Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Kotež! Jebeš sve Kumodraže i ostalo...

 

Noskichu želim da se odseli iz Australije i da ostvari sve svoje snove tu istu zemunicu, bašticu i financijsku nezavisnost. Kažem, jer znam podosta ljudi koji tako 20+ godina štekaju neki keš dok sanjare da se isele. Poznata je priča. Nadam se da će da uspije i želim mu mnogo uspjeha. Neki drugi su se pak odselili pa se vratili u land down under s minusom na računu...

 

A nas za dan bezbednosti ako se seti - seti...

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

Hvala na lepim zeljama.

E pa zato noskich ima kucu u "zabiti Kvinslenda" kao osiguranje da ce imati krov nad glavom ako bas sve podje po zlu. 

Tipa razvod, minus na racunu, deportacija zbog prozivanja kralja...

 

Nije rizik problem sve dok imas padobran. Bez padobrana ne skacem. I rezerve naravno.

Edited by noskich
Link to comment

Moj stojko, postavljao sam ja to sve na temi o DPRK, ali rulja ovde ne gleda sadrzaj postova, vec ko postavlja.

Pa kad vide ko postavlja onako coporativno udri. 

 

Ti postavis istu stvar kao ja sasvim druga reakcija.

Da sam ja postavio bila bi to "propaganda".

Svakome po zasluzi. Jel' može neki link gde si ti to stavio emisiju (sa australijske državne televizije) od ovog ponedeljka koju sam ja stavio?

 

SaE

Link to comment

 

 

Hvala na lepim zeljama.

E pa zato noskich ima kucu u "zabiti Kvinslenda" kao osiguranje da ce imati krov nad glavom ako bas sve podje po zlu.

Tipa razvod, minus na racunu, deportacija zbog prozivanja kralja...

 

Nije rizik problem sve dok imas padobran. Bez padobrana ne skacem. I rezerve naravno.

Nemoj samo da se razvodiš, ostaćeš bez i tog jednog krova nad glavom. Pamet u glavu, ne prozivaj kralja i ne gaji čudne biljke u bašti i biće tebi sasvim ok. Možda ljudima u tvom okruženju baš i neće, al bože moj. Da ti je iole drugačije zanimanje to bi mogao dosta lakše ostvariti negdje na sjevernoj obali NSW. Mislim na neku kućicu kraj mora uz manji dug i neki freelance poslić sa povremenim dolaskom u big smoke.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment

Ako uzmemo ovo sto Noskich prica kao tacno onda ispada da je MEL znatno povoljnije mjesto za zivot. Definitivno mnogo povoljnije nego 12% koliko daju ovi kalkulatori troskova. Ja stvarno ne znam za slucaj da neko ovdje putuje 2 sata do posla. Takodje u losijim predgradjima i dalje mozes kupiti kucu za 500k. Stanova ima koliko hoces za te pare.

Cuo sam da dosta ljudi doseljava ovdje upravo zbog toga ali me cudi da te brojke nijesu i vece.

Faking Auburn je skoro skup kao Thornbury recimo. Stvarno velika razlika.

Link to comment

Zanimljivo kako vikendom utihnu neki koji su pravedno gnevni na sve i svja, ali ne vide ništa loše u tome da tokom radnog vremena štancuju na stotine postova.

Vikendom je u magacinu i tu se ipak nema vremena za bacanje
Link to comment

Svakome po zasluzi. Jel' može neki link gde si ti to stavio emisiju (sa australijske državne televizije) od ovog ponedeljka koju sam ja stavio?

 

SaE

 

Ne mislim na emisiju vec na te zgrade koje pominjes i na radne ljude koji se u te glanc nove hiper moderne stanove useljavaju. Naravno besplatno.

Edited by noskich
Link to comment

Best 3 minute description of democracy and free market ever

 

 

Ovo sto je ovaj plutokrata najavljivao 2014 se vec dogodilo. Mi danas vec zivimo u neo-feudalizmu.

 

 

http://www.sbs.com.au/topics/life/culture/article/2017/11/21/7-things-you-wanted-know-about-poverty-didnt-want-ask

 

7 things you wanted to know about poverty but didn't want to ask

 

One MYTH: Australia is a rich country after a decade-long resources boom FACT: Nearly three million Australians live below the poverty line

 

 

Two  MYTH: Only unemployed people are poor FACT: Nearly one million working Australians live below the poverty line

 

 

Three MYTH: Australia’s social security system is a safety net that means if you have a disability, you will be financially supported FACT: Around 800,000 people with a disablity live below the poverty line in Australia

 

 

Four MYTH: Release from prison is the opportunity to turn over a new leaf FACT: Nearly half of those who leave prison in Australia are homeless within the first six months

 

 

Five MYTH: Older women are safe from homelessness FACT: Women over 55 are the fastest growing homeless demographic in Australia

 

 

Six MYTH: I’ll never be affected by a mental illness FACT: Nearly half of all Australians will experience a mental disorder at some time in their life

 

 

Seven MYTH: Children in Australia have access to a safe and secure home FACT: One in four of Australia’s homeless are children

Edited by noskich
Link to comment

Da ti je iole drugačije zanimanje to bi mogao dosta lakše ostvariti negdje na sjevernoj obali NSW. Mislim na neku kućicu kraj mora uz manji dug i neki freelance poslić sa povremenim dolaskom u big smoke.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

A za cije babe zdravlje bih sedeo ovde da mogu da budem freelancer online? Pa da to mogu ja bih se spakovao jos 2011-e kada sam otvarao temu, to jest ne bih temu ni otvarao.

Zbog cega da otplacujem kucicu kraj mora kad mozes da iznajmis ili sagradis takvu kucicu za bagatelu u tucetu zemalja na svetu? Radis online, a renta ti bude recimo oko 300 dolara. Odes u restoran sa zenom, sta god hoces pun sto 10 dolara. Gde god hoces, kad god hoces, samo ti treba pristup netu. Pa cak ni to, za neku divljinu sredis satelitski pristup netu i uzivancija...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...