Jump to content
IGNORED

Račun za roaming od 6.000 evra


JozoMujica

Recommended Posts

Ima li uopste neko logican odgovor zasto je bolje da drzava dozvoljava komplikovane procedure umesto jednostavnih?
sta je tacno komplikovano u recenici 'koliko to kosta'? ja mislim da bi mogao da se oprosti dug tom mucenom studentu, ali i da mu se oduzme poslovna sposobnost, posto se pokazao malouman.
Ipak za tako nenormalno skupe usluge kao skidanje serije u romingu mora postojati jasno objasnjenje. Sto bi bilo logicno samo po sebi da ne postoji kartel.
a koji kartel predlazes da kontrolise na sta covek trosi internet protok? Edited by Grunf
Link to comment
  • Replies 320
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Miralem

    25

  • Аврам Гојић

    22

  • henrik larsson

    20

  • Indy

    16

Grunfe, ovde je rec o 6.000 evra. To je dvogodisnja plata prosecnog zitelja Srbije. Znas gde ti ne kazu cenu pa ti naplate papreno? Kada narucujes salatu uz meso u gucanskoj kafani, i u Telekomu. Na svim drugim mestima se podrazumeva da ne moras da obavljas niz slozenih procedura da bi saznao koliko nesto kosta.Inace zvao sam, za probu, taj cuveni 789 i pokusao da saznam kako se obracunava cena rominga, ne za pozive nego za internet protok. Pitao sam, konkretno, za Madjarsku, to im je verovatno jedno od cescih pitanja. Kurac su mi rekli. Ispostavilo se da to, citiram, "zavisi od tarifa pojedinacnih operatera". Dakle, ni oni ne znaju koliko ce ti naplatiti, iako je to beskonacno lako utvrditi: jedan covek bi mogao da azurira tu tabelu i postavlja na veb sajt. Zar nije potpuno jasno da je posledi kradja, ili je potrebno jos da se obrazlaze? Ili se jednostavno veselite sto je neko ispao glup, pa makar i vama kurac isao na panj?

Link to comment
sta je tacno komplikovano u recenici 'koliko to kosta'? ja mislim da bi mogao da se oprosti dug tom mucenom studentu, ali i da mu se oduzme poslovna sposobnost, posto se pokazao malouman.
Inace zvao sam, za probu, taj cuveni 789 i pokusao da saznam kako se obracunava cena rominga, ne za pozive nego za internet protok. Pitao sam, konkretno, za Madjarsku, to im je verovatno jedno od cescih pitanja. Kurac su mi rekli. Ispostavilo se da to, citiram, "zavisi od tarifa pojedinacnih operatera". Dakle, ni oni ne znaju koliko ce ti naplatiti, iako je to beskonacno lako utvrditi: jedan covek bi mogao da azurira tu tabelu i postavlja na veb sajt.
Link to comment
Grunfe, ovde je rec o 6.000 evra. To je dvogodisnja plata prosecnog zitelja Srbije. Znas gde ti ne kazu cenu pa ti naplate papreno? Kada narucujes salatu uz meso u gucanskoj kafani, i u Telekomu. Na svim drugim mestima se podrazumeva da ne moras da obavljas niz slozenih procedura da bi saznao koliko nesto kosta.Inace zvao sam, za probu, taj cuveni 789 i pokusao da saznam kako se obracunava cena rominga, ne za pozive nego za internet protok. Pitao sam, konkretno, za Madjarsku, to im je verovatno jedno od cescih pitanja. Kurac su mi rekli. Ispostavilo se da to, citiram, "zavisi od tarifa pojedinacnih operatera". Dakle, ni oni ne znaju koliko ce ti naplatiti, iako je to beskonacno lako utvrditi: jedan covek bi mogao da azurira tu tabelu i postavlja na veb sajt. Zar nije potpuno jasno da je posledi kradja, ili je potrebno jos da se obrazlaze? Ili se jednostavno veselite sto je neko ispao glup, pa makar i vama kurac isao na panj?
znao sam da ovo sledi, cim nisam stavio disclamer da je telekom zlocinacko udruzenje. dry.giflm, covek nije ispao glup, nego jeste glup. da je pozvao 789 kao ti, dobio bi isti odgovor, i mozda bi razmislio da l hoce da strimuje video materijal u inostranstvu. poenta je sto magarac nije ni pitao niti se interesovao. ovde je jedino manc mellow izneo smislenu zamerku na racun mobilnog operatera.
Link to comment
Zar nije potpuno jasno da je posledi kradja, ili je potrebno jos da se obrazlaze? Ili se jednostavno veselite sto je neko ispao glup, pa makar i vama kurac isao na panj?
kako kradja, pa jel nije odgledo serije?
Link to comment

grunf se inati bezveze, a ti uzo pa zajebavas.pitacu vas kad otputujete negde u Singapur ili tako negde, i kad vam se otkaci wifi u romingu pa pocnete da glupo i nicim izazvano skidate "Debbie Does Dallas" na 3G

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Grunfe, ovde je rec o 6.000 evra. To je dvogodisnja plata prosecnog zitelja Srbije. Znas gde ti ne kazu cenu pa ti naplate papreno? Kada narucujes salatu uz meso u gucanskoj kafani, i u Telekomu. Na svim drugim mestima se podrazumeva da ne moras da obavljas niz slozenih procedura da bi saznao koliko nesto kosta.Inace zvao sam, za probu, taj cuveni 789 i pokusao da saznam kako se obracunava cena rominga, ne za pozive nego za internet protok. Pitao sam, konkretno, za Madjarsku, to im je verovatno jedno od cescih pitanja. Kurac su mi rekli. Ispostavilo se da to, citiram, "zavisi od tarifa pojedinacnih operatera". Dakle, ni oni ne znaju koliko ce ti naplatiti, iako je to beskonacno lako utvrditi: jedan covek bi mogao da azurira tu tabelu i postavlja na veb sajt. Zar nije potpuno jasno da je posledi kradja, ili je potrebno jos da se obrazlaze? Ili se jednostavno veselite sto je neko ispao glup, pa makar i vama kurac isao na panj?
jebite se obojica. sad sam zvao 789 i za minut dobio informaciju za kilobajte u roamingu u madjarskoj sa postpaid mts modemom. imaju potpisan ugovor sa tri operatera tamotelenor: 1.28 din po kilobajtu, zaokruzivanje na 100kbvodafon: 1.49 din po kilobajtu, prvo zaokruzivanje na 100kb, svako sledece na 10kbt-mobile: 1.28 din po kilobajtu, zaokruzivanje na 100kbe, da... morao sam da pritisnem taster 1 ako se slazem da mi naplate 10 dinara za razgovor sa operaterom.
pitacu vas kad otputujete negde u Singapur ili tako negde, i kad vam se otkaci wifi u romingu pa pocnete da glupo i nicim izazvano skidate "Debbie Does Dallas" na 3G
bio sam, i vodio sam racuna da se ne okacim na 3g u roamingu. to je dosta komplikovan proces, i sastoji se u tome da procitas sta ti pise na displeju telefona i odgovoris sa da ili ne. Edited by Grunf
Link to comment
jebite se obojica. sad sam zvao 789 i za minut dobio informaciju za kilobajte u roamingu u madjarskoj sa postpaid mts modemom. imaju potpisan ugovor sa tri operatera tamotelenor: 1.28 din po kilobajtu, zaokruzivanje na 100kbvodafon: 1.49 din po kilobajtu, prvo zaokruzivanje na 100kb, svako sledece na 10kbt-mobile: 1.28 din po kilobajtu, zaokruzivanje na 100kbe, da... morao sam da pritisnem taster 1 ako se slazem da mi naplate 10 dinara za razgovor sa operaterom/
svaka cast, naleteo si na boljeg operatera, ova moja je verovatno imala napad kurcobolje. a mozda i citaju rumfo.nego znaci sta: megabajt je 10-15 evra? ne pedeset? nezavisno od toga sto ovo nije ista zemlja: u koje pare da ovo nije pun iznos? provericemo i to nekakoedit: meni se cini da vise ne znam oko cega polemisemo i da je posredi finesa. Telekom je lopovska firma, oko toga nema nikakve dileme, nadam se. Ajde ti priznaj da bi debilima trebalo malo olaksavati zivot (pljackati glupog coveka zato sto je glup je isto sto i tuci nekoga u osnovnoj skoli zato sto je slabiji od tebe) i upozoriti ih da ne upropaste sebi narednih nekoliko godina zivota, a ja cu da priznam da u ovakvoj zemlji treba biti paranoican i neprestano budan pri bilo kakvom poslovnom odnosu, pa i najmanjem. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

pa lopovske su firme, tu nema zbora. meni su, recimo, naveli u listingu 2 razgovora koji sanse nema da su se odigrali, navodno sam sa dvoje prijatelja razgovarao 45 minuta u toku 1 sata. zalio sam se bezuspesno.ali neki ljudi jednostavno prave gluposti koje lako mogu izbeci.

Link to comment
jebite se obojica. sad sam zvao 789 i za minut dobio informaciju za kilobajte u roamingu u madjarskoj sa postpaid mts modemom. imaju potpisan ugovor sa tri operatera tamotelenor: 1.28 din po kilobajtu, zaokruzivanje na 100kbvodafon: 1.49 din po kilobajtu, prvo zaokruzivanje na 100kb, svako sledece na 10kbt-mobile: 1.28 din po kilobajtu, zaokruzivanje na 100kbe, da... morao sam da pritisnem taster 1 ako se slazem da mi naplate 10 dinara za razgovor sa operaterom.bio sam, i vodio sam racuna da se ne okacim na 3g u roamingu. to je dosta komplikovan proces, i sastoji se u tome da procitas sta ti pise na displeju telefona i odgovoris sa da ili ne.
A disklejmer da je Telekom lopovska firma?
Link to comment
svaka cast, naleteo si na boljeg operatera, ova moja je verovatno imala napad kurcobolje. a mozda i citaju rumfo.nego znaci sta: megabajt je 10-15 evra? ne pedeset? nezavisno od toga sto ovo nije ista zemlja: u koje pare da ovo nije pun iznos? provericemo i to nekakoedit: meni se cini da vise ne znam oko cega polemisemo i da je posredi finesa. Telekom je lopovska firma, oko toga nema nikakve dileme, nadam se. Ajde ti priznaj da bi debilima trebalo malo olaksavati zivot (pljackati glupog coveka zato sto je glup je isto sto i tuci nekoga u osnovnoj skoli zato sto je slabiji od tebe) i upozoriti ih da ne upropaste sebi narednih nekoliko godina zivota, a ja cu da priznam da u ovakvoj zemlji treba biti paranoican i neprestano budan pri bilo kakvom poslovnom odnosu, pa i najmanjem.
jbg, nemam bas vremena sad da idem u majdarsku topica radi, ali ja verujem da ovo sto sam naveo jesu te cene, s tim sto isto tako verujem da strani operater moze i hoce da zaokruzuje tako da te to najvise kosta. telekom jeste zlocinacko udruzenje, i treba da vise zbog visegodisnjeg usporavanja razvoja interneta u srbiji, zbog uzasnog koncepta da moras da placas mito da bi pristali da ti prodaju svoju uslugu i verovatno zbog jos gomile stvari, ali u ovom slucaju je cist kao suza, posto morona nije ni malo zanimalo koliko nesto kosta.ne mislim da treba biti paranoican, mislim samo da treba citati ono sto potpisujes, kao i da treba pitati koliko nesto kosta pre kupovine.
Link to comment

Osecam da nam se stavovi polako priblizavaju. Jos nekoliko krugova diskusije o pojedinacnim tackama, pa mozemo pristupiti izradi zajednicke platforme.

Link to comment
Grunfe, ne samo da si ispao glup sto si zvao 789, nego jesi glup sto trosis vreme na tudje gluposti. Ocigledno je bilo da Dabovic laze da je zvao korisnicki servis.
Spreman sam da dokazem svoje reci stavljanjem na uvid telefonskog listinga za april.Sto se tice zalbe RATEL-u, video sam tvoj poziv ali ne osecam dovoljan gnev povodom ovoga da bih ga izneo izvan granica forumskog aktivizma - moj neforumski aktivizam se ispoljava na drugim poljima i o tome nemam nameru da polazem racune nekome kome znam samo nick na forumu.Dobrodosao si na rostilj, naravno, licemerno cemo krkati meso umesto da iskreno i tr00 stojimo na trgu i vicemo Dole kapitalizam. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...