Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

13 minutes ago, I*m with the pilots said:

Ti sad uzimas London kao etalon cega tacno? Cele Engleske, cele Evrope, celog "zapada", ili..?

ne uzimam ga ni za kakav etalon, nego koliko sam shvatio iz postova ovde, u velikim gradovima u AUS je vrlo slicno. 

 

5 minutes ago, pbg12345 said:

+1

nigde se ne sere tako kvalitetno kao u srbiji

+1 

Link to comment

Da li postoji na ovoj planeti neko mesto gde moze obicna raja da ode i zaradi pare nekakvim fizikalisanjem tj. poslom koji ne ukljucuje mozak nesto preterano i za koji ne trebaju silne diplome? Dakle, bez da se bude veb dizajner, programer ili tako neki slican gej. Ono, jak sam kao konj jos uvek, hocu da odem na 3/6/12 meseci, oprostim se od zivota u tom periodu ali se vratim sa xx hiljada nekih novaca, pa makar i podmetao kicmu po 12 sati svaki dan. Ne zajebavam se, pitam ozbiljno.

 

Pretpostavljam da nema ali ne skodi pitati.

Link to comment
14 minutes ago, pacey defender said:

Pa pristojan je izvan stana, zar ne? I to je verovatno razlog što ste i dalje u Sidneju ili Londonu (ili gde ste već), a ne u Zaječaru ili negde na Tajlandu. 

Pa jebem li ga, ipak mislim da treba krenuti od osnovnih stvari prvo, da mi nije problem da imam nekakav stan, kakav god, a ne da zivim u sobi sa po pola metra prostora oko kreveta i delim kuhinju i kupatilo sa drugim ljudima, plus da mi ne bude problem kad izadjem iz tog "stana" da popijem kafu jebenu (dilema iz ovog videa koji je milenas okacila, dal piti svaki dan kafu od 4$ ili za te pare otplacivati kredit za stan, to je stvarno ta dilema kod mnogih ljudi u LDN). first things first. ako imas tako debilne egzistencijalne probleme, jebo ostalo sto ti gradovi pruzaju, kulturu, najtlajf i ostalo. Pricamo o ljudima koji su obrazovani, srednja klasa, takvi na Tajlandu ipak ne moraju da razmisljaju dal ce da popiju kafu svaki dan, ili gde ce da serutm

Link to comment
4 minutes ago, Zli Gli said:

Da li postoji na ovoj planeti neko mesto gde moze obicna raja da ode i zaradi pare nekakvim fizikalisanjem tj. poslom koji ne ukljucuje mozak nesto preterano i za koji ne trebaju silne diplome? Dakle, bez da se bude veb dizajner, programer ili tako neki slican gej. Ono, jak sam kao konj jos uvek, hocu da odem na 3/6/12 meseci, oprostim se od zivota u tom periodu ali se vratim sa xx hiljada nekih novaca, pa makar i podmetao kicmu po 12 sati svaki dan. Ne zajebavam se, pitam ozbiljno.

 

Pretpostavljam da nema ali ne skodi pitati.

Mozda USofA. Znam par ljudi koji su otisli na tourist visa, ostali 6 meseci, radili na crno neka konobarisanja, selidbe, voznje kamiona, i vratili se sa nekim $$$ u steku. 

Link to comment
34 minutes ago, Zli Gli said:

Da li postoji na ovoj planeti neko mesto gde moze obicna raja da ode i zaradi pare nekakvim fizikalisanjem tj. poslom koji ne ukljucuje mozak nesto preterano i za koji ne trebaju silne diplome? Dakle, bez da se bude veb dizajner, programer ili tako neki slican gej. Ono, jak sam kao konj jos uvek, hocu da odem na 3/6/12 meseci, oprostim se od zivota u tom periodu ali se vratim sa xx hiljada nekih novaca, pa makar i podmetao kicmu po 12 sati svaki dan. Ne zajebavam se, pitam ozbiljno.

 

Pretpostavljam da nema ali ne skodi pitati.

Brod

Link to comment
27 minutes ago, palikaris said:

Pa jebem li ga, ipak mislim da treba krenuti od osnovnih stvari prvo, da mi nije problem da imam nekakav stan, kakav god, a ne da zivim u sobi sa po pola metra prostora oko kreveta i delim kuhinju i kupatilo sa drugim ljudima, plus da mi ne bude problem kad izadjem iz tog "stana" da popijem kafu jebenu (dilema iz ovog videa koji je milenas okacila, dal piti svaki dan kafu od 4$ ili za te pare otplacivati kredit za stan, to je stvarno ta dilema kod mnogih ljudi u LDN). first things first. ako imas tako debilne egzistencijalne probleme, jebo ostalo sto ti gradovi pruzaju, kulturu, najtlajf i ostalo. Pricamo o ljudima koji su obrazovani, srednja klasa, takvi na Tajlandu ipak ne moraju da razmisljaju dal ce da popiju kafu svaki dan, ili gde ce da serutm

Problem je pomeranja kvaliteta života srednje klase na niže..

Srednja klasa u dosta država više nije srednja klasa kao 80-ih i 90-ih... Zarađuju više, ali su i troškovi života povećani znatno...

Srednja klasa na Tajlandu živi verovatno u skladu sa nivom društva, tj. i tamo ima isti problem kao i u Londonu, samo na nivou te zajednice...

Ovako, slušajući ljude kao Noskich, izgleda da bi bilo bilje da niste odlazili, da ste ostali ovde da radite za 800-1200€ i da plaćate ratu za stan 300-350€, nego što živitr po Sidnejima i Londonima...Pa jel' stvarno tako?

 

Link to comment

Do skoro najbolji drugi mi je u Americi vec 4 godine, jako se patio dok nije poceo da vozi kamion. Kaze ili to ili puko prezivljavanje, a u kamionu opet nema zivota ali ima covek u planu neki kredit za kucu cim stekne uslove pa mora da pravi neke pare.

 

Sto s' tice Svicarske, bio 2 nedelje, vid'o, i vratio se. Mnogo su robotizovani, srpski ogranak je teska sabanerija koja se lozi samo na besna kola (ukljucujuci i mog brata od 20ak godinica) a zajebancija je svedena na minimum. Ima para ali jebo takav zivot. Jedino sto sam rekao da me zovu ako bude sljakanja poput nekog nosenja namestaja koje je brat radio kad je napustio prosli posao, dobijao je 200 franaka za 8-10 sati laganog rada, bez preteskih cimanja i cesto sa dosta voznje kombijem u tih 8-10. To cu svakako da prihvatim, samo ako nadju nesto :D

 

Znam da je par likova odavde islo negde u azijski deo Rusije valjda, cistili losos ili tako neku ribu, i tamo su mogle lepe pare da se zarade ali je bio neki uslov, ovaj jedan moj drug je radnik higijenskog zavoda i valjda je trebao da ima ovde stalan posao ili tako nesto...

Link to comment
1 minute ago, Zli Gli said:

Do skoro najbolji drugi mi je u Americi vec 4 godine, jako se patio dok nije poceo da vozi kamion. Kaze ili to ili puko prezivljavanje, a u kamionu opet nema zivota ali ima covek u planu neki kredit za kucu cim stekne uslove pa mora da pravi neke pare.

MOji prijatelji su otišli u Kanadu, on vozi kamion, sad je već 3-4 godina, kupili  4osoban stan od toga (na kredu, ali nebitno za priču, ne bi dali da kinta nije OK)...Žena tek ove godine počala da radi, i to zato što joj bilo dosadno jer su obe klinke u školi... Vozi školski bus :D

Hoću da ti kažem, kamion je jebada, ali je kinta baš dobra, očigledno...

Link to comment
27 minutes ago, palikaris said:

Pa jebem li ga, ipak mislim da treba krenuti od osnovnih stvari prvo, da mi nije problem da imam nekakav stan, kakav god, a ne da zivim u sobi sa po pola metra prostora oko kreveta i delim kuhinju i kupatilo sa drugim ljudima, plus da mi ne bude problem kad izadjem iz tog "stana" da popijem kafu jebenu (dilema iz ovog videa koji je milenas okacila, dal piti svaki dan kafu od 4$ ili za te pare otplacivati kredit za stan, to je stvarno ta dilema kod mnogih ljudi u LDN). first things first. ako imas tako debilne egzistencijalne probleme, jebo ostalo sto ti gradovi pruzaju, kulturu, najtlajf i ostalo. Pricamo o ljudima koji su obrazovani, srednja klasa, takvi na Tajlandu ipak ne moraju da razmisljaju dal ce da popiju kafu svaki dan, ili gde ce da serutm

 

Nije mi na pameti  bilo da kao faktore izvan stana pominjem kulturu i noćni život, nego stepen uređenosti društva (da ne ulazimo sada šta sve to podrazumeva).

Dalje, dilema hoćeš li svaki dan piti kafu od 4 dolara ili za te pare otplaćivati kredit za svan stvarno nije egzistencijalna nego problem prvog sveta. 

Smerovi migracija su takvi kakvi su tako da nemam šta pametnije da dodam. Osim toga da su London i Sidnej (verovatno San Francisko i Njujork) uz par još velegrada stvarno specifične lokacije u kontekstu teme koju ovde pretresamo. 

Link to comment
3 minutes ago, Paul Gompitz said:

Brod

Sta konkretno ima na brodu a da ne mora mnogo da se razmislja? Za konobarisanje nisam, delimicno jer mi je ispod casti a vise jer sam cesto nervozan i sklon svadjanju. Blizak drug iz srednje i njegov brat otisli na brodove davno ali kao neki fotografi, jedan ostao da zivi u Americi a drugi se udao u Englesku. Ni za fotografisanje nisam, niti me zanima. Drug iz naselja je somelier ili kako vec, i opasno dobar barmen i koktel majstor, sto je opet neka zajebana prica i ne uci se tek tako. Dakle, meni treba nesto tipa evo ovih 100 kila digni i odnesi tamo negde na drugo mesto bez da mnogo pitas, pa to ponovi jos 320 puta danas i uzmi dnevnicu. Ako moze :1_grinning:

Link to comment

kad sam pomenuo svicarsku, mislio sam na khmmm "uvoz-izvoz" :D

glupo mi da pisem, ne znam ko sve ovo citam, ali se uvek ismejem kad se setim tog biznis plana :)

 

a taj "srpski ogranak" to je svuda tako. sto manje saradnje sa "nasim ljudima", pogotovo poslovne

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...