prihvati. ugovor sklopljen. sad ostaje samo da kupac plati, tj ispuni svoj deo dogovora. naravno, vracanje iz korpi i pred kasom se tolerise u praksi. u teoriji bi na mleko mogli da okace cijenu od 800 evra, i sacekaju da se neko zajebe i ne pogleda, te ga posle sudski gone. oh, srece za milogleda!
Нисам сигуран да се само толерише... чим на каси приметиш да нешто није у реду, лепо питаш "чегбре, пошто је ово било", па ако изађе нешто чудно, "па три јабуке не могу да коштају толико кад је фунта толико и толико" - "ове иду на комад" - "а, стекли смо погрешан утисак, онда сторнирајте". И то се ладно сторнира, таморж. Често се поред касе виде колица са насумично набацаним стварима - то треба да се врати на полице, ама је гужва па не постижу, то су ствари које је муштерија одбила да плати, или се предомислила непосредно пре куцања. Догађало се чак и да нас касирка упозори ако је нечему цена мало ван нормале, управо да не би морала да сторнира. У целокупном том искуству са малопродајом таморж, доживели смо можда два-три зајеба за десетак година, у укупном износу испод $60, и десетак ситнијих у нашу корист, испод $40.Дочим управо мобилна телефонија и некретнинци... најгори олош, шљам & мутикаше. Лепо рече Инди јуче.
Link to comment

za vas sto se bavite ovim retardom sto je lecio nostalgiju gledajuci srpske serije; moron je, ako sam ja dobro razumeo, koristio 3G modem, i u toj varijanti ne postoji sms, posto je kartica, je li, u usb donglu. ali stvarno moras biti mnogo glup da pomislis da ces u slovackoj imati iste uslove usluge kao i u srbiji. ja bi tom momku ukinuo poslovnu sposobnost.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...