Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Sracunaj ovde koliki je minimalac i koliko treba da platis bejbisiterki za jedan dan cuvanja dece?

Cak i na crno niko ti nece gledati dete bez 12 dolara po satu. 

Mogu samo da ti kazem da su babe jeftinije... Nashe babe, pravoslavne. 

Link to comment

Samo sto se to nikada nece desiti. Kao sto zlocini plutokrata diljem planete nikada ne stignu na dnevni red. Vec se raspravlja o onome o cemu oni hoce da se raspravlja.

Mislis bas ovako kao sto ti raspravljas samo o cemu ti hoces i argumentima koji samo tebi odgovaraju, sve ostalo je laz i propaganda.

Nije tebi problem plutokratija kao takva vec sto ni tu nisi sposoban da se ogrebes pored ociglednog talenta.

 

Edit, slovo

Edited by nera
Link to comment

Samo sto se to nikada nece desiti. Kao sto zlocini plutokrata diljem planete nikada ne stignu na dnevni red. Vec se raspravlja o onome o cemu oni hoce da se raspravlja.

Pushku, brate, u ruke pa u planine... K'o che guevara, ne? 

Link to comment

Nisu rasisti. I nisu svoju drzavu izgradili na osnovama genocida nad lokalnom populacijom koji se nikada nije zavrsio i sprovodi se i dan danas. 

 

 

Napisano je u kontekstu nestale dece. Rasizam postoji svuda na svetu. 

 

Ne izgleda mi kao "u kontekstu nestale dece", no dobro.

Link to comment

Ne izgleda mi kao "u kontekstu nestale dece", no dobro.

 

 

Naravno, oni nisu izbirljivi. Sve sto mrda je OK.

 

 

Nisu rasisti. I nisu svoju drzavu izgradili na osnovama genocida nad lokalnom populacijom koji se nikada nije zavrsio i sprovodi se i dan danas. 

Link to comment

Mogu samo da ti kazem da su babe jeftinije... Nashe babe, pravoslavne. 

 

http://truebluemigration.com/visa-fees/parent-visa-application-costs-in-australia/

 

All parents applying through the contibutory pathway must make a deposit to the Australian government of AUD$43,600 per adult. This is paid prior to the granting of the visa. 

$3,870 for the main applicant, $1,935 for a partner 

medical examination Approx. $350 per adult 

 

http://brasica.com.au/contributory-parent-visa/

 

This parent visa requires a non-refundable deposit to the Australian government of AUD$43,600 per migrating parent. It can be paid in full, or can be split into two parts.

Edited by noskich
Link to comment

Ne moze da se proglasi za genocid, moze da se uradi mnogo sta drugo.

 

Problem kod tebe je, kao po obicaju, sto te zabole i za nestale indiginous zene kao i za tajlandsku decu i zene koji stradaju u trafikingu svakodnevno, no spinujes kako bi izigravao dusebriznika.

 

 

Mislis bas ovako kao sto ti raspravljas samo o cemu ti hoces i argumentima koji samo tebi odgovaraju, sve ostalo je laz i propaganda.

Nije tebi problem plutokratija kao takva vec sto ni tu nisi sposoban da se ogrebes pored ociglednog talenta.

 

Edit, slovo

 

Ja diskutujem argumentima i cinjenicama.  Ne iznosim prazne optuzbe na licnoj osnovi kao ti. Tako da nemam sa tobom o cemu da pricam.

Link to comment

Mi smo bas veliki rasisti ovdje.

Primamo 200k imigranata godisnje od kojih su vise od pola obojeni.

Osim toga primamo i 15k izbjeglica (svi obojeni) godisnje a nedavno smo dodali jos 12k Sirijaca.

Zadnje 2 godine smo primili >40k izbjeglica.

 

Bas smo rasisti strasni, Od glagova strasiti.

Link to comment

Ja diskutujem argumentima i cinjenicama. Ne iznosim prazne optuzbe na licnoj osnovi kao ti. Tako da nemam sa tobom o cemu da pricam.

Ti diskutujes spinovanjem i izmisljanjem pa se jos brecas na ljude?! I jos se vredjas?! Pa fenomenalno :D

 

I da, ja ne diskutujem sa tobom, samo ukazujem na rupe u argumentaciji.

Link to comment

Troskovi rastu, ali i porez pada... sto se tice vrtica, ja ne znam kako je u Oz, ali kod mene bukvalno niko ne vodi dete u vrtic, svi imaju neku Juanitu koja pazi dete... ponekad Juanita pazi 2-3 dece iz par porodica. Jeftinije nego vrtic, a i dete nauci spanski. Zatim imas i kombinaciju kada necija baba iz Srbije dodje na 6 meseci pa pazi 2-3 dece iz srpskih porodica dok su familije na poslu... isto jeftinije nego vrtic, a i dete bolje nauci srpski. 

 

Ukratko, ljudi se snadju kada se potrude. Kad sede i gledaju statistiku, onda se ne snalaze.

 

 

http://truebluemigration.com/visa-fees/parent-visa-application-costs-in-australia/

 

All parents applying through the contibutory pathway must make a deposit to the Australian government of AUD$43,600 per adult. This is paid prior to the granting of the visa. 

$3,870 for the main applicant, $1,935 for a partner 

medical examination Approx. $350 per adult 

 

http://brasica.com.au/contributory-parent-visa/

 

This parent visa requires a non-refundable deposit to the Australian government of AUD$43,600 per migrating parent. It can be paid in full, or can be split into two parts.

 

Pogledaj jos jednom o cemu covek pise a o cemu ti pises. Ako ti nije tesko & mrsko. 

.

.

:ja sam kvotu pisanja na ovom topiću ispunio, vidimo s u decembru.

2018te

Link to comment

Ti diskutujes spinovanjem i izmisljanjem pa se jos brecas na ljude?! I jos se vredjas?! Pa fenomenalno :D

 

I da, ja ne diskutujem sa tobom, samo ukazujem na rupe u argumentaciji.

Moram jos jednom - za 2019tu - je l' to bilo "rupe u argumentaciji"?? 

Ne slazem se nikako - pre ce biti da se radi o ponekoj zalutaloj "argumentaciji u rupi", ne? 

Link to comment

Pogledaj jos jednom o cemu covek pise a o cemu ti pises. Ako ti nije tesko & mrsko. 

.

.

:ja sam kvotu pisanja na ovom topiću ispunio, vidimo s u decembru.

2018te

 

On je to napisao i ja sam mu odgovorio da to nije primenjivo na Australiju. Nema Huanita i nema baba koje na crno drze ilegalne jaslice.

Mozes da dovedes svoje roditelje i sponzorises ih da se usele ovde, samo sto ce te to debelo kostati. Da ih prvo dovedes bice vise od 100k. A sa medicinskim troskovima ne znam kako bi islo na duge staze po pitanju isplativosti, pre bih se kladio da nije isplativo.

 

Sa stanovista roditelja samog, konkretno moja majka ne bi pristala ni da se preseli u drugi komsiluk, a kamoli da ode na drugi kraj sveta gde nikoga ne poznaje i ne govori jezik.

Edited by noskich
Link to comment

Apsolutno sam sa tobom Noskich po ovom pitanju.

 

Ja bih to uveo kao u Singapuru, Filipinke za 400 baka mjesecno da nam rade kao robinje  :ziga: 

Nabavio bi 3 komada i smjestio ih u garazu.

 

Jedna da kuva i cisti, druga da cuva djecu a treca da klekne po potrebi :s_a: 

 

Nakon 5 godina boravka u AU slijedi deportacija.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...