Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Meni je najsmesnije sto se svim silama trudi da se predstavi kao antikapitalista, anarhista, alter... a zivotni san mu je dan skupi dovoljno para da bude upravo to, kapitalista koji ce ziveti od kamate (tj. tudjeg rada)...

Link to comment

jadno je ovo coporativno napadanje noskicha koje traje godinama. ko voli da zivi u AUS nek zivi, ako covek hoce da ide na Tajland nek ide, sta se to vas tice. Prica lose o AUS? strasno. Pa sad jos ovo kako evo izdaje se za antikapitalistu a hoce da zivi od rente. sve je to lejm, ostavite coveka na miru.

 

Ne pravimo mi sistem u kome zivimo, ja sam antikapitalista, ali sta da radim, moram da plivam u ovom jebenom okruenju u kome zivim, od kapitalizma danas ne moze da se pobegne. Da mogu, ustedeo bi neke pare i povukao se iz "sistema" skroz da ne radim vise nikad nista. Preferably u nekoj zemlji kao sto je Tajland. A da se ja pitam, takav sistem ne bi ni postojao pa ne bi bilo razloga da iko pokusava da nagomila pare da bi mogao da pobegne od toga, a pogotovo da ljudi rmbace ceo zivot da bi otplatili neku budjavu lose gradjenu kucu na losoj lokaciji, samo da bi imali gde da zive. Ali posto se ne igra po mojim pravilima, onda jbg.

 

koliko ja vidim, sve sto noskich pokusava da objasni je da je, nasuprot uvrezenom misljenju, kvalitet zivota cesto veci u nekim od tzv. zemalja treceg sveta nego u tim izvikanim smetlistima kao sto je AUS ili UK. Ja se slazem, bolje je ziveti sa 1000 dolara mesecno na tajlandu nego sa 5 hiljada u UK na primer, pogotovo sto do tih 5 hiljada neto u UK dodje samo jedan mali broj sretnika, i to posle sto godina skolovanja (koje se papreno placa), rmbacenja, napredovanja., zivota po nekim rupcagama sa 30 cimera, itd. Bar bih ja pre ziveo na Tajlandu. Ko hoce u UK, neka ga, ne vidim cemu ova jadna napadanja.

Link to comment

@palikaris :

 

Pa sam se namesta... pazi, on vec godinama ucestvuje na forumu samo na DVE teme iskljucivo, ova ovde i ona o distopijama... i nikada ne odgovara direktno na pitanja, nego na svaku kritiku ispali youtube koji pokazuje nesto deseto... kako se prehraniti iz kontejnera, kako je bez veze trositi pare na smestaj kad mozes ladno da spavas na trotoaru na ulici u toplijim krajevima i tako to...

Link to comment

Niko ne mora da pliva u životu u tehnološkom društvu, čovek je stvoren da živi u prirodi kao i svaka druga životinja. Evo baš juče čitam o nekoj ženi koja je otišla da živi u nekim planinama u Novom Zelandu, ona i suprug love, žive u šatoru, imaju jedan lonac u kome skuvaju meso, za odeću i pirinač odu ponekad do civilizacije i daju 30ak dolara. Žena je nekad radila, i ta ušteđevina koja nije nešto specijalno pokriva taj jedino prirodni za čoveka stil života. Iz grada pravo u šumu, može svako ko želi, samo malo ko želi (logično).

Link to comment

@braca

 

shvatam ja to, al je ipak lejm kad se onda skupi vas 20 da mu objasni da je idiot, budala, nema pojma, prevarant, kapitalista, itd. Nek zivi kako ko hoce, ne vidim kako to pogadja nas ostale. Meni je uvek bilo zanimljivo da na forumu citam neka misljenja koja odskacu od uobicajenih i ako se s njima ne slazem uvek. Tako sam voleo i Yoyogija na primer da citam, ili Keksija, a na njih je izvrsen isti ovakav progon dok nisu otisli. Noskich nekako izdrzava jos uvek. Na kraju ce na forumu ostati ljudi samo koji imaju iste stavove, pa cemo jedni drugima da pricamo stvari koje vec znamo.

 

Meni jedino nije jasno zasto Noskich vec nije otisao da zivi na Tajlandu, mada, kad se setim sebe u slicnoj situaciji u UK, onda i to kapiram. Tamo ne bih nikad uspeo da ustedim makar nesto malo za pocetak. Dodatni problem je sto je Tajland prilicno zajeban za dobiti papire, ne primaju kurtu i murtu, ne vredi ti ni da se ozenis, jedini nacin je da nadjes posao pa poslodavac da ti sredi papire, ili da otvoris svoj biznis i da tako dobijes radnu dozvolu. A da bi dobio, moras da zaposlis cini mi se 5 lokalaca na jednog stranca, plus da 51% firme bude u vlasnistvu nekog lokalca, plus da od firme imas cini mi se 1000 evra mesecno prihoda u proseku da bi mogao da produzis radnu dozvolu. Nisu ni oni naivni, znaju da bi tamo 90% covecanstva da ode de zivi :)

Link to comment

Ja sam na ovoj temi najmanje komentarisala, ali ne radi se palikaris ovde o tome da imamo razlicita misljenja oko nekih stvari (cak ne ni svih), vec sto je covek vrlo cesto nerealan, i onda kada mu neko drugi ukaze na nesto, on se pravi lud, okrene pricu na nesto drugo i tako u krug. Ti kritikujes ljude koji nesto i pokusavaju da mu objasne (a ne znam zasto vise to i rade, valjda su dobri u dusi), dok on apsolutno ne uvazava nista drugo i onda naravno da nema prave diskusije.

Link to comment

@palikaris :

 

Pa sam se namesta... pazi, on vec godinama ucestvuje na forumu samo na DVE teme iskljucivo, ova ovde i ona o distopijama... i nikada ne odgovara direktno na pitanja, nego na svaku kritiku ispali youtube koji pokazuje nesto deseto... kako se prehraniti iz kontejnera, kako je bez veze trositi pare na smestaj kad mozes ladno da spavas na trotoaru na ulici u toplijim krajevima i tako to...

i ne samo to vec godinama tvrdi da su svi koji se s njim ne slazu budale ispranih mozgova i da je svako ko zeli da ima kucu, posao, pristojan auto...  izmanipulisani kreten koji toga nije svestan. pa bi da nas prosvetli. 

 

kad se malo proseta po temi, vidi se da ima dosta ljudi koji se u nekim stavovima slazu s njim, ali njegova nefleksibilnost i tretman sagovornika kao retarda koga treba prosvetliti nisu recept za pristojnu raspravu. a nije da se svako malo i to ne proba. 

 

mislim... ako nastupas kao jehovin svedok, ne mozes se buniti kad ti lupaju vrata u facu. 

Link to comment

Niko njemu ne kaže da je budala, naravno da mu svako želi sve najbolje. Mnogi na trulom zapadu takav životni izbor ostvare tek u penziji, ako i tada. Neka ostvari sve svoje želje, samo ne mora da iznosi gomilu neistina o državi u kojoj živi.

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to comment

@Random:

jok i ne kazu mu da je budala, nazivaju ga idiotom vec godinama. to je ovde normalan nacim komunikacije cim neko napise nesto s cim se vecina ne slaze. Ja sam na ovoj temi napisao 4-5 postova, odmah sam dobio komentare tipa ne lupetaj, pa kad odgovorim dobijem ban.

Link to comment

Ali, ali... situacija se menja. Jednom je nole rekao Jojogiju, koji ima stan u Sidneju ,da je bolje kupiti 13 stanova u Tajlandu nego jedan u Sidneju (iste pare su bile u pitanju).  Kada smo koji mesec kasnije ponovo krenuli pricu o nekretninama u AUS, pitao sam ga sam ga sta bi, jel kupio 13 stanova, zavali mi paranoid android ban ko vrata. Sad je vec dosta bolje, valjda zato sto je noskich uspeo da ustedi da kupi 1 kucu u AUS pa ga prozivanja tog tipa vise ne iritiraju. A i moderator se promenio.

Edited by ObiW
Link to comment

Ne znam da li si primetio da su ciljna grupa ove teme obicni ljudi koji zive od svog rada. A ne eksploatatori radne snage koji su preko tudjih ledja, znoja, krvi i suza zgrnuli milione pa onda gledaju kud pre da ih iznesu iz zemlje dok ne budu zaustavljeni. I ko jedva ceka da im da drzavljnastvo na izvolte kada te krvave milione dopreme? Utrkuju se, Kanada, Australija, Austrija, Novi Zeland, UK, US... sve moze kad imas pare, ne pitamo odakle ti...

Sve je na prodaju, izvolite, zgrade, kuce, zemlja, voda, rude, a tu su Aboridzini, nema veze pocisticemo ih mi vec za vas, Great barrier reef najvece cudo prirode, nema veze, unisticemo mi vec to zarad vaseg novca. Samo dodjite i dopremite pare.

Prvo, ja sam zensko, za tebe gospodja a nikako batica, znas ono postovanje prema starijima i tako te sitnice.

Drugo, ja sam se u Kanadu preselila radi napretka, iskljucivo sopstvenim sredstvima i nemam nikome da se pravdam za ista. I da, ovde prezivljavam iskljucivo sopstvenim radom, hvala na pitanju. Za sad je solidno a bice i bolje.

 

 

Sad, cisto da zavrsim sa tobom pa mozes nastaviti da zivis kako hoces. Ti si jedan obican samozivi licemer, besan na svet i zivot sto moras da radis umesto da si rodjen sa srebrnom kasikom u dupetu.

Zeleti za sebe i svoju porodicu najbolje uslove jeste normalno i pozeljno. ALI, ubedjivati sve druge kako ne treba ni da se trude dok iza ledja grabis sce sto mozes za sebe je, u najmanje, jako bezobrazno.

To da li ce neko zaista uspeti u nameri nije pitanje za tebe. Svaki covek za ovom svetu zasluzuje sansu da proba da poboljsa svoje uslove.

 

 

Ti ako se domognes ikad tog tvog tripa o ruralnom Tajlandu i tzv. slobodnom zivotu, treba da budes svestan da je to ZAHVALJUJUCI gnusnoj fasistickoj Australiji a ne uprkos.

Link to comment

@braca

 

shvatam ja to, al je ipak lejm kad se onda skupi vas 20 da mu objasni da je idiot, budala, nema pojma, prevarant, kapitalista, itd.

brate, greshish, nije ovo to nego jedna konstruktivna diskusija. Ponekad poneko mozda izgubi zivce al' to i nije neko cudo, znas i sam kako se tesko zivi - u kapitalizmu narcito. 

I gde bi inace covek mogao da ima 10-20 ovakvih vernih™ pratilaca - mozda na fb i/ili tw ili gdegod al' to nije to, ne?

Link to comment

^^

Neru za moda.

Upoređujem BL i neko komparativno mjesto na Tajlandu (Khon Kaen) preko numbeo sajta, cijene su tu negdje i jako slične s tim što su plate tamo 50% niže. Valjda i ovde narod uživa u blagodeti, nisam pametan.

Edited by Tpojka
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...