Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Ili hajde da se zapitamo koliki bi bio životni vijek ili smrtnost novorođenčadi kod aboridžinske populacije da je beli čovek potpuno zaobišao ovaj kontinent?

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Zašto?

Link to comment

@roksi: iz licnog iskustva, skromnog. nit je prosecna plata manja nego u BL, bas naprotiv, nit se "oduseve" kada vide asfalt nego se tamo gradi infrastruktura sve u 16, prestigli su oni nas odavno u razvoju, delovi Bangkoka izgledaju kao 31. vek za nas, delovi su siromasni, da, ali opet nista losiji od beogradskih predgradja.

 

druga stvar, tamo za cenu kvadrata koju bi platila za stan u Beogradu imas stan u zgradi sa bazenom, teretanom, recepcijom, itd. koja se savrseno odrzava. To je tamo standard, nije nikakav luksuz. Za te pare u BG dobijes nista, ruiniranu zgradu u kojoj komsije ne mogu da se dogovore da placaju ciscenje ulaza, a o nekim krecenjima, zelenilu oko zgrade, i ostalom ne mozes da razmisljas uopste. tako da u stvari za +- istu cenu stana kao u Beogradu, a sa nesto vecom platom (i lakim nalazenjem posla, posto kao sto je vec ovde spomenuto, nezaposlenost je tamo na nivou statisticke greske, svi nesto rade), zivis kud i kamo kvalitetnije i udobinje, slozices se.     

Link to comment

Mogu pokušati dati odgovor na kako i koliko, al na zašto već teže ide.

Nisam ni mislio na odgovor nego se pitam zasto se uopste tako nesto pitam(o)...

Link to comment

Tpojka, najbolje kreni isprobanom stazom - preko australije za tajland. Al ne smiješ vrbas nikad zaboraviti.

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to comment

druga stvar, tamo za cenu kvadrata koju bi platila za stan u Beogradu imas stan u zgradi sa bazenom, teretanom, recepcijom, itd. koja se savrseno odrzava. To je tamo standard, nije nikakav luksuz. 

I koliko kosta odrzavanje - ako nije tajna??  :s_c:

Link to comment

Tpojka, najbolje kreni isprobanom stazom - preko australije za tajland. Al ne smiješ vrbas nikad zaboraviti.

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Al' gledaj i tetku iz Bosanske Krupe da dovedesh - bez nje nam nema zivota...

Link to comment

Nego videste li juce onu sparinu u Melburnu? Na 23c sam se znojio. Komsija mi kaze da je u Singapuru stalno tako. Jel to istina Noskich?

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment

@iDemo

 

Koliko sam uspeo da saznam, red velicina racuna za infostan u BG. gajba koju sam ja rentao je kostala 500 evra mesecno sa svim racunima i odrzavanjem ukljucenim u cenu, one bedroom, nekih 45-50 kvardata. Ogomna zgradurina, 2 tornja od po 30tak spratova, u Sukumvitu (CBD), izgledala je bolesno, kao 5* hotel. Da se malo maknes iz centra i da uzmes stan u skromnijoj zgradi, moze i za 200 da se prodje za rentu plus racune.  

Edited by palikaris
Link to comment

@roksi: iz licnog iskustva, skromnog. nit je prosecna plata manja nego u BL, bas naprotiv, nit se "oduseve" kada vide asfalt nego se tamo gradi infrastruktura sve u 16, prestigli su oni nas odavno u razvoju, delovi Bangkoka izgledaju kao 31. vek za nas, delovi su siromasni, da, ali opet nista losiji od beogradskih predgradja.

 

druga stvar, tamo za cenu kvadrata koju bi platila za stan u Beogradu imas stan u zgradi sa bazenom, teretanom, recepcijom, itd. koja se savrseno odrzava. To je tamo standard, nije nikakav luksuz. Za te pare u BG dobijes nista, ruiniranu zgradu u kojoj komsije ne mogu da se dogovore da placaju ciscenje ulaza, a o nekim krecenjima, zelenilu oko zgrade, i ostalom ne mozes da razmisljas uopste. tako da u stvari za +- istu cenu stana kao u Beogradu, a sa nesto vecom platom (i lakim nalazenjem posla, posto kao sto je vec ovde spomenuto, nezaposlenost je tamo na nivou statisticke greske, svi nesto rade), zivis kud i kamo kvalitetnije i udobinje, slozices se.     

 

bila ja;) videla nesto. nego pitam upravo zbog tog poredjenja tajlanda sa australijom. a to je vec teze poredjenje. prosecni australijanac, veruj mi, nece deliti tu vrstu odusevljenja. (a buduci da nisi bio u aus, ako se ne varam, vec samo u u.k. mozda ipak da verujes na rec;)

 

tajland je zanimljiva zemlja za posetiti, to je bar moje iskustvo. meni bilo lepo za na kratko.

kao i u svakoj zemlji u raskoraku, imas luksuz smuckan sa siromastvom. medjutim, ziveti tamo je sasvim druga prica nego kada posetis kao turista. valjda sem ako imas nameru da se udomis tamo kao oligarh; kao sto je noskiceva ambicija. u autenticnom duhu budiste/anarhiste;) hehe..

 

australija, recimo, uopste nije volatile* na taj nacin. ni priblizno. daleko je stabilnija zemlja. o demokratiji i da ne govorimo. neuporedivo je.

(jasno da savrsena nije, kao ni bilo koja druga.)

 

 

*ne uspevam da nadjem adekvatan prevod. 

Link to comment

Al' gledaj i tetku iz Bosanske Krupe da dovedesh - bez nje nam nema zivota...

Bok Śtefice.

 

Danas je Bos Krupa uz Sanski Most vodeća opština po iseljavanju iz BiH. Al to nije tema današnje emisije...

Link to comment

 

 

australija, recimo, uopste nije volatile* na taj nacin. ni priblizno. daleko je stabilnija zemlja. o demokratiji i da ne govorimo. neuporedivo je.

(jasno da savrsena nije, kao ni bilo koja druga.)

 

 

tajland je mirna i sredjena zemlja u kojoj svi rade i vole kralja, a u kojoj vojska svako malo izvede mali drzavni udar. 

 

jel se secate kad je pre par godina sin lika koji je zastupnik Porsea za Tajland pregazio policajca 100 metara od kuce i onda se, bez zaustavljanja, odvezao u svoj mali dvorac? Pa kad niko nije hteo da ga hapsi nego je morao licno nacelnik policije za Bankok da dodje u kucu da ga uhapsi? E rodjaci, to je prava korumpirana drzava, Srbija je mala maca na navijanje za taj nivo korumpiranosti.

Link to comment

tajland je mirna i sredjena zemlja u kojoj svi rade i vole kralja, a u kojoj vojska svako malo izvede mali drzavni udar. 

 

jel se secate kad je pre par godina sin lika koji je zastupnik Porsea za Tajland pregazio policajca 100 metara od kuce i onda se, bez zaustavljanja, odvezao u svoj mali dvorac? Pa kad niko nije hteo da ga hapsi nego je morao licno nacelnik policije za Bankok da dodje u kucu da ga uhapsi? E rodjaci, to je prava korumpirana drzava, Srbija je mala maca na navijanje za taj nivo korumpiranosti.

znaci full-on razvijena 'prava korumpirana drzava', ne? 

nego, je l' si ti bio tamo ili nisi? 

#pitamzadruga

Link to comment

Bok Śtefice.

 

Danas je Bos Krupa uz Sanski Most vodeća opština po iseljavanju iz BiH. Al to nije tema današnje emisije...

U kom je entitetu BK?? Za Sanski Most mislim da znam... 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...