Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Prestani da lazes ljude, molim te. Bazicna plata je irelevantna za te pozicije zato sto je ukupan paket nekoliko puta veci.

 

Mislim da je vreme da tema ide pod kljuc.

 

fala qrcu

Link to comment

Pa naravno. Sta ti mislis da im je plata?

 

Edit: Da li ti znas uospte sta je practice lead i kako se vrednuju takvi poslovi?

Da ti pomognem: Kao practice lead zaradjujes kao baza 150-200k + ostale stvari.

 

Ako ispunis kvotu iz budzeta, dobijes KPI bonus od nekoliko % profita tvog practice.

 

Sve vise verujem da si obicni ćata i trebao bi da si sdrecan sto uopste radis to sto radis, jer - da parafraziram Bietica, "sedi di si, ni za di si nisi".

 

Koji profit, jesi li ti pisao da PMO radi samo admin?

 

Evo ti ga ekvivalent posao za koji ti neces da kazes tacno kolika je plata crno na belo ovde u Sidneju:

 

https://iworkfor.nsw.gov.au/job/principal-project-management-office-pmo-94634

 

Package includes salary ($121,917 - $140,996)

 

 

 

Reporting to the Director, Program Delivery & Project Management Office (PD&PMO), this role will lead the Revenue NSW PMO in the delivery of robust governance, supporting frameworks, tools, templates, policies and procedures to support the delivery of a diverse portfolio of projects and programs.

Edited by noskich
Link to comment

Koji profit, jesi li ti pisao da PMO radi samo admin?

 

 

Reporting to the Director, Program Delivery & Project Management Office (PD&PMO), this role will lead the Revenue NSW PMO in the delivery of robust governance, supporting frameworks, tools, templates, policies and procedures to support the delivery of a diverse portfolio of projects and programs.

 

:D to je drzavni pos'o, alo!

Link to comment

Pa manje su placeni za oho-ho %

Nista, uzivaj u svojim mukama, umesto da sam sebi pomognes.

 

Jos jedanput, radio sam u banci 3 godine, tamo je baza niza nego u drzavnoj sluzbi, a i da dobijes bonus izacices slicno kao plata u drzavnoj sluzbi. Naravno pricam o poslu PMO Practice Lead. A bonus prima 10% zaposlenih.

Edited by noskich
Link to comment

Mislis koordinator/cata?

Ne lupaj, molim te.

 

Jeste tako se pocinje. A ti si postao CIO odmah diplomiranja?

Edited by noskich
Link to comment

Zasto nikad nisi radio u IT services firmi?

 

Kada trazis posao prijavljujes se. Pa u zavisnosti od toga koji su poslovi u ponudi izaberes sta je najbolje za tebe. Nebitno koji je sektor.

Edited by noskich
Link to comment

Nisam CIO. Radio sam dosta poslova i sebi sam zacrtao plan sta hocu da radim i gde hocu da radim, geografski i "profesionalno".

Radio sam i za stalno i pod ugovorima. Koliko god sam primao tada, bilo mi je dovoljno. Primanja rastu sa iskustvom, tacno, ali i sam sebi mozes da stvoris priliku.

 

Bio sam i developer, i arhitekta, i u cuvenom PMO (Prince2 cert) i sada ovo sto danas radim. Kad god mi je dosadilo ili kad sam hteo nesto vise, presao bih na drugo radno mesto, drzavu. Bar to danas nije toliki problem kao u vremena nasih matoraca.

Link to comment

Nisam CIO. Radio sam dosta poslova i sebi sam zacrtao plan sta hocu da radim i gde hocu da radim, geografski i "profesionalno".

Radio sam i za stalno i pod ugovorima. Koliko god sam primao tada, bilo mi je dovoljno. Primanja rastu sa iskustvom, tacno, ali i sam sebi mozes da stvoris priliku.

 

Bio sam i developer, i arhitekta, i u cuvenom PMO (Prince2 cert) i sada ovo sto danas radim. Kad god mi je dosadilo ili kad sam hteo nesto vise, presao bih na drugo radno mesto, drzavu. Bar to danas nije toliki problem kao u vremena nasih matoraca.

 

Pa i ja cu da predjem u drugu drzavu za par godina. A taj plan sam najavio kao resenje na ovoj temi pre 5-6 godina. Vec napisah mnogo puta, za mene je moje pitanje reseno. Nego me stalno prozivaju za to i dovode u pitanje tu odluku pa moram da je iznova opravdavam.

 

Jeste, kasnim sa planom, ali sta je tu je.

Edited by noskich
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...