Jump to content
IGNORED

Račun za roaming od 6.000 evra


JozoMujica

Recommended Posts

Nisu mi oni ukazali ni na kakvu stavku u ugovoru. Ja sam tražio da mi pokažu taj naknadni račun koji su oni dobili od svog provajdera rominga i nisu hteli, rekli su da je to interni dokument i da će ga pokazati samo na sudu.
Koliko uspevam da izguglam, u Srbiji postoji ombudsman. Ne znam kako (i da li) to funkcionise, ali ovo mi zvuci kao idealan slucaj za njih.
Link to comment
  • Replies 320
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Miralem

    25

  • Аврам Гојић

    22

  • henrik larsson

    20

  • Indy

    16

poenta je da zbog bilmeza koji skida glupu seriju iz slovacke niko ne obraca paznju na to koliko telekom krade. okupili se obrazovani, tehnicki potkovani, inteligentni, pa se smeju budali.ili ovako- ovde nije bitno ko je, gde je i sta je skidao, nego to sto 350mb kostaju 6000 evra.
to sa telefonskim kompanijama je isto kao i sa bankama, pa lepo sa karticom neke ovdasnje banke odes npr u madjarsku gde ista ta ima svoju cerku banku, ali te ipak oglobe i jedna i druga ukoliko novce podizes na bankomatu, i to zestoko, sto mu dodje kao neki bank roaming... mislim da su u eu vec razmatrali da se ukinu te bezobrazno visoke provizije koje se naplacuju zbog podizanja novca u inostranstvu, ne znam da li je i zazivelo u praksi, odnosno da li su uspeli da im razjebu taj kartel... sa mobilnim provajderima ista prica. jedini slucaj za koji znam, a da je povoljan za korisnike je taj isti mts u bosni, vaze iste cene kao i u srbiji... u svakom slucaju telekom je jedna odvratna firma, ali nije jedina takva u evropi, samo je deo kartela
Link to comment
To se ovim nadprosjecno obrazovanim, tehnicki potkovanim, inteligentnim nikada ne bi desilo.
Meni je najindikativniji primer mog oca, koji ceo život apsolutno prezire igre na sreću, kvizove, smatra da nema leba bez motike, čita ugovora, ne da da ga prevare i sve to; a koji je u jednom trenutku hteo da zove neki od onih kvizova po sistemu "pogodi da je na slici Lepa Brena i dobijaš 1000 eura", jedva sam ga sprečio. Posle mu nikako nije bilo jasno šta mu bi, jednostavno mu tako došlo u trenutku.
Link to comment
Koliko uspevam da izguglam, u Srbiji postoji ombudsman. Ne znam kako (i da li) to funkcionise, ali ovo mi zvuci kao idealan slucaj za njih.
Ne znam ni ja, a trebalo bi da znam, ali to je bilo pa sad je već uveliko prošlo i služi mi kao nauk za ubuduće: inostranstvo = lokalna kartica (ukoliko nije baš na jedan - dva dana) i dovidjenja. Mislim, čak i da to sa ombudsmanom funkcioniše sve super, *ebeš ti tu uslugu rominga na neki iole duži period posle koje ja svaki put završavam kod ombudsmana.
Link to comment
Ne znam ni ja, a trebalo bi da znam, ali to je bilo pa sad je već uveliko prošlo i služi mi kao nauk za ubuduće: inostranstvo = lokalna kartica (ukoliko nije baš na jedan - dva dana) i dovidjenja. Mislim, čak i da to sa ombudsmanom funkcioniše sve super, *ebeš ti tu uslugu rominga na neki iole duži period posle koje ja svaki put završavam kod ombudsmana.
Pa nije samo roaming problem, znaju ljudi od telekom kompanija da dobijaju "cudne" racune (i uopste, cudnu uslugu) sirom sveta i bez roaminga. (Da se naslutiti, imao sam prilike i sam da kontaktiram ombudsman glede telekomunikacija).
Link to comment
Pa nije samo roaming problem, znaju ljudi od telekom kompanija da dobijaju "cudne" racune (i uopste, cudnu uslugu) sirom sveta i bez roaminga. (Da se naslutiti, imao sam prilike i sam da kontaktiram ombudsman glede telekomunikacija).
Pa kad mi se, ako mi se, a nadam se da neće, desi sledeći put definitivno ću to uraditi. Doduše rezultat tog "nemilog događaja" je i da sam, iako nikad nisam pripadao grupi ležernih potrošača ili korisnika usluga bilo čega, iz grupe umereno obazrivih, prešao u grupu krajnje obazrivih, da ne kažem paranoičnih. Edited by MancMellow
Link to comment

evo ga i fini print :fantom:

Napominjemo da su roaming tarife za odlazne i dolazne pozive, kao i slanje poruka promenljive jer zavise od tarifa roaming partnera i promena deviznog kursa.Zato Vam savetujemo da pre odlaska na put tarife proverite u našem Korisničkom servisu (064 789 za pozive iz matične mreže ili +381 64 789 za pozive iz mreže stranog operatora ili kratkim kodom 789 u mrežama gde je ta usluga podržana).Tarife su okvirne jer konačni obračun roaming poziva može dospeti sa zakašnjenjem, jer mt:s od roaming partnera dobija podatke o cenama od kojih zavisi roaming tarifa.
Na istoj strani sa linka od pre par strana...
Link to comment
Pa nije samo roaming problem, znaju ljudi od telekom kompanija da dobijaju "cudne" racune (i uopste, cudnu uslugu) sirom sveta i bez roaminga. (Da se naslutiti, imao sam prilike i sam da kontaktiram ombudsman glede telekomunikacija).
Мени је Верајзон испоставио рачун за први месец коришћења линије коју уопште нису успели да прикључе. Дигли су руке од мене у року од једног телефонског позива, који је трајао рекордно кратко... петнаестак минута (13 чекање, 2 ођебеница).Иначе, њихов специјалитет је да можеш преко веб сајта да наручиш додатне услуге, али... наплаћују се у пакетима, а на сајту не можеш баш све да откажеш, тако да ти не гине телефонирање, па онда наравно добијеш неког ко није задужен па те проследи следећем, па негде код четвртог или седмог, кад већ знаш своју причу напамет (репетицио ест матер ступидорум), пукне веза. Онда испочетка, и тако за цигло 30-120 минута успеш да са свог телефонског рачуна скинеш $20 за услугу коју ниси ни користио. То је за интернет и земаљску линију. За мобилни нисам хтео ништа да имам са њима, а после оног, ни за фиксни.
Link to comment
u svajcarskoj 1mb kosta 10 franaka, a ja sam za tri dana citanja ppp-a potrosio 90mb ondosno negde oko 600 evra. dakle nisam koristio roming vec njihovu karticu. :isuse: to me jos uvek progoni.
u svajcarskoj je sve 10 puta skuplje. da si bio u nekoj normalnoj zemlji, ispalo bi te 60 evra. eto, to ti je sad valjda neka uteha :)
to sa telefonskim kompanijama je isto kao i sa bankama, pa lepo sa karticom neke ovdasnje banke odes npr u madjarsku gde ista ta ima svoju cerku banku, ali te ipak oglobe i jedna i druga ukoliko novce podizes na bankomatu, i to zestoko, sto mu dodje kao neki bank roaming... mislim da su u eu vec razmatrali da se ukinu te bezobrazno visoke provizije koje se naplacuju zbog podizanja novca u inostranstvu, ne znam da li je i zazivelo u praksi, odnosno da li su uspeli da im razjebu taj kartel...
gde god sam bio (unutar eu), podizao sam pare iz bankomata uz neku bednu proviziju. cak i u srbiji (sa nl karticom). problem je verovatno kad imas neku karticu iz zemalja treceg sveta. tu banke izgleda nemaju ogranicenja.
sa mobilnim provajderima ista prica. jedini slucaj za koji znam, a da je povoljan za korisnike je taj isti mts u bosni, vaze iste cene kao i u srbiji... u svakom slucaju telekom je jedna odvratna firma, ali nije jedina takva u evropi, samo je deo kartela
svaka firma koja se time bavi je odvratna i krade kolko moze. i krasce, dok ih drzava (ili evropska komisija) u tome ne sprece. evo, ja prolazim sa mesecnim troskovima od, sad cete se iznenaditi, 10 evra -_- . 200 minuta i 20 sms- ova mesecno.
Link to comment

Evo, ja danas idem da platim 40Eur za zatvaranje neupotrebljenih debitnih kartica.Prevarica je bila samo u tome sto me niko iz banaka nije obavestavao da se slazu racuni za korištenje kartica i kamatice na iste, sve dok se sam nisam setio da pogledam svoj kreditni dosije.

Link to comment
Prevarica je bila samo u tome sto me niko iz banaka nije obavestavao da se slazu racuni za korištenje kartica i kamatice na iste, sve dok se sam nisam setio da pogledam svoj kreditni dosije.
kako proveravas svoj kreditni dosije?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...