Jump to content
IGNORED

Tableti


Recommended Posts

Nudi mi kolega na poslu IPad 1 za 50 evra....Sta on moze i vredi li cimanja?

 

ja bih najvise brinula o bateriji, ako ga je koristio prethodne 4 god, to je dosta koriscenja.

Link to comment

Ja ga koristim pune cetiri godine (zadnjih pola godine manje intezivno) i nisam primetio da se trajanje baterije nesto drasticno smanjilo. U svakom slucaju treba ga probati. Normalno baterija treba da izdrzi desetak sati koriscenja.

Link to comment

važan dodatak: desetak sati sa ekranom na oko 50% osvetljenja.

ja bih isprobao, i uzeo ako sve radi. internet, muzika, film i to je to.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Eee dok se ja smislim ode to...

Zavalio ga za 80€

 

Poslato sa WC šolje by BVK

 

pa to mu je realna vrednost, 75-100 evra.

neće ti se više takva prilika pojaviti, kaj se sad natenane!

Link to comment

Gledao sam, i spominjao na pitanjima pa moram da pružim dodatne informacije pošto mislim da je bitno, one komtrejdove tesle. Čini mi se da i b92 i benčmark i još po neko uspešno zaboravljaju da napomenu, a to bih voleo i da mi kolege potvrde, da ta dva intelova SoC podržavaju samo ddr2l memoriju, te su ovo modeli sa sporijom memorijom. Takođe, autonomija od četiri sata nije "pristojna" nego je pre tragična. Znao sam da negde mora da se ošljari, ali rekoh možda je neko konačno počeo da valja pristojne rebrendovene kineze kod nas, ali izgleda da bolje da gledam u komšijske vivakse ili utoke pre no u "naše" tesle. Šteta.

 

 

 

Pogledaj asusov memopad, to je izgleda minimum minimuma, nisu preterano skupi, a svuda ih hvale. Takođe i ikonije ejserove, ali tu obrati malo više pažnje na specifikacije i modele pošto mislim da na tržištu imamo paralelno dve generacije iste cenom a različite hardverom.

 

 

EDIT: BTW, ima i memopedova sa tim intelom...

 

Zna li neko kolika je razlika, i da li ima razlike u realnom radu, znam da na desktopovima ume da se fino vidi, ddr2 vs ddr3 u nekoj udobnosti u radu, ali na tabletima nikada nisam probao ddr2

 

 

Čemu širenje panike, ako sam kažeš dole u narednom postu da ne znaš ima li razlike između DDR2 i DDR3 na tabletima? Ništa gore nego koristiti PC analogije. Ovo su LP (low power) DDR memorije, iako u teoriji jedna jeste malo brža od druge, u praksi je to isti đavo.

 

Neko navođenje posebno o kojoj se memoriji radi je bespredmetno iz više razloga. Prvo, tip memorije ne utiče na performanse jer su uska grla na drugim mestima. Performanse su ograničene procesorom, grafikom i količinom memorije, sve te memorije imaju sasvim dovoljne performanse da izvuku gladak i tečan rad, ukoliko količinski postoji dovoljno memorije za zahtevne scenarije. Drugo, tableti nisu desktop scenariji gde možeš da biraš komponente mašine pa sad izvlačiš analogije koliko je desktop sa DDR3 memorijom brži od desktopa sa DDR2 memorijom. Tableti su celine, uopšte nije moguće tako izvlačiti analogije sa komponentnim pristupom.

 

Treće, i možda najbitnije, kako bre nisi probao tablet sa DDR2 memorijom kada većina telefona i tableta koristi DDR2 memoriju? Tek od Snapdragona 600 i 800 kreće korišćenje DDR3 memorije, i to u uređajima više/visoke klase. Jedna od fora Intelovih Atoma zapravo i jeste što ti omogućavaju visok stepen performansi iako koriste DDR2 memoriju. Zato ih i koriste toliko u novijim uređajima niže i srednje klase (plus, Intelovi rabati, pretpostavljam  :sleep: )

 

 

U praksi, ja sam probao dva od tri CT tableta, i to leti. Zapravo, sve Intelovo što sam probao u poslednje vreme, uključujući i nove Memopade, svi ti tableti lete. Jbg, zagrizli su muški, đavo je odneo šalu. Plus, ovaj model od 12 hiljada donosi Full HD IPS ekran! Mislim, kada gledaš u sitna crevca, nije to baš IPS kao na nekom LG-u 8.3 ili Nexusu 7, ali je za 12 hiljada pesma. Jbt, za 100 evra se dobije Full HD tablet koji ima skroz korektnu izradu. 

 

P.S. eh da, i što se autonomije tiče, to nisu eto tako četiri sata, već je to četiri sata permanentnog surfa sa ekranom na 100% osvetljenja. To je OK rezultat. Ima tableta koji koštaju duplo više, a izvlače dva i po, tri, tri i po sata u takvim scenarijima. To je nekih 7-8 sati miksovanog, realnog korišćenja.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Imam problem sa tabletom, kao da "gubi kontakt" povremeno, iz čista mira. Samo bude black screen na pola sekunde pa se vrati gde je bio. To se dešava nevezano za to šta radim ili ne radim u tom trenutku.

Da li neko zna je li u pitanju hardver ili softver? Model je iPad A1416, star malo više od 2 godine.

Edited by Valkyrie
Link to comment

Imam problem sa tabletom, kao da "gubi kontakt" povremeno, iz čista mira. Samo bude black screen na pola sekunde pa se vrati gde je bio. To se dešava nevezano za to šta radim ili ne radim u tom trenutku.

Da li neko zna je li u pitanju hardver ili softver? Model je iPad A1416, star malo više od 2 godine.

 

otišao ekran. imaš dve vrste: black i white screen of death. 

Link to comment

Ali radi ekran, ti "blackouts" se dese samo povremeno i to na trenutak, kao da sam ga zaključala.

Ako jeste to, šta mi je činiti? Da ga nosim na vreme kod lekara ili da čekam da stvarno crkne?

Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ima li neko iskustva sa GoClever-om?! Konkretno model:

 

 

 SPECIFIKACIJA - Goclever Quantum 785
Osnovno     Naziv     Proizvođač : Goclever   Model : Quantum 785     Gabariti     Dimenzije : 200x136x10 mm   Masa : 378 gr.     Sistem     Dijagonala ekrana : 7.85 "   Rezolucija ekrana : 1024x768 px   RAM memorija : 1024 MB   Interna memorija : 8192 MB   Podržane kartice : MicroSD,   Maksimalan kapacitet kartice : 32 GB     Ostalo     Kamera : 0.3 MP   Kamera sekundarna : 2.0 MP   Povezivanje : 3.5mm audio izlaz, Mini-HDMI, WLan,   Izlazi : 3.5mm audio izlaz,   Baterija : 3500mAh   Ostalo : Kamera,

 

Ne zanima me kamera, gps niti igranje igrica nego normalna upotreba - net, filmovi i pdf...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...