Jump to content
IGNORED

Tableti


Recommended Posts

citaju li ovi novi kindlovi pdf ili kao i ranije mora uvek da se konvertuje? Mislim koja im je svrha u Srbiji kad je vecina knjiga/magazina itd skinuta preko torenta ili scribd-a u pdf-u?

Link to comment

Koliko veliki formati? Nalazim za 50-60$ od 6 inca.

 

Veći od 6, 7 bi bila neka taman veličina...

 

 

Već vidim Moću kako u garaži u šlafruku i papučama otvara kutije da vidi šta ima na lageru...

:lol:

 

citaju li ovi novi kindlovi pdf ili kao i ranije mora uvek da se konvertuje? Mislim koja im je svrha u Srbiji kad je vecina knjiga/magazina itd skinuta preko torenta ili scribd-a u pdf-u?

Čitali su i ranije pdf, ali strašno zavisi od formatiranja pdf-a koliko ćeš se mučiti sa čitanjem...

Ima baterija softvera za pretabavanje pdf-ova, i pritom ne mislim samo na konverziju, nego za ukidanje margina, prepakivanje formata i sl.

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

citaju li ovi novi kindlovi pdf ili kao i ranije mora uvek da se konvertuje? Mislim koja im je svrha u Srbiji kad je vecina knjiga/magazina itd skinuta preko torenta ili scribd-a u pdf-u?

 

svrha im je da se čitaju knjige u mobi i azw formatu.

pdf se otvara ali je muka čitati jer treba stalno zumirati delove.

 

za pdf-ove i te časopise koji pominješ, najbolje rešenje je iPad ili neki bolji android tablet.

Link to comment

za pdf-ove i te časopise koji pominješ, najbolje rešenje je iPad ili neki bolji android tablet.

 

Ili large format e-ink readeri, kojih ima malo i skupi su.

Onyx BOOX M96 na Androidu, cca 350eur (al' kao da su ga povukli?), ili recimo ovaj drul, jetBook Color, kolor e-ink, (9.7" Display, 1600x1200 resolution, Support for: Adobe DRM 9.1, ePub, Mobi, PRC, RTF, TXT, PDF, FB2, djvu, JPG, Gif, PNG, BMP (more to come) - $500

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

Za stripove ja sam i kupio Prestigio MultiPad Duo 10.1, cca 200e je bio i služi svrsi.

I ja ga imam, i ne mogu reći da nisam uživao u celom Transmetropolitanu, al' za dugo čitanje, e-ink je keva.

Link to comment

svrha im je da se čitaju knjige u mobi i azw formatu.

pdf se otvara ali je muka čitati jer treba stalno zumirati delove.

 

za pdf-ove i te časopise koji pominješ, najbolje rešenje je iPad ili neki bolji android tablet.

koristim Samsung Galaxy Tab 2 10.1 koji sam uzeo od brata.On ga platio novog 40000din  kada je izasao mislim 2012te i prakticno nije ni koristio :isuse: 

Kod mene je vec predugo i mislio sam da ga nekako prodam jer mi nije sluzio nicemu (na njemu sam samo gledao jednu epizodu Ripper Street pre par godina i to jedva izdrzao jer mi ne odgovara da gledam na tabletu ),samo je bezveze stajao u torbici i punio sam ga na svakih mesec dva kad se setim.Medjutim pre nekoliko meseci pademinaum™ da prebacim uputstva za nekoliko programa u pdf-u sa laptopa na tablet i tako da uporedo citam sa tableta,i radim na laptopu sto se ispostavilo kao prava stvar i sada ne mogu bez njega :)

Zainteresovao sam se za Kindle jer mi zapravo tablet treba samo za citanje (pdf formata pre svega),a ne treba mi ni internet ni muzicki/video player itd na njemu,ali sam odustao kad sam video da nije bas pogodan za pdf :(

Edited by Zavrzan
Link to comment
  • 1 month later...

sta je preporuka za trenutni best buy tablet malo robusnije konstrukcije, koristilo bi ga vise ljudi dnevno

takodje preporuka za 2 velicine, standarna ipad i ipad mini (ne znam inche sorry)

da moze da se kupi u srbiji regularno i legalno, hvala

Link to comment
  • 1 month later...

налетео на овај hisense таблет... има само 16гб без слота за сд картице, нема предњу камеру (за видео позиве), делује као да није најпрактичнији за држање и цена је мало висока за непознат уређај, али дизајн је  :wub:

Link to comment
  • 4 months later...

Može preporuka za tablet do 12-13 hiljada? Tablet bi se koristio za surf, GPS i čitanje. Ne bi se igrale igrice niti bi se pokretale zahtevne aplikacije. Bilo bi dobro da baterija traje što duže. Takođe, zgodno bi bilo da tablet ne bude kabast, 7" je ok.  

Možda Lenovo Tab 2 A7-10 ili Asus Memo Pad 7? 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...