Jump to content
IGNORED

Tableti


Recommended Posts

on naravno gubi bitku i sa cistim tabletima (cena), i sa cistim laptopovima (mogucnosti)

ali se meni kao ideja veoma svidja: dobijes 2 premium uredjaja u jednom

da mi sada treba novi laptop, ozbiljno bih razmotrio pro3

ako nista drugo, onda zbog cene

a pro i pro2 su se naravno lose prodavali, jer su bili naprosto premali.

ekran od 12" je apsolutni minimum za iole ozbiljniji rad

Link to comment

 

+za ultraportable kategoriju uredjaja i nije posebno skup (pogledaj npr lenovo X-tablet seriju i kako zakivaju cenama)

Ja sam gledao prevashodno ovaj full spec model. U stvari, kad pogledam onaj skroz levo, možda taj ima više smisla, bez obzira na neka očigledna ograničenja. Ne znam da li je još sazrelo da tablet bude workstation replacement. (Na ovo ispod treba još oko 150 baka za tastaturu, što stvari nikako ne popravlja).

 

surface.jpg

Link to comment

Treba mi tabletić za klinca, nije neophodno da bude model za decu.

 

Dimenzije su isto bitne, da ne bude glomazan i da bude jeftin.

 

Šta je u ponudi sada zanimljivo?

Link to comment
  • 5 weeks later...

Gledao sam, i spominjao na pitanjima pa moram da pružim dodatne informacije pošto mislim da je bitno, one komtrejdove tesle. Čini mi se da i b92 i benčmark i još po neko uspešno zaboravljaju da napomenu, a to bih voleo i da mi kolege potvrde, da ta dva intelova SoC podržavaju samo ddr2l memoriju, te su ovo modeli sa sporijom memorijom. Takođe, autonomija od četiri sata nije "pristojna" nego je pre tragična. Znao sam da negde mora da se ošljari, ali rekoh možda je neko konačno počeo da valja pristojne rebrendovene kineze kod nas, ali izgleda da bolje da gledam u komšijske vivakse ili utoke pre no u "naše" tesle. Šteta.

Link to comment

Pogledaj asusov memopad, to je izgleda minimum minimuma, nisu preterano skupi, a svuda ih hvale. Takođe i ikonije ejserove, ali tu obrati malo više pažnje na specifikacije i modele pošto mislim da na tržištu imamo paralelno dve generacije iste cenom a različite hardverom.

 

 

EDIT: BTW, ima i memopedova sa tim intelom...

 

Zna li neko kolika je razlika, i da li ima razlike u realnom radu, znam da na desktopovima ume da se fino vidi, ddr2 vs ddr3 u nekoj udobnosti u radu, ali na tabletima nikada nisam probao ddr2

Edited by Vapad
Link to comment

Gledam nesto ovih dana da uzmem sebi tablet i knjiga se svela na dva slova: iPad Air ili Samsung Tab S.

 

Sta izabrati? :)

 

kom se carstvu prikloniti?

 

To je izbor izmedju ekosistema, ne bih znao da ti pomognem, jal faš (ala imperijalni Japan) apple, ili big brother big G, nemam pojma, šta više voliš i gde ima aplikacija koje ti trebaju.

Link to comment

Pogledaj asusov memopad, to je izgleda minimum minimuma, nisu preterano skupi, a svuda ih hvale. Takođe i ikonije ejserove, ali tu obrati malo više pažnje na specifikacije i modele pošto mislim da na tržištu imamo paralelno dve generacije iste cenom a različite hardverom.

 

 

EDIT: BTW, ima i memopedova sa tim intelom...

 

Zna li neko kolika je razlika, i da li ima razlike u realnom radu, znam da na desktopovima ume da se fino vidi, ddr2 vs ddr3 u nekoj udobnosti u radu, ali na tabletima nikada nisam probao ddr2

Kolega ima tu slabiju acer iconiju i skroz je zadovoljan. Ima veci ekran od memopada, ali nije za decu, tanak je, nije bas otporan na padove, ploca je vec jednom menjana. Memopad je cvrsci. U svakom slucaju zivotni vek tableta koji su u decjim rukama nije veliki. Edited by djeneralche
Link to comment

trebao bi da može da pusti film, jutjub, internet, mail neka idiotska igrica i tako

lova je smešna. isprobaj ga pre toga. koji iOS ima?

Link to comment

trebao bi da može da pusti film, jutjub, internet, mail neka idiotska igrica i tako

lova je smešna. isprobaj ga pre toga. koji iOS ima?

Pa to zato i pitam, ma nemam pojma ic se ne razumem u te mekove

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...