Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Ubijedjen sam da Noskich nikada nece otici iz Sydneya osim ako nadje neki posao u Aziji dje bi radio za AUS firmu ili da nekim cudom dobije boraviste u Singapuru.

Jednostavno, odnos primanja i rashoda je toliko dobar na relaciji Chatswood-Auburn da ce tako nesto tesko bilo dje naci.

4 sata javnog prevoza, ako je to uopste istna, ti dodje kao neka kolaterarna steta koja je nazalost i glavni pokretac svog ovog njegovog gnjeva.

Link to comment

A ko nas je zatrpavao na temi youtubovima kuća od 5-6.000, tipa napravi sam, 5 kvadrata mi je dosta ?  Mrzi me sad da tražim a noskich me ionako ne čita...

 

 

a ne, njemu ne treba luksuzna kuća

 

U Sidneju ne mozes da podignes nesto sto ima 5 kvadrata sam. Pravna regulativa ti odredjuje minimalnu kvadraturu i standarde zbog kojih moras da potrosis silne novce. Na Tajlandu to moze, ovde ne.

 

Druga stvar, nije rec o troskovima gradnje, vec o ceni zemlje. Cena zemlje cini i do 90% i preko cene kuce.

Link to comment

Зато не треба и да их спомињеш специјално ове приступачне како би ти рекао. Рекох ти више од половине становништва ЕУ живи у изнајмљеним становима, задовољни, путују, неоптерећени штедњом по сваку цијену или страхом да ће их неко избацити јер је то само твоје преувеличавање. Основне потребе су ти задовољене, имаш кров над главом, није битно што га изнајмљујеш. Ако ти се не свиђа ти се лијепо спакујеш и одеш тамо гдје мислиш да ће ти бити боље. А не да црнциш од јутра до сутра у тој плутократији. Безнадежно је са тобом расправљати јер ти изврћеш и Маслову пирамиду онако како теби одговара.

 

Da li u EU stanare mogu izbaciti za dve-tri nedelje i povecati cenu kirije bez ogranicenja?

 

Ne svidja mi se i radim da zaradim da bih otisao tamo gde ce mi biti bolje. Imam svako pravo na to. Ulozio sam tolike godine i trud u studije i rad ovde i hocu da mi se ta investicija isplati.

Radim posteno, placam porez, stedim. 

Edited by noskich
Link to comment

On odmah kolika je plata. Sigurno je veca nego sto je imas.

 

Ti znas kolika je moja plata i sta ja radim.

 

Ko bi ga zaposlio?

 

Evo ko me je zaposlio do sada u Australiji izmedju ostalog: the largest public sector shared services organisation in Australia, the first Australian bank, the first Australian university and the largest electronics retail company in Australia and New Zealand.

Link to comment

Zaista mi je fascinantno koliko neko treba da bude uronjen u plutokratiju da opravdava sistem u kojem neko sa dve zavrsene osnovne studije, zavrsenom magistraturom sa istrazivackom tezom, ko radi preko 7 godina u struci i skoro 4 godine ima dodatni posao, a zena mu takodje radi i ima glavni i dodatni posao ne moze da ima svoj krov nad glavom.

 

Toliku odanost plutokratiji mislim da je tesko naci i u DPRK, odanost njihovom sistemu. I da pored svega toga samo gledate da optuzite tog coveka ne bi li opravdali ovaj sistem.

Neverovatno. Gledam i cudim se.

Link to comment

Zaista mi je fascinantno koliko neko treba da bude uronjen u plutokratiju da opravdava sistem u kojem neko sa dve zavrsene osnovne studije, zavrsenom magistraturom sa istrazivackom tezom, ko radi preko 7 godina u struci i skoro 4 godine ima dodatni posao, a zena mu takodje radi i ima glavni i dodatni posao ne moze da ima svoj krov nad glavom.

 

Toliku odanost plutokratiji mislim da je tesko naci i u DPRK, odanost njihovom sistemu. I da pored svega toga samo gledate da optuzite tog coveka ne bi li opravdali ovaj sistem.

Neverovatno. Gledam i cudim se.

Ovaj, ja se svim ovim uopste ne bih hvalila... samo nastavi da gledas i da se cudis.

Link to comment

Zaista mi je fascinantno koliko neko treba da bude uronjen u plutokratiju da opravdava sistem u kojem neko sa dve zavrsene osnovne studije, zavrsenom magistraturom sa istrazivackom tezom, ko radi preko 7 godina u struci i skoro 4 godine ima dodatni posao, a zena mu takodje radi i ima glavni i dodatni posao ne moze da ima svoj krov nad glavom.

 

Toliku odanost plutokratiji mislim da je tesko naci i u DPRK, odanost njihovom sistemu. I da pored svega toga samo gledate da optuzite tog coveka ne bi li opravdali ovaj sistem.

Neverovatno. Gledam i cudim se.

Ti si dečko vrlo nesposoban, ako je tako kao što kažeš...

 

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk

Link to comment

Eto jedan moj poznanik je bio sa porodicom u Tajlandu 5 godina. Firma za koju radi ovdje mu ponudila paket da ide tamo za istu platu i jos mu obezbijedila kucu i vozaca, jer je tamo valjda nebezbjedno voziti sam auto. Uglavnom, nakon 5 godina se vratio jer je shvatio da za njega kao Australijanca je ipak bolje ovdje jer su mu djeca dosla u godine kada treba da idu u srednju skolu.

 

On je doduse ekstra strucnjak u jednoj mulinacionalnoj firmi ali mozda nije nemoguce i Noskichu da uskoci tako nesto.

Edited by Moracikus
Link to comment

Ti si dečko vrlo nesposoban, ako je tako kao što kažeš...

 

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk

 

Jeste, problem je samo u meni. Nikako u sistemu. Boze sacuvaj.

 

"The best trick capitalism ever played on you is making you believe the problems it is founded upon and runs on, are your personal fault".

Edited by noskich
Link to comment

Jeste, problem je samo u meni. Nikako u sistemu. Boze sacuvaj.

 

"The best trick capitalism ever played on you is making you believe the problems it is founded upon and runs on, are your personal fault".

A zasto ne probas da nadjes slican posao u MEL?

Ako je ovaj tvoj zivotni opis tacan, ti bi sa 100k ovdje imao neuporedivo komotniji zivot.

Za 500-600k bi uzeo pristojnu gajbu na pola sata od posla.

Stan naravno, za omanju kucu na pola sata od centra bi morao da das 850k minimum.

Link to comment

A zasto ne probas da nadjes slican posao u MEL?

Ako je ovaj tvoj zivotni opis tacan, ti bi sa 100k ovdje imao neuporedivo komotniji zivot.

Za 500-600k bi uzeo pristojnu gajbu na pola sata od posla.

Stan naravno, za omanju kucu na pola sata od centra bi morao da das 850k minimum.

 

U Melburnu je dosta teze naci posao za mene nego u Sidneju:

 

Pa evo vidis Random iz Melburna dosao za Sidnej. Nije isao za Adelejd, Brizben ili Pert.

 

A stavi recimo ovde https://au.jora.com/ PMO u pretrazivac poslova pa vidi koliko rezultata ti daje (imaj u vidu da su ovo generic rezultati, ne nuzno poslovi koje mogu da dobijem i koji odgovaraju):

 

Sidnej - 266

Melburn - 100

Brizben - 38

Pert - 14

Adelejd - 4

 

https://www.seek.com.au

 

Sidnej - 201

Melburn - 84

Brizben - 29

Pert - 6

Adelejd - 2

 

Cena nekretnina je direktno proporcionalna broju poslova.

Link to comment

Pa neces da se selis prije nego sto nadjes posao?

 

Kazem ti mnogo je teze tamo naci posao. Za sve ove godine sam imao tacno nula prilike da odem van Sidneja. Rekruteri me zovu u proseku jedanput mesecno, nikada mi nije ponudjen posao van Sidneja (unutar Australije). Kada se probere od tih poslova koji izadju kao rezultat pretrage online veoma je mali broj poslova u Melburnu koji bi bili odgovarajuci. Od tih sto sam se bio prijavljivao van Sidneja nikada nisam bio pozvan na intervju.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...