Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Osim toga - nije samo "besplatan pregled kod doktora' nego i par sitnica povrh toga - medju njima i pasosh. Onako uzgred...  :s_c:

Ja sam dosao zbog pasosa, sve drugo je cist bonus™. Treba to mozda i tako da gledash... 

 

Pa pazi ni ovaj srpski pasos nije za bacanje, a kosta 5 puta manje nego australijski.

Prednosti srpskog: Kina, Rusija, Brazil , Argentina i gomilica egzoticnih zemalja poput Kube, Mongolije i Belorusije.

Prednosti australijskog: najveca je sto mozes da zivis i radis na NZ skoro kao domaci, ostalo US, Kanada, Meksiko, UK, Tajland.

 

Visa_requirements_for_Serbian_citizens.p

 

 

 

Visa_requirements_for_Australian_citizen

Edited by noskich
Link to comment

Nije to zahvaljujuci Australiji vec zahvaljujuci mom radu. 

 

nije samo tvom radu. australija ti je dala mogucnost da cisto radom i dodjes do toga do cega si dosao.

 

pitaj se, da li bi danas bio u istoj finansisjkoj poziciji da nisi dosao bas u australiju.

 

uostalom, isto tako, zapitaj se kako sve ovo sto ti pises moze da zazvuci ljudima koji nisu imali priliku da im fasisticka aus ponudi platformu da cisto svojim radom stvore isto. a koji bi mozda to veoma rado ali zive u okruzenjima gde su takve mogucnosti misaona imenica.

 

tebe, batice, more muke prvog sveta. preususkan si ti ovde u aus. 

Link to comment

nije samo tvom radu. australija ti je dala mogucnost da cisto radom i dodjes do toga do cega si dosao.

 

pitaj se, da li bi danas bio u istoj finansisjkoj poziciji da nisi dosao bas u australiju.

 

uostalom, isto tako, zapitaj se kako sve ovo sto ti pises moze da zazvuci ljudima koji nisu imali priliku da im fasisticka aus ponudi platformu da cisto svojim radom stvore isto. a koji bi mozda to veoma rado ali zive u okruzenjima gde su takve mogucnosti misaona imenica.

 

tebe, batice, more muke prvog sveta. preususkan si ti ovde u aus. 

 

Lepo bi bilo da svi imaju mogucnosti da radom postignu nesto tamo odakle su.

A zasto to nemaju? E pa to je prica o vekovnoj kolonizaciji, genocidu, porobljavanju, pljacki i upropascavanju veceg dela planete od strane 'najcivilizovanijih'. Prvo su ubijali, pljackali, silovali, pokrstavali, porobljavali, a danas imaju IMF, World Bank pa postavljaju lokalne korumpirane vlade i sistematski izrabljuju ljude i kradu resurse. I sve to tako da su ovi ostali u permanentnom dugu, placaju kamate na kamate. Afrika resursima najbogatiji kontinent na svetu.

 

E vidis zato sam i ja morao iz Srbije da idem da bih nesto uradio svojim radom. Jer je sve opljackano i rashcerupano.

Edited by noskich
Link to comment

Lepo bi bilo da svi imaju mogucnosti da radom postignu nesto tamo odakle su.

 

eto, drago mi je da se slazes da ti je australija omogucila da cisto svojim radom dodjes u prilicno luksuznu poziciju u kojoj se nalazis. 

 

 

A zasto to nemaju? E pa to je prica o vekovnoj kolonizaciji, genocidu, porobljavanju, pljacki i upropascavanju veceg dela planete od strane 'najcivilizovanijih'. Prvo su ubijali, pljackali, silovali, pokrstavali, porobljavali, a danas imaju IMF, World Bank pa postavljaju lokalne korumpirane vlade i sistematski izrabljuju ljude i kradu resurse. I sve to tako da su ovi ostali u konstantnom dugu, placaju kamate na kamate. Afrika resursima najbogatiji kontinent na svetu.

 

opet pravis digresiju, noskicu. ti si za politicara dusu dao, mate.

Link to comment

...

 

Opet učitavaš ono što ti se svidja. Bio slijep kod očiju ili ne, cijene su u 5 deka

Vidi ja ne mogu da jedem iz kontejnera ili pregaženu mačku sa ceste, ko može - 'alal. 

Kako sam odabr'o taj grad? Pa uzeo sam relativno najveće mjesto iz unutrašnjosti koje sasvim odgovara geografskom položaju Banjaluke.

Wiki tvrdi da je nešto manji od BL.

Ali da se narod tamo pati - to ne možesš poreći. Kad neko živi k'o Robinzon™, to se ne može baš nazvati standardom. 

Evo i Bangkok sa Sarajevom, skuplje je svašta nešto (očekivano zbog geografskog položaja) ali ima i ova interesantna činjenica:

 

Local Purchasing Power in Bangkok is 2.50% lower than in Sarajevo.

 

Osim sveukupnog utiska da je tamo žešće siromaštvo na snazi, sa svih reportaža je uočljivo da higijena u državi i nije na zavidnom nivou. 

Nije ni ovde bogznakako kako se vide šporeti po potocima, ali to tamo nije za mene. Što bi' rek'o: nije to to.

Ako bi' baš pod prijetnjom oružjem mor'o birati siromašan kraj - samo Zanzibar (imaju nenadjebivu floru i faunu).  :nobles:

Link to comment

Sad me podseti ovo u vezi politicara. Po prvi put od napustanja Srbije pade mi na pamet da kontaktiram konzulat u vezi izbora, hteo sam da podrzim Ave Belog.

I rekose mi nije se sakupilo 100 zainteresovanih pa nece biti izbora u Sidneju.

Link to comment

Opet učitavaš ono što ti se svidja. Bio slijep kod očiju ili ne, cijene su u 5 deka

Vidi ja ne mogu da jedem iz kontejnera ili pregaženu mačku sa ceste, ko može - 'alal. 

Kako sam odabr'o taj grad? Pa uzeo sam relativno najveće mjesto iz unutrašnjosti koje sasvim odgovara geografskom položaju Banjaluke.

Wiki tvrdi da je nešto manji od BL.

Ali da se narod tamo pati - to ne možesš poreći. Kad neko živi k'o Robinzon™, to se ne može baš nazvati standardom. 

Evo i Bangkok sa Sarajevom, skuplje je svašta nešto (očekivano zbog geografskog položaja) ali ima i ova interesantna činjenica:

 

 

Osim sveukupnog utiska da je tamo žešće siromaštvo na snazi, sa svih reportaža je uočljivo da higijena u državi i nije na zavidnom nivou. 

Nije ni ovde bogznakako kako se vide šporeti po potocima, ali to tamo nije za mene. Što bi' rek'o: nije to to.

Ako bi' baš pod prijetnjom oružjem mor'o birati siromašan kraj - samo Zanzibar (imaju nenadjebivu floru i faunu).  :nobles:

 

Jos jednom ti kazem, ovo sto je ovde pobrojano na Numbeo listi na osnovu cega se izracunava konacni saldo:

McDonalds

Cappuccino

Milk

Loaf of Fresh White Bread

Local Cheese

Apples 

Oranges

Bottle of Wine

Fitness Club

International Primary School

 

Ovo ti je kao kada bi standard u tvojoj Banja Luci bio meren cenom rambutana i dragon fruit-a. Koje tamo niko ne konzumira, cak ni ne znaju sta je.

Thai ne piju kapucina, mleko i vina, ne jedu hleb, sir, jabuke i pomorandze. Imaju oni na pretek svoje lokalne hrane.

Thai vezbaju na ulici, imas u svakom parku i bloku ispred zgrada grupe ljudi koji rade aerobik zajedno, uz muziku.

Thai ne salju decu u preskupe internacionalne skole za strance...

 

Siromastvo na Tajlandu postoji, ali niko ne umire od gladi i svako ima krov nad glavom i/ili zemlju. Posla ima za sve.  I to veoma placenog posla za strucnjake. 

Ima beskucnika koji su uglavnom mentalno oboleli i od njih je porodica digla ruke, 30 hiljada. Tuzno, ali opet 4 puta manje nego u Australiji.

 

Za higijenu, odes van Bangkoka i turistickih delova i nema tih problema. Tako ti je to kad nabijes 20 miliona ljudi (ovo sa svim nezvanicnim predgradjima) na mali prostor.

I kad imas preko 20 miliona turista godisnje i 4 miliona imigranata/izbeglica.

Edited by noskich
Link to comment

M, nisi me ubijedio. So let Zanzibar be last resort. Ako baš mora.

 

Nemam sta da te ubedjujem, idi pa vidi, to je najbolje. Svako drugacije dozivljava stvari.

A u Africi bih veoma voleo da posetim Eritreju. To mi je onako gusht egzotika. Da obrnem jednu picu i kapucino u art deko okruzenju.

spaghetti-pizza-house.jpg

Ili Somalilend, voleo bih i Mogadishu, ali previse riskantno.

Edited by noskich
Link to comment

Naravno da mi ne pada na pamet da ga posjetim zbog Šerijata - još im samo ja falim.

Zato i kažem ako je pod moranje, onda makar raj na zemlji.

Link to comment

Nemoj zaboraviti da nam preneses iskustva ovde nakon preseljenja. Ko zna, mozda ti se pridruzim kad je vec toliko dobro.

Edited by noskich
Link to comment

Sad me podseti ovo u vezi politicara. Po prvi put od napustanja Srbije pade mi na pamet da kontaktiram konzulat u vezi izbora, hteo sam da podrzim Ave Belog.

I rekose mi nije se sakupilo 100 zainteresovanih pa nece biti izbora u Sidneju.

Pa kad vam uvaljuju pasos olako... pazi se!
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...