Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Jao, jak ti je CV. "Largest electronics retailer" - znaci Harvey Norman. "Largest ovo-ono", znaci ti sedis i pratis kako pravi prfoesionalci pruzaju usluge, posto niko ozbiljan to ne radi in house.

 

Taj link ponuda koji si postavio je dnevni presek. Da te rekruteri zovu svaki mesec, mogao bi ladno da nadjes bolji posao u i van Sidneja.

 

Eno, postavio sam ti link koji nisi ocekivao da cu postaviti. Plata je sigurno veca od tvoje. I zivot dosta jeftiniji.

 

Prekini da kukas i pravdas svoje neuspehe i nesposobnost "plutokratijom".

Link to comment

Jao, jak ti je CV. "Largest electronics retailer" - znaci Harvey Norman. "Largest ovo-ono", znaci ti sedis i pratis kako pravi prfoesionalci pruzaju usluge, posto niko ozbiljan to ne radi in house.

 

Taj link ponuda koji si postavio je dnevni presek. Da te rekruteri zovu svaki mesec, mogao bi ladno da nadjes bolji posao u i van Sidneja.

 

Eno, postavio sam ti link koji nisi ocekivao da cu postaviti. Plata je sigurno veca od tvoje. I zivot dosta jeftiniji.

 

Prekini da kukas i pravdas svoje neuspehe i nesposobnost "plutokratijom".

 

Ti si pitao ko me je zaposljavao odgovorio sam ti.

 

Bilo je prozivki sta to radi EPMO takodje sam objasnio.

 

Zovu me svaki mesec i to samo za poslove u Sidneju. Postavio si link na kojem nema detalja, hajde reci onda kolika je plata? Iznosis tvrdnje za to sto ne znas (kolika je moja plata), a za to sto bi trebalo da znas (kolika se plata nudi u tvojoj firmi) cutis.

 

A sta sam to po tebi trebao da radim da bih bio sposoban sto vec nisam uradio?

 

Ilti sta to po tebi treba covek da uradi da bi zasluzio da ima svoj krov nad glavom? Jel treba mozda da postane CEO da bi imao krov nad glavom? Ili da osnuje multimilionsku firmu?

Edited by noskich
Link to comment

:isuse:

 

Salary range je od 150 do 200k plus benefiti kao placeno zdravstveno za celu familiju + desetak drugih stvari.

Koja to firma kaze plata je tacno ovoliko?

 

Ne treba da budes CEO, ali ima nas barem ovde i svi imamo krov nad glavom i niko ne kuka na sistem.

 

A to da Harvey Norman ili bolnica ima EPMO, pa jos i "profesionalca" - farbaj drugog care.

Radi za IT konsultantsku kucu, em raznovrsniji projekti, em si vise placen.

Edited by dragance
Link to comment

:isuse:

 

Salary range je od 150 do 200k plus benefiti kao placeno zdravstveno za celu familiju + desetak drugih stvari.

Koja to firma kaze plata je tacno ovoliko?

 

Ne treba da budes CEO, ali ima nas barem ovde i svi imamo krov nad glavom i niko ne kuka na sistem.

 

A to da Harvey Norman ili bolnica ima EPMO, pa jos i "profesionalca" - farbaj drugog care.

Radi za IT konsultantsku kucu, em raznovrsniji projekti, em si vise placen.

 

Evo ti ga ekvivalent posao za koji ti neces da kazes tacno kolika je plata crno na belo ovde u Sidneju:

 

https://iworkfor.nsw.gov.au/job/principal-project-management-office-pmo-94634

 

Package includes salary ($121,917 - $140,996)

 

Nakon poreza to sto si naveo i ovo ovde - rec je o razlici od 10-25k. Od toga neces pre kupiti kucu nego sto ces od ovog mojeg. Ja tu sumu razlike zaradim u magacinu razgibavajuci se.

 

Ti koji imaju krov nad glavom i ne kukaju su kupili kuce i stanove kada su bili 30-40% danasnje cene i onda su spavajuci u njima 5-10 godina zaradili sume blizu milionskim. Zato im je i lepo.

 

Jos jednom pricas o stvarima koje ne znas i koje ne razumes. Ja uopste ne radim u bolnici. EPMO je funkcija koja ne moze da se outsourcuje konsultantima. Od strateskog je znacaja i zato se zaposljavaju ljudi na duze staze, da ostanu tu. Core business function. Nivo projekata je nisko ispod onoga cime se mi bavimo. Mi radimo na portfolio nivou.

 

Ja nisam covek koji ce da se hvali i koji bi te prijavio za iznosenje licnih podataka na forumu, neko drugi bi odavno.

Edited by noskich
Link to comment

Niti znam ko si i sta si, ali na osnovu sto si napisao, pravim zakljucke jer su relevatni za temu.

Rekao sam ti da je plata 150-200k sa dodatnim beneficijama koje to podizu na jos vecu sumu. A tu gde je posao zivot bi te kostao jeftinije, i to desetostruko, a imao bi i mnogo vise "besplatnih" stvari (onog sto porez placa, koji je btw manji nego tu gde jesi).

 

no nastavi da kukas. Nisi ti nikakav "profesionalac" vec in-house cata. Ili se pomiri sa tim ili uradi nesto da unapredis svoj zivot.

Ja nisam cekao da mi sve padne na noge vec sam sam sebi stvorio situaciju da napredujem.

Link to comment

Niti znam ko si i sta si, ali na osnovu sto si napisao, pravim zakljucke jer su relevatni za temu.

Rekao sam ti da je plata 150-200k sa dodatnim beneficijama koje to podizu na jos vecu sumu. A tu gde je posao zivot bi te kostao jeftinije, i to desetostruko, a imao bi i mnogo vise "besplatnih" stvari (onog sto porez placa, koji je btw manji nego tu gde jesi).

 

no nastavi da kukas. Nisi ti nikakav "profesionalac" vec in-house cata. Ili se pomiri sa tim ili uradi nesto da unapredis svoj zivot.

Ja nisam cekao da mi sve padne na noge vec sam sam sebi stvorio situaciju da napredujem.

 

Jeste, to je plata CIO-ja i CTO-a.

 

http://nz.hudson.com/portals/nz/documents/salary%20guides/2017/HudsonSalaryGuide_TechnologyDigital_NZ.pdf

 

Postavio sam ti ekvivalent u Sidneju za posao koji si ti ponudio. Nema sanse za taj posao da moze da se dobije vise od 120-140, s tim da po pravilu ti se nudi nizi deo tog raspona kada tek ulazis u organizaciju, pa se tek kasnije povecava. A kako se povecava to sam isto postavljao statistiku. Srecan da budes kad dobijes 2% vise godisnje.

Edited by noskich
Link to comment

Kakva plata CIO/CTO? :D

Jesi li ti normalan? To ne ide ispod 250-300 minimum!

 

Pa ti ne znas ni koliko (ne) vredis kad si dobar u poslu!

 

Mani se "statistika" i "salary survey" i dodji u realnost.

Link to comment

A cekaj mozda ja malo znam o toj "realnosti" kao neko ko 7 godina radi u struci u 4 razlicite organizacije i ima kontakte sa rekruterima i kolegama sa treninga, konferencija i drugih prilika?

Ili ti sve znas bolje?

 

Ja ti kazem jos jednom, tvoja stvar da li hoces da mi verujes ili ne, moj sef ima zvanje direktora i on zaradjuje nakon poreza 25k vise od mene.

Link to comment

O ovom znam dosta bolje od tebe. 7 godina u 4 razklicite organizacije nije nikakav reper, narocito sa tvojim CVom. No dobro, za sve su krive plutokrate, ti znas najbolje.

 

A koji je tvoj reper? 

 

Sva istrazivanja koja rade rekruteri ocigledno su nula. Sve netacno. Evo i ovaj: https://www.robertwalters.com/content/dam/newzealand-salary-survey-2017.pdf pise CIO/CTO prima +180K

Sto li se bre muce i rade ova istrazivanja, bolje tebe da pitaju, ti to lepo napises i zavrsili posao?  :lolol:

Link to comment

Jebo te, neverovatno koliko si tvrdoglav. Da li ti znas razliku izmedju average i median, za pocetak?

 

U IT sam 20 godina, dva puta sam radio u ovoj firmi (sa onog linka), znam veoma dobro ko koliko zaradjuje i u Australiji i NZ, covek sedi iza mene kojeg menjamo jer hoce da radi nesto drugo. Jedan od mojih klijenata (i drugara + komsija) radi kao CIO za 260k base salary u jednoj "drzavnoj firmi", nemoj da se brukas.

Link to comment

Jebo te, neverovatno koliko si tvrdoglav. Da li ti znas razliku izmedju average i median, za pocetak?

 

U IT sam 20 godina, dva puta sam radio u ovoj firmi (sa onog linka), znam veoma dobro ko koliko zaradjuje i u Australiji i NZ, covek sedi iza mene kojeg menjamo jer hoce da radi nesto drugo. Jedan od mojih klijenata (i drugara + komsija) radi kao CIO za 260k base salary u jednoj "drzavnoj firmi", nemoj da se brukas.

 

Kako da ne znam. Vec smo pricali ovde o tome, average plata u Sidneju je 80k, ali je median 60k. Samo sto u slucaju ovih istrazivanja nemas ni average, ni median, vec raspon. 

 

Dobro, to sto znas jednog coveka koji radi kao CIO za 260k, da li to znaci da svaki CIO u celom Novom Zelandu zaradjuje minimalno 260k?

I da li je rec o permanent salary ili ugovoru? Posto je to kao nebo i zemlja.

 

Mi smo ovde pricali o permanent salary.

Edited by noskich
Link to comment

Permanent. Sigurno da ćeš naći vašljiviju platu u lošijoj organizaciji, ali takvi dobiju onakve koliko ih plate, oni koji nisu sposobni da dobiju bolju platu u boljoj firmi.

 

Dobro, hajde mi reci sta ti mislis po tebi, na NZ kolika je median plata za CIO/CTO-a, permanent?

Edited by noskich
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...