Jump to content
IGNORED

Račun za roaming od 6.000 evra


JozoMujica

Recommended Posts

bio sam, i vodio sam racuna da se ne okacim na 3g u roamingu. to je dosta komplikovan proces, i sastoji se u tome da procitas sta ti pise na displeju telefona i odgovoris sa da ili ne.
Dodatno, ljudi imaju tendenciju da ne citaju takve poruke (igrom slucaja, radim sa poslovnim softverom, pa znam da korisnici igronisu skoro sve poruke, na kojima se pojave odgovori Da i Ne - rutinski se ide na Da).
Sustina je da su uzasno olaksali coveku da sam sebe sjebe ne znajuci (umesto da bude obrnuto - da bude to jako zajeban i sepcifican proces ako bas zelis) i sad se par ovdasnjih pametnjakovica smeje sto se zajebo. Meni je to uzasno tupavo jer i ne zavisi od inteligencije koliko od drugih faktora (informisanosti, umora etc..). Ma bolji je ovo sistem ne znam koj moj ga i kritukuju neki. Jbt imam utisak da pricam sa bordom telekoma a ne njegovim korisnicima.
Link to comment
  • Replies 320
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Miralem

    25

  • Аврам Гојић

    22

  • henrik larsson

    20

  • Indy

    16

bio sam, i vodio sam racuna da se ne okacim na 3g u roamingu. to je dosta komplikovan proces, i sastoji se u tome da procitas sta ti pise na displeju telefona i odgovoris sa da ili ne.
members of the jury, svedok odbrane kaze da je prelazak sa wifi na 3G "dosta komplikovan proces".zapamtite ove reci: "dosta komplikovan proces".zahvaljujem se svedoku, nemam vise pitanja. pozivam svedoka Miralema.
Link to comment
Pa ajde, kad stize aprilski racun? Priznajem poziv na 789 nacinjen 16/04/2011 pre 13:52h. Ako ga bude u listingu, donosim ti kolko oces kog oces piva. Ako ga ne bude, malo cu te stalkovati po forumu jedno nedelju dana dok mi ne dosadi, nista strasno.
Sluzbeni je broj, listing dobijam sa mesec dana zakasnjenja. Ocekuj izmedju 1. i 5. juna.
Link to comment
Ma jok, vise bi ih kostalo smaranje oko toga od prihoda po tom osnovu.
vise od cirka iljadu iljadu ipo po osobi, kolko su otprilike meni uzeli? pa napisao sam rendomli, de im je tu cimanje?
Link to comment
Sustina je da su uzasno olaksali coveku da sam sebe sjebe ne znajuci (umesto da bude obrnuto - da bude to jako zajeban i sepcifican proces ako bas zelis) i sad se par ovdasnjih pametnjakovica smeje sto se zajebo. Meni je to uzasno tupavo jer i ne zavisi od inteligencije koliko od drugih faktora (informisanosti, umora etc..). Ma bolji je ovo sistem ne znam koj moj ga i kritukuju neki. Jbt imam utisak da pricam sa bordom telekoma a ne njegovim korisnicima.
dobro to, nego nisi odgovorio ko bi u uredjenju koje ti smatras dobrim po korisnika nadzirao internet saobracaj, i ako primeti da korisnik gleda sadrzaj koji bi mozda mogao biti skup, upozoravao istoga ili mu uskracivao pristup inkriminisanom sadrzaju?
Sluzbeni je broj, listing dobijam sa mesec dana zakasnjenja. Ocekuj izmedju 1. i 5. juna.
trebalo bi da imas pristup istome online? ne znam samo da li bigej priznaje to kao dokaz? Edited by Grunf
Link to comment

Kačio Bigej nešto oko toga u EU dosta strana ranije, tako da se ne mora izmišljati topli točak™. Mada bi čak i za početak bilo kul da se eventualnih 350 pojedenih MB obračunava po standardnoj ceni.

Link to comment
Da bi to uradili, treba ili da analiziraju fajlove pune cudnih slova i brojeva i ubace nesto smisleno u njih sto ce kasnije softver da pretvori razumljivu stavku racuna ili da prekidaju lanac pravljenja i stampanja racuna i menjaju pdfove rucno. Mislim, velika je jebada to raditi i pre verujem da je stvarno problem u usranom softveru.
kako da ti recem, jebe se meni jel rucno menjaju pedeefove, ili namerno ne menjaju softver koji uvecava racune. da ne gresim dusu, mozda mi nekad i obracunaju manje, al momce sa saltera gde sam se zalio nimalo nije bilo iznenadjeno, ko da sam recimo bio peti tog dana.
Link to comment
Jeste. Ovo sto si u boldovanom rekao je postovanje postojecih zakona a ne dobra usluga.
Pa može da promeni provajdera, pa kad sledeći put krene u Slovačku...
Zato se i desava da neko ko ne cita svako sitno slovo ili (jos cesce) nema vremena da razmislja uopste dal je nesto drugacije ili nije zavisno gde podize novac iz tvoje banke bude odrapen. Naravno da ce biti besan. Nije na kupcu da razmislja kako si ti napravio sistem naplate (il jos gore kako si ga sakrio) pa da se tebi prilagodjava vec na tebi da ga obavestis onako kako kupac zeli. Jel vi imate uopste ISO 9001 sertifikat? Siguran sam da imate. Jel ga iko procitao kod vas? Cisto sumljam. Dakle ako npr. kupac ode u inostranstvo da podigne novac da mu se izbaci informacija "Ta usluga kosta toliko i toliko, da li zelite da potvrdite transfer?"
Nastavi da sumLJaš, ali što čoveka prozivaš za obaveštenja koja izbacuje ili ne izbacuje ATM X banke u Y državi koji nema veze sa bankom u kojoj radi.
Ako krene da trosi mb u studentskom paketu i dogura za tili cas do 50 eura da ga pitas "racun za download je dostigao 50 eura jeste sigurni da zelite da nastavite?"
Naravno, provajder će, dok je ovaj zakačen na ko zna koju mrežu u ko zna kojoj zemlji i srče kojota™, da mu ubaci titl preko njuške Radoša Bajića, čim navrši 49.1023-ći megabajt.
Ima li uopste neko logican odgovor zasto je bolje da drzava dozvoljava komplikovane procedure umesto jednostavnih?
Najbolje da postoji jedna vrsta toalet papira i da uvek košta 50 rublji dinara. Čemu dvoslojni, troslojni, beli, žuti, roze, sa svakim se briše dupe. Edited by gotivac
Link to comment
Znas gde ti ne kazu cenu pa ti naplate papreno? Kada narucujes salatu uz meso u gucanskoj kafani, i u Telekomu.
Mene jednom odrali za dve kafe i dva đusa u onoj bašti na Kalemegdanu, mislim da se kafana zove paviljon Cvijeta Zuzorić.Za te pare sam mogao da u Rodi kupim kafe i đusa za mesec dana i time ne potrošim možda i višednevni budžet za hranu i piće na dve (loše) kafe i dva đusa.
Inace zvao sam, za probu, taj cuveni 789 i pokusao da saznam kako se obracunava cena rominga, ne za pozive nego za internet protok. Pitao sam, konkretno, za Madjarsku, to im je verovatno jedno od cescih pitanja. Kurac su mi rekli. Ispostavilo se da to, citiram, "zavisi od tarifa pojedinacnih operatera". Dakle, ni oni ne znaju koliko ce ti naplatiti, iako je to beskonacno lako utvrditi: jedan covek bi mogao da azurira tu tabelu i postavlja na veb sajt.
Pa dobro, ti pripazi kad prelaziš granicu, isključi đavolju spravu. Ili idi ovde i pogledaj ovo, možeš i da menjaš provajdere i odlučiš se za najjeftinijeg:captureed.png
Zar nije potpuno jasno da je posledi kradja, ili je potrebno jos da se obrazlaze? Ili se jednostavno veselite sto je neko ispao glup, pa makar i vama kurac isao na panj?
Nije u pitanju nikakva krađa, već naplata po ugovorenim cenama (jer u ugovoru koji je magarac potpisao postoji klauzula o određivanju cena).Krađa bi bila kada bi mu megabajti bili naplaćeni a neisporučeni.Meni kurac ne ide na panj, mobilni telefon koristim od 1997 godine i nikada mi nije naplaćen ni dinar više od potrošenog/ugovorenog. Drugo je što mi je naplaćeno mnogo više nego što sam želeo/očekivao/whatever, ali me nikada niko nije ni primoravao da koristim neku uslugu telekoma ili internet provajdera. Edited by gotivac
Link to comment
A mogao si samo da okreneš 064/789 i sve rešiš za 10 sekundi :fantom:
Što, pa na kraju se sve i rešilo. Odoka, barem. Imam ja poverenja u sistem. Dobro, jednoj se desilo da je kukala na previsoki račun za vodu, te je preko šaltera dobila odgovor:”Водовод никад не греши!”. Sa drugom Staljinom i vodovodom nema zajebavanja, telekomi su već praktični.
Link to comment

Eh, da, da neko ne pomisli da u utakmici Telekom - korisnici navijam za Telekom:

telekom jeste zlocinacko udruzenje, i treba da vise zbog visegodisnjeg usporavanja razvoja interneta u srbiji, zbog uzasnog koncepta da moras da placas mito da bi pristali da ti prodaju svoju uslugu i verovatno zbog jos gomile stvari, ali u ovom slucaju je cist kao suza, posto morona nije ni malo zanimalo koliko nesto kosta.ne mislim da treba biti paranoican, mislim samo da treba citati ono sto potpisujes, kao i da treba pitati koliko nesto kosta pre kupovine.
+1
Link to comment

Ne vredi Vaso, raspisao si se, pa moram i na ovo da odgovorim:

pljackati glupog coveka zato sto je glup je isto sto i tuci nekoga u osnovnoj skoli zato sto je slabiji od tebe
... i isto kao što je toplozecovati novog korisnika foruma samo zato što je novi korisnik foruma neupoznat sa lokalnim štimungom. ... isto što i ne glasati za Tomu Nikolića kad jadan toliko želi izbore da štrajkuje žglađu.... isto što i... nastavi sam.Poređenje ti nije na mestu, recimo da je ovo bliže primeru slabijeg u osnovnoj školi koji svaki dan maltretira jačeg od sebe pa dobije po njušci.Poslovni odnos između Telekoma i korisnika kada je 3G modem u pitanju nije inicirao Telekom već korisnik, cene su istaknute na sajtu Telekoma (onaj koji kupi modem ima pristup sajtu) i tu nema nikakve pljačke.
Link to comment
Meni je to uzasno tupavo jer i ne zavisi od inteligencije koliko od drugih faktora (informisanosti, umora etc..).
troll onMoram da kupim šporet kome se automatski gase ringle kada nema ničega na njima. Čuo sam da to ovi novi, sa ravnim pločama imaju, samo šteta što se ne dobijaju za 1 dinar + pretplatnički ugovor koji ne mora da se čita.Siguran sam da nije u pitanju nedostatak inteligencije, već rasejanost, umor... ali stalno zaboravljam da isključim ringlu, možda ću jedanput upaliti kuću.A i ako je ne upalim, nešto razmišljam, Gorenje je lopovsko preduzeće jer moj šporet nema ovu opciju, pa ponekad napravim sranje sa računom za struju.troll off
Link to comment

Slicno onom €50 roaming limitu koji FR host pominje:Ne znam kako ovo regulisu druge UK mreze, ali kod mog operatera postoji limit za ceo racun, nezavisno da li su u pitanju pozivi, poruke ili internet, domaci ili inostrani saobracaj.screenshot20110416at230.pngNisam sad siguran, ali kad sam bio novi korisnik, mislim da je taj limit bio £50 ili £100. I onda vremenom, ako se pokazes kao redovni platisa, povecavaju.Kad dodje do tog iznosa, mozes samo da primas pozive dok ne uplatis kintu/platis ceo racun.Tako nesto bi sprecilo korisnika da mu racun bude €6k...

Link to comment
Ne znam kako ovo regulisu druge UK mreze, ali kod mog operatera postoji limit za ceo racun, nezavisno da li su u pitanju pozivi, poruke ili internet, domaci ili inostrani saobracaj.
Mrzi me da proveravam, mislim da i sva tri srpska mobilna operatera imaju pakete sa limitom / za limitirane. Edited by gotivac
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...