Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Treba da promenio nik u Asamtigašukno...

Vidim prate se drustvene mreze

 

Moracikus, lako je njima, mi se ovde guramo u taksijima po dvojica trojica a oni imaju ceo kamioooooon

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment

 valjda sem ako imas nameru da se udomis tamo kao oligarh; kao sto je noskiceva ambicija. u autenticnom duhu budiste/anarhiste;) hehe..

 

Oligarh koji sam gradi kucu na parceli zemlje i uzgaja hranu za porodicu na istoj.

Link to comment

upravo. 

al to noskicu nekako promice.

 

A sta se desava u Australiji kada osobe nebele puti umru u pritvoru ili pri transferu zatvorenika u kombiju od vrucine?

Ili kada se maloletnici muche vezivanjem za stolice i nabijanjem kesa na glavu?

I niko nikad ne odgovara ni za sta.

 

Bivsi gradonacelnik Auburna gde zivim davao dozvole za gradnju i zgrnuo desetinu miliona dolara. Zaustavio ceo saobracaj u kraju na dan svog vencanja. Javno pretio smrcu bivsoj zeni. I sta mu se desilo? Nista. Lepo prebacio pare u Liban i eno ga tamo sada uziva.

 

A australijska vlada. Jedna uzela drzavni helikopter da bi se odvezla da razgleda stanove.

Divna je to demokratija kada ti je glavni covek u drzavi bivsa prva glava Goldman Sax-a koji zivi u vili od plus 50 miliona dolara (naravno u privatnom vlasnistvu, zaradio covek posteno).

 

Nema se para za 'lifestyle' Aboridzina, ne moze da se daje vise ni za ovo sto su doskora imali, da im je zivotni vek na nivou crnaca tokom Aparthejda:

 

Hundreds of people in remote Aboriginal communities in Western Australia will be forced to abandon the land their families have lived on for generations.

Edited by noskich
Link to comment

Od Dejtona™ FBiH, dotad ni po babu ni po stričevima već po Uni.

Kakav crni Bangkok. Jesam rek'o da sam poredio komparativnu bogazu ovoj. Idi pročitajte opet pa c/p. Jašta su nego razvijene tajlandske selendre. Nemaš frke. [emoji38]

Poredio si Sarajevo sa Bangkokom. Ja ti zelim da odes da vidis BKK pa da onda shvatis kakvo si poredjenje napravio.

Link to comment

Dok u tajlandskim zatvorima i pritvorima za maloljetnike sviraju klavir i pišu poeziju? Ja bio vidio svojim očima.

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to comment

Nijanse su u pitanju, sto nas opet vraca na fundamentalno pitanje...

 

Ako je sve to isto, zasto onda ici u dzunglu na kraj sveta kad sa milion dolara udjepu mozes da zivis ko car i u sred Beograda? Plus ne moras da se navikavas na tajlandsku kuhinju i Budizam pored onoliko cevapa i domaceg pravoslavlja. 

 

Zato sto ne moras da se navikavas. Ja sam vegetarijanac i budista od 1999. A zivim sa Thai zenom od 2010. Teze bi mi bilo da se navikavam na Srbiju.

Edited by noskich
Link to comment

Dok u tajlandskim zatvorima i pritvorima za maloljetnike sviraju klavir i pišu poeziju? Ja bio vidio svojim očima.

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

 

To niko nije rekao. Tajland je zemlja u razvoju. Australija se izdaje za drugu najbolju zemlju za zivot na svetu. Sto je sramota kada se sasvim objektivno pogleda stanje na terenu. Sve sto sam postovao o tom stanju su suve cinjenice. Bilo je tona stvari. U kakvom su polozaju imigranti na privremenim vizama, Aboridzini, kakva je situacija sa stanovanjem, kvalitet stanovanja, zastita na radu i prava radnika, nejednakost i GINI koeficijent, problemi zdravstva, problemi transporta, problemi zagadjenja, korupcija i politicke afere, nemanje pravde jer sudski procesi kostaju jako a mnogi ne mogu to da priuste...

Sasvim dovoljno za epitet zemlje treceg sveta, takve stvari bi trebalo da ne mogu da se zamisle u stabilnoj demokratskoj zemlji prvog sveta kakvom se predstavlja.

Edited by noskich
Link to comment

Nigde nas nisu prestigli u razvoju. Gotovo identičan gdp per capita i nominalni i ppp, kao i prosečne plate. Sličan GINI koeficijent, ali Tajland ima 20 mesta lošiji HDI index.  

 

Bio turistički pre više od 20 godina, Bangkog+Pataja. Jezivo sparno(vlaga+vrućina), ne bi tu živeo ni u kojoj varijanti . Jesam bio impresioniran koliko se u Bangkoku gradilo ogromnih zgrada i to 24/7. Ali zato unutrašnjost, tj sela sačuvaj bože. Pa te kao vode da vidiš te što žive na reci u nekim kolibama i u čamcima. Gde u tu reku i seru i peru i piju iz nje. Sad verovatno se za tolliko godina dosta unapredilo, ali statistika kaže da od Srbije nisu bolji. A klima ne može da se poredi.   

 

Pre 20 godina kod nas i sada je isto, nema razlike.

Pre 20 godina na Tajlandu i sada je nebo i zemlja. 

 

Samo sto ta statistika ne uzima u obzir zivotne troskove. Ti u Bangkoku mozes da zivis sa 400 dolara mesecno i da pokrijes sve troskove zivota srednje klase. 

 

Meni klima nije problem. Kada sam odlucivao onako na slepo Kanada ili Australija dosao sam u Australiju jer je toplije. Ali to nije ono sto sam ocekivao niti sto ocekuju turisti koji dodju u sorcu i majici. Kise preko cele godine, veoma promenljivo vreme. Evo sada je mart, tek pocetak jeseni, imali smo vec 10-ak dana da temperatura bude 19-20 stepeni preko dana, nocu jos nize. Tek je zimi problematicno, nikakva izolacija, nikakvo grejanje, a nocu bude bas jako hladno. Daleko je lakse rashladiti se nego se zagrejati. Sto vam u Srbiji jasno pokazuju racuni za grejanje. Utrosak energije. Za rashladjivanje ti treba hladovina, hladno pice i ventilator. Zagrevanje je malo teze.

Edited by noskich
Link to comment

Drzavna sluzba. U Srbiji verovatno mozes i da gledas filmove i igras video igre. 

Ne moze svako, ni tamo, ni ovde.

Edited by noskich
Link to comment

Idi radi nesto covjece.

Kukas ovdje ko neka tetka

 

A ti si upregnuo radnu snagu da dirinchi za tebe pa mozes da piskaras po forumima u radno vreme?

 

Vidis ovaj bludging ti je legitimni odgovor radnika na otudjeni rad.

Edited by noskich
Link to comment

Vidis ja necu da uprezem druge da rade za moj racun.

Jedino sto dolazi u obzir je mali porodicni biznis, ili nesto online sto ne zahteva uprezanje.

Edited by noskich
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...