Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

6 hours ago, noskich said:

U praksi ja video = uvek i svuda...

pazi ovako - ja sam cari EPMO.a  iskusio u praksi. 

dok ti i pored svih izvestaja i dokaza da je severna koreja ono sto jeste, kazes da to nije tako.
a nisi bio tamo cak ni kao turista... 

Link to comment

Juče na Bondaj plaži festival Summer Salt, neki veseli južnosudanac, posle Xavier Rudd, pa The Cat Empire. Mi vodili klince na prvi "odrasli" koncert, mališa (još nema 6 godina) kad su The Cat Empire počeli da sviraju kaže - "they're real, not just on iPad". Ekipa vesela, najčešći strani jezik na plaži (brazilski) portugalski, dosta Italijana i Francuza, kao i mi puno lokalaca sa decom. Ubi nas plutokratija.

TClek44.jpg

D0TCp8C.jpg

yG03jhT.jpg

Eu8fhgk.jpg

ULlU4jh.jpg

CqaFO08.jpg

0LndSA2.jpg

YP31oxp.jpg

5F2DdpS.jpg

L0NlqhM.jpg

iz pesme The Wine Song, od The Cat Empire - a iza ovoga ide instrumental kao iz Guče:

Oh what a beautiful day today
Today's a day to celebrate
Grab your bucket, grab your spade
We're heading down to Half Moon Bay
I saw a plane go into a cloud
I'm drunk, I'm singing, I'm happy and loud
Two o'clock in the arvo, but hey that's allowed
I'm having a good time and of that I am proud
Opa!

 

Share & Enjoy

Link to comment

Sad ce da ide ono klasicno, lako je tebi ti si dosao ranije... ili za iste pare nedje drugo mozes mnogo bolje...ili ce opet poceti od beskucnicima.

Covjek je teska stipsa izgleda i ova zemlja jednostavno nije za njega

Link to comment
13 hours ago, Zverilla said:

pazi ovako - ja sam cari EPMO.a  iskusio u praksi. 

dok ti i pored svih izvestaja i dokaza da je severna koreja ono sto jeste, kazes da to nije tako.
a nisi bio tamo cak ni kao turista... 

Za razliku od tebe ja se uvek pozivam na izvore. 

Link to comment
13 hours ago, Zverilla said:

pazi ovako - ja sam cari EPMO.a  iskusio u praksi. 

dok ti i pored svih izvestaja i dokaza da je severna koreja ono sto jeste, kazes da to nije tako.
a nisi bio tamo cak ni kao turista... 

Dupli, nesto mi baguje i lagira ovaj novi forum

Edited by noskich
Link to comment
16 hours ago, Moracikus said:

 

Nije isto kada odes u Kambodzu svojevoljno i kada si deportovan u istu.

Niti je isto kada nemas nista i kada imas vestine, investicije, papire...

Link to comment
9 minutes ago, Moracikus said:

Sad ce da ide ono klasicno, lako je tebi ti si dosao ranije... ili za iste pare nedje drugo mozes mnogo bolje...ili ce opet poceti od beskucnicima.

Covjek je teska stipsa izgleda i ova zemlja jednostavno nije za njega

Kakva stipsa? Sta god mi treba kupim. I znam sta je realna potreba, a sta je vestacka. Stvar je u tome da vec imam sve sto mi treba osim krova nad glavom. A nemam milionche da kupim taj krov.

Ne bi se moj stojko provodio svaki vikend da nema svoj krov nad glavom. Vec bi i on bio u magacinu. 

Link to comment
1 minute ago, noskich said:

Kakva stipsa? Sta god mi treba kupim. I znam sta je realna potreba, a sta je vestacka. Stvar je u tome da vec imam sve sto mi treba osim krova nad glavom. A nemam milionche da kupim taj krov.

Ne bi se moj stojko provodio svaki vikend da nema svoj krov nad glavom. Vec bi i on bio u magacinu. 

Stojko bi se sigurno opustio vikendom da bi bio spreman za ponedeljak da pruzi 100% na svome poslu i tako napreduje u istom.

Link to comment

Moj stojko je od mene stariji pa makar 10 godina, a nije ni menadzer. Ali se meni prebacuje sto nisam CEO sa 7 godina radnog iskustva u Australiji. 

Obashka sto su mi primanja veca od dve median plate u Sidneju. 

U Sidneju danas da imas krov nad glavom treba da budes CEO u najmanju ruku, ne?

Edited by noskich
Link to comment

Steta sto si stipsa pa nisi uzeo nesto ranije, BIo si nevjerovatno dobar u stednji i  bio bi na konju.

Sad te zena stisla a dosla i bebica. Nema vise sublettinga, nema vise obroka iz kontejnera, mozda ste cak i auto uzeli.

Teska vremena za tebe batice

Link to comment
1 minute ago, Moracikus said:

Steta sto si stipsa pa nisi uzeo nesto ranije, BIo si nevjerovatno dobar u stednji i  bio bi na konju.

Sad te zena stisla a dosla i bebica. Nema vise sublettinga, nema vise obroka iz kontejnera, mozda ste cak i auto uzeli.

Teska vremena za tebe batice

Jeste, stipsa sam kada sam bio student prve dve godine, pa zatim radio na ugovor 3 godine. Prve dve godine ugovora imao otkazni rok od dva sata. Poslednju godinu dve nedelje. A zena radila na crno sve to vreme. Cak i da sam hteo da kupim nisam mogao.

Ali smo zato platili preko 300k poreza vladi koju boli moj stojko za nas i nase stambeno pitanje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...