Jump to content
IGNORED

Tableti


Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Imam jedno izuzetno lose iskurstvo sa gogle asus nexus 7, desi se naime da totalno zablokira, ugasi se i ne moze da se upali, nosio sam ga vec 2 puta od aprila u Kimtec, gde mi kazu da se baterija softverski zablokirala?! Na pitanje zasto se to desava/kako to da sprecim , jedini odgovor koji daju je da preporucuju da ne dozvolim da se baterija isprazni ispod 15%, sad skoro se to desilo 3. put i stvarno me mrzi da idem opet do njih i cekam kada ce ponovo da se zablokira. Da nema mozda neko slicna iskustva sa svojim tabletom, ne zna gde bi jos mogao da odnesem tablet ili mozda najbolje kad bi mogao negde da nadjem na netu kako sam da uradim to sto rade u Kimtec-u, tj softverski odblokiram bateriju?

Edited by Zdravko
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Imam problem sa tabletom, kao da "gubi kontakt" povremeno, iz čista mira. Samo bude black screen na pola sekunde pa se vrati gde je bio. To se dešava nevezano za to šta radim ili ne radim u tom trenutku.

Da li neko zna je li u pitanju hardver ili softver? Model je iPad A1416, star malo više od 2 godine.

evo sama ću da odgovorim.

razdrko se smartcover magnet pa ga zaključava nasumično. problem rešen isključivanjem opcije zaključavanja tableta smartcoverom. easy as that.

naručila sam nov sa Alija.

 

inače, učestalo mi je javljao da više nema prostora za backup na iCloudu. kupila sam extra GBs za 0.99$ per month, isplati se i nemam više problem sa zamrzavanjem zbog manjka memorije.

Edited by Valkyrie
Link to comment
  • 4 weeks later...

Zavisi kako, sa novijim Androidima čini mi se da to nije kao klasičan eksterni disk, tipa da može da ga otvoriš u Total Komanderu, već može samo preko My Computer. Neka me neko ispravi ako grešim.

Link to comment

Zavisi kako, sa novijim Androidima čini mi se da to nije kao klasičan eksterni disk, tipa da može da ga otvoriš u Total Komanderu, već može samo preko My Computer. Neka me neko ispravi ako grešim.

 

ovako je prepoznat - kao device, sve ostalo radi kao disk

 

hvala

Link to comment
  • 1 month later...

Daj nešto konkretnije, predpostavljam Android, koja diagonala?

 

Ja sam proučavao ponudu u zadnje vreme, menjao iPad mini, pa evo mojih utisaka...

Razmatrao sam i Android, ali ipak mnogo više volim iOS na tabletu.

Mislim da je od Androida trenutno najbolja Galaxy Tab S serija, ima je u varijanti od 8.4 i 10.5 inča.

8.4 može da se nadje za 300, ali samo wifi verzija, za sim treba da se kešne više. Imaju fenomenalan ekran, to je valjda i najbitnije kod tableta.

Pogledaj Galaxy tab 4 seriju, verovatno možeš da nadješ nešto ok do 300 evra. Možda nije loše da za te sim verzije pogledaš i preko operatera...

Ovaj novi nexus 9 mi se ništa ne svidja, nije to ni blizu onoga što je sedmica bila svojevremeno po pitanju odnosa cene i kvaliteta.

O jeftinijim Kinezima ne znam mnogo, moja kombinacija je jeftin telefon za osnovne stvari + skuplji tablet za sve ostalo.

 

Ako preferiraš iOS, može da se nadje polovan Mini 2 za te pare (koji je hardverski isti kao i skuplji Mini 3 samo bez čitača otisaka prstiju). Prilično dobra kupovina ako mene pitaš.

 

Ja sam hteo veći ekran, i planirao da uzmem Air od minimum 32 GB, ali ispostavilo se da je Air 2 od 64 GB isplatljiviji pa sam na kraju uzeo njega. Pre svega su tu 2 giga rama, a i ostale performanse su unapredjene, touch ID mi ne znači mnogo, ali računao sam da će mi se razlika u ceni isplatiti kad ga budem prodavao.

Mašina leti, ali ima i jednu ozbiljnu manu, vibriranje zvuka. Dobro sam se informisao i bio spreman na to pre kupovine, pa sam ipak rizikovao. Jebala ih tankoća uređaja, ona je za sve kriva. Ništa nije falilo ni dimenzijama starog Aira. Tu je i ona stvarčica sa ekranom, ako ga pritisneš jače na određenom mestu pozadi, ali na to se trudim da ne obraćam previše pažnju jer ne dolazi do izražaja pri normalnom korišćenju. Koliko sam shvatio, tako je kod (skoro) svih modela pa ga nema smisla reklamirati. A i uzeo sam kod preprodavaca što znatno komplikuje eventualnu zamenu.

Posle dužeg čitanja i držanja u ruci primećujem da mi ipak fali Mini, kompaktniji je, prenosiviji... moguće sasvim da ću mu se vratiti prilikom sledeće zamene. Ko voli iOS, podvlačim da je Mini 2 sad super kupovina.

Ima li još neko Air 2, kakvi su utisci?

Edited by mraki
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...