Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

180-200 ako uzmes u obzir bezveznjake. S tim da se ja ne bih cimao (da mi je CIO/CTO u planu) ni za sta ispod 250k.

 

Evo, ruralna firma, nedaleko od mene,  u agri unajmila CIO za 260k+

 

Ovo sto ja radim u Sidneju moze dva puta toliko.

Link to comment

180-200 ako uzmes u obzir bezveznjake. S tim da se ja ne bih cimao (da mi je CIO/CTO u planu) ni za sta ispod 250k.

 

Evo, ruralna firma, nedaleko od mene,  u agri unajmila CIO za 260k+

 

Ovo sto ja radim u Sidneju moze dva puta toliko.

 

E pa tako mozemo da pricamo. 180-200 je median plata za CIO/CTO.

 

Za ovo sto ja radim i oglas za posao koji si postavio median plata je oko 130k.

 

Sto znaci da bi imao krov nad glavom nije dovoljno da imas median platu u svojoj struci, vec moras da budes medju 5% najplacenijih. Tako moze.

I naravno, iskljucuju se sve manje placene struke.

 

Eto recepta ko hoce da se skuci. Prvo odaberi jako dobro placenu profesiju - korak prvi. Zatim postani jedan od 5% najplacenijih u toj profesiji - korak drugi.

Pa ces imati ovakve plate koje su navedene nakon 20 godina iskustva.

 

A do tada zivi u iznajmljenom stanu.

Edited by noskich
Link to comment

:isuse:

 

Usput, to je base salary (cak i onaj link sto si naveo).

 

Edit: sumnjam da si practice lead. U nasim kancelarijama u Australiji ta plata je jos veca.

Edited by dragance
Link to comment

:isuse:

 

Usput, to je base salary (cak i onaj link sto si naveo).

 

Edit: sumnjam da si practice lead.

 

Jeste base salary.

Ja sam u javnom sektoru tek dve godine. Pre toga sam bio u banci. Pa znam da konkretno u nasoj banci bonuse su dobijali samo 10% zaposlenih.

Znaci to o cemu ti pricas su samo 5% vrha zaposlenih dobro placene profesije.

 

Edit - ja nisam covek koji ce javno da se hvali platom. Samo mogu da kazem da je ekvivalent posao koji sam ti pokazao u Sidneju u istom rangu kao moj trenutni posao. 

Edited by noskich
Link to comment

Ako je osnovna plata tolika, verovatno je da svaki CIO zaradjuje nekoliko puta vise zato sto je struktura plata C-level execa takva da je bonus/akcije mnogo veci od osnovice. Drugo, nema sanse da C-level bude kontraktor. Ili ne znas osnovne stvari iz industrije ili bezobrazno trolujes. 

 

Samo sam hteo da se razjasni da pricamo o istim stvarima.

 

Uopste mi nije ni bila namera da diskutujem o C-nivou zaposlenja, vec da dodjem do zakljucka do kojeg smo i dosli, da je rec o 5% vrha zaposlenih dobro placene profesije.

 

Vracam se na originalno pitanje:

"Ilti sta to po tebi treba covek da uradi da bi zasluzio da ima svoj krov nad glavom? Jel treba mozda da postane CEO da bi imao krov nad glavom? Ili da osnuje multimilionsku firmu?"

Edited by noskich
Link to comment

Ko se hvali platom? Meni je dosta sto god me skuci da zivimo bez nekakvih ekstravagantnih stvari, da deca imaju sto im treba, da mozemo da odemo na odmore povremeno i to je to. Cetvoro dece, zena za sada brine o bebi, more mi je blizu, planina isto - priroda i sve ono sto zivot ovde pruza. A za toliko mi ne treba ni blizu onih plata gore navedenih.

 

Ako hoces mozes naci da zivis ugodan zivot, bez kukumavcenja. To je ono sto zelim da ti nacrtam, a ti zapeo.

Link to comment

Ko se hvali platom? Meni je dosta sto god me skuci da zivimo bez nekakvih ekstravagantnih stvari, da deca imaju sto im treba, da mozemo da odemo na odmore povremeno i to je to. Cetvoro dece, zena za sada brine o bebi, more mi je blizu, planina isto - priroda i sve ono sto zivot ovde pruza. A za toliko mi ne treba ni blizu onih plata gore navedenih.

 

Ako hoces mozes naci da zivis ugodan zivot, bez kukumavcenja. To je ono sto zelim da ti nacrtam, a ti zapeo.

 

Vec si napisao da ti je nuzno da imas pogled na more i "mnogo prostora".

 

A ja bih se zadovoljio sa stanom sa dve spavace sobe.

Link to comment

Vec si napisao da ti je nuzno da imas pogled na more i "mnogo prostora".

 

A ja bih se zadovoljio sa stanom sa dve spavace sobe.

 

Pa jeste, zato i ne zivim u Sidneju.

Link to comment

I kakvih bre 5%?? Da ne radis za firmu u javnom sektoru bio bi placen vise (ako vredis). 

 

Samo 5% najplacenijih moze imati plate koje si prvo naveo. Kasnije si priznao koja je medijana. 

Link to comment

Samo 5% najplacenijih moze imati plate koje si prvo naveo. Kasnije si priznao koja je medijana. 

 

Nisam priznao, vec sam ti rekao da to ukljucuje i bezvezne firme koje ne mogu da zaposle dobre ljude, jer nemaju para/ne razumeju vrednost, itd.

 

Od svih kompanija sa kojima poslujem niti jedan CIO nije ispod 250k.

 

Kod mene niti jedan PM nije ispod 120k. Senior su vise. Plus sve ono sto sam dodao na bazu.

 

Trolujes za sve pare.

Link to comment

Prvo je on naveo ovaj salary range koji je potpuno nerealan za posao koji je naveden:

 

:isuse:

 

Salary range je od 150 do 200k plus benefiti kao placeno zdravstveno za celu familiju + desetak drugih stvari.

Koja to firma kaze plata je tacno ovoliko?

 

Ne treba da budes CEO, ali ima nas barem ovde i svi imamo krov nad glavom i niko ne kuka na sistem.

 

A to da Harvey Norman ili bolnica ima EPMO, pa jos i "profesionalca" - farbaj drugog care.

Radi za IT konsultantsku kucu, em raznovrsniji projekti, em si vise placen.

 

A zatim sam ja konstatovao da je rec o platama za CTO/CIO

 

Evo ti ga ekvivalent posao za koji ti neces da kazes tacno kolika je plata crno na belo ovde u Sidneju:

 

https://iworkfor.nsw.gov.au/job/principal-project-management-office-pmo-94634

 

Package includes salary ($121,917 - $140,996)

 

Nakon poreza to sto si naveo i ovo ovde - rec je o razlici od 10-25k. Od toga neces pre kupiti kucu nego sto ces od ovog mojeg. Ja tu sumu razlike zaradim u magacinu razgibavajuci se.

 

Ti koji imaju krov nad glavom i ne kukaju su kupili kuce i stanove kada su bili 30-40% danasnje cene i onda su spavajuci u njima 5-10 godina zaradili sume blizu milionskim. Zato im je i lepo.

 

Jos jednom pricas o stvarima koje ne znas i koje ne razumes. Ja uopste ne radim u bolnici. EPMO je funkcija koja ne moze da se outsourcuje konsultantima. Od strateskog je znacaja i zato se zaposljavaju ljudi na duze staze, da ostanu tu. Core business function. Nivo projekata je nisko ispod onoga cime se mi bavimo. Mi radimo na portfolio nivou.

 

Ja nisam covek koji ce da se hvali i koji bi te prijavio za iznosenje licnih podataka na forumu, neko drugi bi odavno.

 

Sto je on na kraju ipak potvrdio rekavsi da je median za CTO/CIO 180-200k.

Link to comment

Nisam priznao, vec sam ti rekao da to ukljucuje i bezvezne firme koje ne mogu da zaposle dobre ljude, jer nemaju para/ne razumeju vrednost, itd.

 

Od svih kompanija sa kojima poslujem niti jedan CIO nije ispod 250k.

 

Kod mene niti jedan PM nije ispod 120k. Senior su vise. Plus sve ono sto sam dodao na bazu.

 

Trolujes za sve pare.

 

PM nije ispod 120k, a "PMO Practice Lead" je "150 do 200k plus benefiti kao placeno zdravstveno za celu familiju + desetak drugih stvari" jel tako?

Link to comment

Pa naravno. Sta ti mislis da im je plata?

 

Edit: Da li ti znas uospte sta je practice lead i kako se vrednuju takvi poslovi?

Da ti pomognem: Kao practice lead zaradjujes kao baza 150-200k + ostale stvari.

 

Ako ispunis kvotu iz budzeta, dobijes KPI bonus od nekoliko % profita tvog practice.

 

Sve vise verujem da si obicni ćata i trebao bi da si srecan sto uopste radis to sto radis, jer - da parafraziram Bizetica, "sedi di si, ni za di si nisi".

Edited by dragance
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...