Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Apsolutno sam sa tobom Noskich po ovom pitanju.

 

Ja bih to uveo kao u Singapuru, Filipinke za 400 baka mjesecno da nam rade kao robinje  :ziga:

Nabavio bi 3 komada i smjestio ih u garazu.

 

Jedna da kuva i cisti, druga da cuva djecu a treca da klekne po potrebi :s_a:

 

Nakon 5 godina boravka u AU slijedi deportacija.

 

Glede Singapura, a i Tajlanda, veoma bitna razlika je sto su njima svi troskovi pokriveni i platu mogu da stave celu u dzep.

Smestaj, hrana, medicinsko osiguranje.

 

Za razliku od Australije gde dodjes pa ti u jednu ruku daju novac koji ti se cini velikim, a onda drugom rukom dok poplatis sve troskove tek onda vidis koliko ti (ne)ostane.

Ubedljivo dominantni stanari stanova po centru Sidneja su strani studenti i radnici. Nabijes vojnicke krevete po celom stanu i odelis zavesama. Samo u dnevnoj sobi, ako je velika, moze da stane do 10 ljudi.

 
Jedini covek iz Srbije kojeg sam ovde poznavao godinama je ziveo na zastakljenoj terasi. To se ovde zove 'sunny room'.

 

A bilo je vec reci kako se tretiraju najnizi eshaloni radne snage u Australiji:

 

http://www.abc.net.au/news/2017-07-17/rosie-ayliffe-uncovers-backpacker-farm-work-horror-stories/8687868

 

Backpackers reveal stories of sexual assault, exploitation while working on Australian farms

 

https://www.theguardian.com/australia-news/2017/aug/02/slave-labour-and-sexual-exploitation-calls-for-investigation-into-backpacker-abuse

 

'Slave labour' and sexual exploitation: calls for investigation into backpacker abuse

 

Edited by noskich
Link to comment

Super, slazemo se jer sam ionako mislio da jedu ono sto nama ostane od obroka. :lolol:

 

5x12x400 = 24k neka nose na Filipine za early retirement.

 

Jos kad bi nam vlada dozvolila da to klejmujemo kao trosak :s_a:

Edited by Moracikus
Link to comment

Super, slazemo se jer sam ionako mislio da jedu ono sto nama ostane od obroka. :lolol:

 

5x12x400 = 24k neka nose na Filipine za early retirement.

 

Jos kad bi nam vlada dozvolila da to klejmujemo kao trosak :s_a:

 

Pa ti to valjda vec i radis sada?

 

Skidas kajmak a radnicima bacas okrajke tek toliko da prezive?

 

I klejmujes kao trosak?

Edited by noskich
Link to comment

Pa ti to valjda vec i radis sada?

 

Skidas kajmak a radnicima bacas okrajke tek toliko da prezive?

 

I klejmujes kao trosak?

Bravo batice, poceo si da kapiras kako plutokratija funkcionise. Samo mi nije jasno sto ne predjes na ovu nasu stranu nego cekas da gazda zavrsi rucak i polizes ostatke. Edited by Moracikus
Link to comment

Ne moze da se proglasi za genocid, moze da se uradi mnogo sta drugo.

 

Problem kod tebe je, kao po obicaju, sto te zabole i za nestale indiginous zene kao i za tajlandsku decu i zene koji stradaju u trafikingu svakodnevno, no spinujes kako bi izigravao dusebriznika.

trgovina robljem, ženama, decom, radnicima, i seksualni zločini je ozbiljan problem u Tajlandu i pograničnim mestima, 

toliko NGOa je i toliko apela da je to na rubu pakla,

Mjanmar je izvor stateless ljudi.

Ceo svet se trenutno fokusira na Rahkine state, a zapravo veliki problemi su u drugim država(Mjanmar je neka vrsta federacije), ovaj slučaj  oko muslima je smešan upoređenju sa ostatkom zemlje, da ti se sledi krv, zašto SRB ima tamo ambasadu i odnose nije mi jasno? :wacko:

 

 

Kambodza i Laos, pedo heaven! strašno. Komunistička vlada, koja by the way dobila toliko novca od USA, verovatno da špijunira Kinu, izgradili su tako veliku ambasadu, toliko o njihovom konstantnom kukanju da je najviše bombardovan Laos, obraza bez, kobajagi prostitucija zabranjena a vrh partije ima bordele i kockarnice!

za kambodzu da ne pričam, kilo ljudskog mesa pošto košta.

Indonezija i Malezija su prelepe države, uredjene, ali ima mesta u Indoneziji gde žene bez dozvole ne mogu da napuste taj region!! Ja sam u šoku, zanimljivo je da i Malezija i Indo, znaju ko smo mi iz Srbije!, ostatak je totally clueless. 

Singapur je šok, jer ne mogu da verujem da neko ima toliko političkih zatvorenika a jako razvijena zemlja ( grad država) Bukvalno kažeš nešto protiv vladajuće familije, ideš u zatvor na neodređeno. Ne smeš da učestvuješ u protestima, ne smeš bilo kakvu kritiku... Tajland slobodniji od Singapura, samo eto ne smeš na kralja a sve ostalno možeš, mada onda mogu da te tuže za defamaciju! mada čujem da i u Evropi i Americi je moguće tužiti za povredu časti.

 

E sada, da se azijci u Australiji ne pomažu i da jedni drugome ne čuvaju decu, ja u to neverujem ni najmanje, jer generalno sam primetila da je ovde briga o deci zadatak zajednice, 

Link to comment

Najvazniji je odnos zarade i troskova. Zarada sama po sebi ne znaci nista. A taj odnos kao sto vec ponovih mnogo puta ne mora nuzno biti najpovoljniji u razvijenim zemljama.

 

Pa ne bas. U razvijenim drustvima su ti pristupacni luksuzi poput 4K televizora, iPhona i slicno. Ali su troskovi osnovih potreba suludi kao sto je krov nad glavom.

Dok taj isti krov proporcionalno zaradi moze ispasti jeftiniji u zemlji u razvoju. Narocito ako pricamo o zaradama profesionalaca. U zemljama u razvoju itekako ima prilika za sasvim solidnu zaradu za profesionalce koja je znacajno visa od prosecne.

Опет се враћаш на материјално. Нису сви оптерећени приступачним луксузима, нити су они приоритети свима у животу.
Link to comment

Kako da ne. Nemas krov nad glavom, uzivaj u malim stvarima.

Nebitno sto nemas najosnovniju zivotnu potrebu zadovoljenu.

 

Iliti kako to izgleda kada neko ko ima krov nad glavom tamo gde zivi i radi kaze nekome ko nema da treba da bude zadovoljan malim stvarima.

 

Ajmo jos jedanput. Mene novac apsolutno ne zanima. Interesuje me zadovoljenje najosnovnijih zivotnih potreba i sloboda raspolaganja svojim vremenom.

Ниси на улици, имаш кров над главом. Више од половине становништва ЕУ изнајмљује стан да се разумијемо.
Link to comment

Jebes mi sve ali dođe mi da pozovem ASIO da se tobom pozabave.

 

:lolol:

 

postoji li ugovor o izrucivanju izmedju australije i tajlanda? to ako megastipsa bude brza od australijskih bezbednjaka i zapali za tajland :lolol:

 

ustvari ja povremeno dodjem da procitam sta pise covek koji kuka na jad i cemer zivota jer mu je mesecna plata otprilike jos malo pa kao moja dvogodisnja, posle desetak minuta pracenja ove teme ama nista u realnosti ne moze da me iznervira :lolol:

Edited by Pontijak
Link to comment

Noskichu je ovo ko neka terapija. Dodje ovde da se iskuka o "nepravdama" koje su ga zadesile i onda se vrati stvarnom zivotu, dok se vi budale trudite da mu pomognete. 

Link to comment

 

 

Pogledaj jos jednom o cemu covek pise a o cemu ti pises. Ako ti nije tesko & mrsko.

.

.

:ja sam kvotu pisanja na ovom topiću ispunio, vidimo s u decembru.

2018te

A sarma? Nemoj da se mast hvata po njoj, znaš nije u redu...

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment

Опет се враћаш на материјално. Нису сви оптерећени приступачним луксузима, нити су они приоритети свима у животу.

 

Pa bas zato ja i ne planiram da ostanem u razvijenoj zemlji. Jer me ne interesuju luksuzi. Vec da bih imao svoj krov nad glavom tamo gde zivim i radim idem tamo gde je to moguce.

 

Jos jedanput: interesuje me zadovoljenje najosnovnijih potreba i raspolaganje svojim vremenom.

Edited by noskich
Link to comment

Ниси на улици, имаш кров над главом. Више од половине становништва ЕУ изнајмљује стан да се разумијемо.

 

E vidis meni je bitno da imam svoj krov nad glavom i da ne moze gazda da mi trazi da se iselim za tri nedelje. Niti da mi poveca kiriju koliko god hoce.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...