Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Uvijek sam mrzio kad i na najmanji pokušaj kritike dobiješ odgovor od domicilnih 'why don't you go back where you came from?'

Al ponekad stvarno ima smisla..

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to comment

noskic: kutija je plava

neko drugi: pogledaj/procitaj/razmisli, jer ima izlgeda/iskustava/dokaza da je kutija visebojna

noskicev odgovor na to: ona klupa pored kutije je plava

neko drugi: ...? pricali smo o kutiji i njenoj boji

noskic dalje: to sta si ti nasao za boju kutije je zastarela informacija, a klupa je plava

 

neko drugi: pa sad, nije ni klupa plava, pogledaj - druga strana je crvena

 

noskic: nebo je plavo

 

 

kada god svratim na temu, tako nekako...

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Ma najbolje su teme svaštare. Ali malkice bode oči ta borba protiv privatizacije državnih službi sve dok se žališ da je porez veliki i želio bi da se smanji. Gnušaš se korporativne borbe za profit, dok na ličnom planu 'pokrivaš troškove' pritom stvarajući višak da ga ne zovemo profit nije to baš isto. Sve u želji da se uveća dovoljno da ti bar malo olakša neki dalji ostatak života. Što nije tako loša ideja. Ali realno...

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to comment

Ne znam Noskich de se lecite ali nas jos niko nije za*ebo ovde. Jednom su mojoj missuz rekli da je nesto bulk billed a posle 2 nedelje je neko zvao da kaze da nije bulk nego da ako moze plati 65$. Rekla im je da su joj prvo rekli da je bulk i da moze da plati deo, dala 40$ i rekla da beze dok se ne predomisli ????

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment

znaci, upravo si potvrdila noskichevu pricu, i pricas niko te nikad nije zajebao tamo. a izvacarili su te za 40 baka i ako je trebalo da bude besplatno   :lol:

Link to comment

znaci, upravo si potvrdila noskichevu pricu, i pricas niko te nikad nije zajebao tamo. a izvacarili su te za 40 baka i ako je trebalo da bude besplatno   :lol:

 

Upravo tako. Neverovatno sta ljudi pisu ovde. Prvo kazu da je pokriveno drzavnim osiguranjem a onda ispostavljaju racun koliko god hoce. Blanko cek, oni samo da upisu cenu sta god im padne na pamet.

 

 

 

Edited by noskich
Link to comment

Neću kod doktora, treba da se plati! Možeš misliti pregled kod specijaliste me košta kao svetog petra kajgana, tj manje od moje dnevnice. Al neću iz inata. Jebeš zdravlje, moje uzorke više nećete analizirati. I da mi se vrati onih 1.5% zdravstvenog doprinosa što sam uplatio.

 

Došao sam prije 7god, i volio bi dobiti socijalni stan. Kad mogu bosanski penzosi, što ne mogu ja? Šta? Nema za mlađe momke što pucaju od zdravlja? Zamisli, kažu moraš biti radno nesposoban! A i kad dobiješ šalju te na neku periferiju u geta, a ja tamo neću. Fašisti!

 

Da li ti uopšte imaš predstavu kako tvoji problemi zvuče nekom iz države trećeg svijeta, gdje i Australiju ubrajaš?

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

 

Vec smo platili zena i ja 3000 godisnje. Ne zalim se ja na to sto placam porez, vec na to sto od tog poreza ne vidim dolara jednog benefita. Jer ne treba da ocekujem da za 3000 dolara mogu da se besplatno testiram u bolnici? I to da ne mogu da verujem bolnici koja me je prevarila, rekli da ne treba da platim, pa mi poslali racun. Pa kome onda verovati?

 

Nikada nisam trazio socijalni stan. Ono sto sam trazio je da vlada, da je odgovorna i da gleda interese gradjana, umesto sto gleda interese krupnih investitora i korporacija, da utice na smanjenje rasta smestaja sa tri prosecne bruto plate na 12. A oni ne samo sto nista nisu uradili, vec samo jos dosipaju ulje na vatru sa najnizim kamatama u istoriji zemlje.

 

Pa naravno da je treci svet kad ne mozes krov nad glavom postenim radom da priustis.

Edited by noskich
Link to comment

Ma najbolje su teme svaštare. Ali malkice bode oči ta borba protiv privatizacije državnih službi sve dok se žališ da je porez veliki i želio bi da se smanji. Gnušaš se korporativne borbe za profit, dok na ličnom planu 'pokrivaš troškove' pritom stvarajući višak da ga ne zovemo profit nije to baš isto. Sve u želji da se uveća dovoljno da ti bar malo olakša neki dalji ostatak života. Što nije tako loša ideja. Ali realno...

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

 

Uopste nisam rekao da porez treba da se smanji, vec da za porez koji placam ne dobijam apsolutno nista osim besplatnog pregleda kod doktora opste prakse.

To sto ti moje pokrivanje troskova nazivas profitom, pa evo kako bi to izgledalo.

Da preduzetnik izgradi preduzece sam, zaposli radnike i u startu im garantuje platu iznad trzisne, onda od profita preduzeca kaze, evo ovo su moji troskovi, pokrivam troskove, a ostalo ide radnicima na plate. Nema veze to koliko je profita, sav visak ide radnicima. Eto to ti nazivas profitom, tog preduzetnika koji tako rasporedjuje viskove. Jer ja stavim na papir troskove i to je cena rente. 

A ako nema viskova, sav rizik je njegov i on gubi ulozeno.

 

Eto tako ja nudim smestaj ispod trzisne cene, jer racunam samo pokrivanje troskova, pri cemu ja obezbedjujem namestaj, kompletno opremljene sobe i deljene prostorije, ja nalazim kucu/stan, selim namestaj, placam rezije, vodim racuna o popravkama, ciscenju.

A kada je soba prazna ili se osteti namestaj ili kuca placam iz svog dzepa.

 

To ti nazivas profitom.

Edited by noskich
Link to comment

Kad govorim o stvaranju viška na ličnom planu, mislim na odnos prihoda od poštenog rada vs rashoda tj. životnih troškova. Koji su koliko, pretpostavljam 50% ili 60% mjesečnih primanja? I opet ti nije dovoljno. Znam, nepristojno je razgovarati o tuđem kućnom budžetu, ali malo realnosti ne škodi. Ako ti nije dovoljno i želiš da pojačaš štednju pa nađi drugi posao vikendom. Bar to nije teško.

 

Kažeš nikad nisi imao korist od poreskih doprinosa? Nikad nisi koristio javni prevoz koji je subvencionisan na state nivou? Nikad nisi koristio besplatan javni prostor? Nikad nisi otišao na besplatan javni događaj? Nisi, jer mrziš gužve. Tvoj problem. Kad budeš imao djecu koristićeš besplatno školovanje i dobijaćeš dobar dio svog doprinosa nazad za troškove vrtića. Nisi pristalica da ti stranci čuvaju i obrazuju djecu? Opet tvoj problem.

 

Ni ja ne koristim zdravstvene službe (kuc kuc), ali mi je drago da je dio mog poreskog doprinosa pokrio komplikovanu operaciju srca jednom članu šire porodice. Sve na teret državnog budžeta. Kao i da taj isti član, težak srčani bolesnik, ostvario svoje pravo na državni stan. To je onaj +1 Bosanac.

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to comment

Kad govorim o stvaranju viška na ličnom planu, mislim na odnos prihoda od poštenog rada vs rashoda tj. životnih troškova. Koji su koliko, pretpostavljam 50% ili 60% mjesečnih primanja? I opet ti nije dovoljno. Znam, nepristojno je razgovarati o tuđem kućnom budžetu, ali malo realnosti ne škodi. Ako ti nije dovoljno i želiš da pojačaš štednju pa nađi drugi posao vikendom. Bar to nije teško.

 

Kažeš nikad nisi imao korist od poreskih doprinosa? Nikad nisi koristio javni prevoz koji je subvencionisan na state nivou? Nikad nisi koristio besplatan javni prostor? Nikad nisi otišao na besplatan javni događaj? Nisi, jer mrziš gužve. Tvoj problem. Kad budeš imao djecu koristićeš besplatno školovanje i dobijaćeš dobar dio svog doprinosa nazad za troškove vrtića. Nisi pristalica da ti stranci čuvaju i obrazuju djecu? Opet tvoj problem.

 

Ni ja ne koristim zdravstvene službe (kuc kuc), ali mi je drago da je dio mog poreskog doprinosa pokrio komplikovanu operaciju srca jednom članu šire porodice. Sve na teret državnog budžeta. Kao i da taj isti član, težak srčani bolesnik, ostvario svoje pravo na državni stan. To je onaj +1 Bosanac.

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Batice, vec imam drugi posao. Pisao sam o tome na forumu. I zena ima drugi posao. I opet nedovoljno za krov nad glavom ovde.

O javnom prevozu smo vec dosta pricali. Kosta me 55-60 dolara nedeljno, a svaki vikend se zatvaraju po 1-2-3 linije, svaki mesec imas po nekoliko incidenata kada prevoz kasni po sat i vise. Termini se otkazuju na licu mesta bez upozorenja, samo puste automatsku poruku ovaj voz je otkazan. Uzas jedna od javnog prevoza.

 

Ne necu davati dete da mu ispiraju mozak. Besplatno obrazovanje je u Svedskoj i Nemackoj. Ovde to nije, jer se studentski dug vraca decenijama nakon diplomiranja.

Edited by noskich
Link to comment

Što ne platite finansijskog savetnika da vas iskobelja iz kučina - postovi djeluju poput stanja da vas dvoje sa 4 primanja (od kojih je bar jedno 100k) ne može da se sastavi sa organizacijom finansija? U takvoj situaciji bi mi država bila posljednji na listi problema. ????

Link to comment

znaci, upravo si potvrdila noskichevu pricu, i pricas niko te nikad nije zajebao tamo. a izvacarili su te za 40 baka i ako je trebalo da bude besplatno [emoji38]

Ajde da nacrtam. Imala je opciju da plati koliko hoce i na kraju je to uradila. Imali smo kombinovano 15ak iskustava sa lekarima ovde od toga 4 specijaliste i ovo je bio jedini incident. Noskich je spominjao sudove i iz njegove price zvuci da je svaki dodir sa lekarima ko da si otiso kod zelenasa.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment

Ajde da nacrtam. Imala je opciju da plati koliko hoce i na kraju je to uradila. Imali smo kombinovano 15ak iskustava sa lekarima ovde od toga 4 specijaliste i ovo je bio jedini incident. Noskich je spominjao sudove i iz njegove price zvuci da je svaki dodir sa lekarima ko da si otiso kod zelenasa.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Ne kapiram, kako da plati kolko hoce? Jel moze onda da plati nula? Ili je pokriveno osiguranjem 100%, ili u nekom procentu, ili nije. Trebalo bi da znas tačnu cenu pre nego sto ti urade bilo kakav tretman/pregled sta god, a ne posle da se natezes s njima kolko kosta. Tako bi trebalo da izgleda neki uredjen sistem osiguranja valjda.

 

Sent from my F8132 using Tapatalk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...