Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Bilo u ponedeljak na ABC (Lateline), prilog o jednom Australijancu koji vodi ture iz Pekinga u Severnu Koreju. Siguran sam da bi vam bilo interesantno, samo nisam siguran da možete (osim noskicha i nas odavde i eventualno draganceta) da pogledate, zbog geoblokinga. Ima i transkript, to vam je verovatno dostupno, ali slika je bitna.

 

lNorth Korea: The Australian tour guide taking global travellers inside the secretive country

 

Meni ovaj Pjongjang iz priloga izgleda tako kako Beograd ne bi mogao nikako da zamislim sa ne znam kakvim doterivanjem (doduše možda "Beograd na vodi" to popravi).

 

 

Share & Enjoy

 

Radi video i kod mene ok.

Link to comment

Izgledao bi i Beograd do jaja kad bi te vodili samo po Dedinju, Senjaku i malo po Novom Beogradu, a da nipošto ne skrećete u Grocku, Krnjaču, Rakovicu i sl. :)

izgledao bi tuki. u beogradu je sramota na sta centrlani delovi grada lice. svinjac. 

Link to comment

što bi deportovali?

 

 

eto tako, iz vica deportovali i oduzeli mu australijsko drzavljanstvo :D i dali mu samo izbor za koju zemlju ce da kupi avionsku ili brodsku kartu. kada on moze godinama da sere kao krdo foka i trenira zivce nama domorocima kako mu je cemeran zivot jer mu je mesecna plata kao nasa dvogodisnja domorodacka a sto ne bi i australijska drzava zajebavala takve i to gadnim merama deportacije narocito sto obilato sere i po australijskoj plutokratiji i svemu tamo, red je da zla australijska plutokratija uzvrati udarac :D

Link to comment

Izgledao bi i Beograd do jaja kad bi te vodili samo po Dedinju, Senjaku i malo po Novom Beogradu, a da nipošto ne skrećete u Grocku, Krnjaču, Rakovicu i sl. :)

Pogledaj film, ovakvih zgrada (kao na 8:38) nema u Beogradu, niti Beograd tako izgleda (kao na 6:20) sa recimo Košutnjaka.

 

SaE

Link to comment

izgledao bi tuki. u beogradu je sramota na sta centrlani delovi grada lice. svinjac. 

 

Da za bacanje đubreta ili crtanje grafita možeš da završiš na višegodišnjoj teškoj robiji, cenim da bi centralni delovi bili čisti kao apoteka. :D

Link to comment

Da za bacanje đubreta ili crtanje grafita možeš da završiš na višegodišnjoj teškoj robiji, cenim da bi centralni delovi bili čisti kao apoteka. :D

 

da je samo djubre problem...

Link to comment

Da za bacanje đubreta ili crtanje grafita možeš da završiš na višegodišnjoj teškoj robiji, cenim da bi centralni delovi bili čisti kao apoteka. :D

 

I posle loš režim u DPRK....  :fantom:

Link to comment

Radi video i kod mene ok.

Pa da, sad vidim, ja sam mislio da je link sa iView (to je ABC streaming), a u stvari je sa abc.net.au, to je dostupno. Baš me interesuje šta ljudi misle.

 

SaE

Link to comment

Da je on zla duša, ja ne bih imao problema sa tim (mada, kad se setim koliko voli Slobu, možda i jeste zao) da ga šutnu. No on je skoro sigurno ubedjen u svoje stavove kako je sve trulo, a on je žrtva koja to vidi, a mi ne znamo ništa.

 

Raduje me činjenica da postoji uvek neko za svakog, kako drugačije objasniti da je oženjen. Čak ima i posao! Ok, on je ćata koji misli da je neki kurac, samo mu zli sistem to ne plaća dovoljno (a nudi mu samo nekoliko poseta lekaru opšte prakse), ali ipak ima posao i ima kuću! Plus iznajmljuje stan u kojem ne placa kiriju, tj to skupi od cimera, a za vodokotlić mu se jebe.

Link to comment

Критика система је увијек добродошла, али онда радиш локално и конкретно на томе да промјениш нешто.

On je napisao, da ako se buniš i protestvuješ protiv sistema u Australiji, vlada te deportuje i oduzme ti državljanstvo! To su njegove reči.

Link to comment

On je napisao, da ako se buniš i protestvuješ protiv sistema u Australiji, vlada te deportuje i oduzme ti državljanstvo! To su njegove reči.

 

 

Nisam ja naivan batice da ista priznam na javnom forumu pa da me plutokratija deportuje.

Plutokrate sada mogu da deportuju i drzavljane pod izgovorom da ovi podrzavaju "teroristicke organizacije". A ko odlucuje o tome ko je terorista, pa plutokrate naravno. Cak i donacija nekome ko se njima ne dopada moze biti iskoriscena za deportaciju.

 

Demokracija je to moj jarane.

 

Posto sam bio pitan da li sam donirao za protest podrske DPRK.

 

http://www.abc.net.au/news/2015-12-03/bradley-how-can-you-lose-your-citizenship/6996496

 

The final list of deportation-worthy crimes is shorter than originally proposed. Here's what you should avoid:
 
Terrorist acts (including recruiting, training, funding);
Treason or espionage against Australia;
Overthrowing the government or sabotaging military stuff;
Being a "foreign fighter" (stay away from areas declared by Julie Bishop as no-go zones).
Edited by noskich
Link to comment

Pogledaj film, ovakvih zgrada (kao na 8:38) nema u Beogradu, niti Beograd tako izgleda (kao na 6:20) sa recimo Košutnjaka.

 

SaE

 

Moj stojko, postavljao sam ja to sve na temi o DPRK, ali rulja ovde ne gleda sadrzaj postova, vec ko postavlja.

Pa kad vide ko postavlja onako coporativno udri. 

 

Ti postavis istu stvar kao ja sasvim druga reakcija.

Da sam ja postavio bila bi to "propaganda".

Edited by noskich
Link to comment

Izgledao bi i Beograd do jaja kad bi te vodili samo po Dedinju, Senjaku i malo po Novom Beogradu, a da nipošto ne skrećete u Grocku, Krnjaču, Rakovicu i sl. :)

Kotež! Jebeš sve Kumodraže i ostalo...

 

Noskichu želim da se odseli iz Australije i da ostvari sve svoje snove tu istu zemunicu, bašticu i financijsku nezavisnost. Kažem, jer znam podosta ljudi koji tako 20+ godina štekaju neki keš dok sanjare da se isele. Poznata je priča. Nadam se da će da uspije i želim mu mnogo uspjeha. Neki drugi su se pak odselili pa se vratili u land down under s minusom na računu...

 

A nas za dan bezbednosti ako se seti - seti...

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...