Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Pa kad vam uvaljuju pasos olako... pazi se!

Ziv nisam dok neotputujem u 

Kinu, Rusiju, Brazil , Argentinu i gomilicu egzoticnih zemalja poput Kube, Mongolije i Belorusije.... Tim redosledom

Link to comment

Pa kad vam uvaljuju pasos olako... pazi se!

 

E sada moram da citiram Yoyogija. Kako ono beshe: pasosh lakse dobiti nego clansku kartu biblioteke  :lolol:

Link to comment

E sada moram da citiram Yoyogija. Kako ono beshe: pasosh lakse dobiti nego clansku kartu biblioteke  :lolol:

Indeed.

Recimo Thai, eno par redova gore pishe i o tome. 

Link to comment

Ziv nisam dok neotputujem u 

Kinu, Rusiju, Brazil , Argentinu i gomilicu egzoticnih zemalja poput Kube, Mongolije i Belorusije.... Tim redosledom

 

Ditto za US, Kanadu, Meksiko, UK, ne tim redosledom...

Link to comment

Indeed.

Recimo Thai, eno par redova gore pishe i o tome. 

 

Drugi stih himne Tajlanda: 

เป็นประชารัฐ ไผทของไทยทุกส่วน

Pen pracha rat, phathai khong thai thuk suan

Every inch of Thailand belongs to Thais alone

Samo uz pasosh se kupuje zemlja. 

Edited by noskich
Link to comment

Ziv nisam dok ne kupim zemlju...  :fantom:

 

Upravo. Na zemlji mozes da se skucis i prehranis. Sa ovim papirnatim ili elektronskim stvarima mozes da se obrises ili cak ni to.

A sad me podseti, nista bolje nego jedan Thai vodeni pistolj za ispiranje chmara. Milina. A ne da se izmet razmazuje papirom pa tako umazan do sledeceg tushiranja.

Mozda zato Yoyogi zavrsi u Japanu. I tamo se chmar propisno tretira. A ne 'civilizacijski' razmazivanjem.

Edited by noskich
Link to comment

Au kakav razvoj dogadjaja na ovoj temi.

 

Kad uporedimo noskichev stih thai himne sa australijskim

 

...for those who have come across the seas

we have boundless plains to share...

 

Nisam bas siguran koja je vise 'fasisticka'?

Link to comment

^^ Nikud ne idem. Ako idem južno to może biti Aus - ubijedište me lakovjernog. :)

 

Varijanta nigde se ne mrdam iz moje Banja Luke, ali znam da se na Tajlandu siromasi gushe od prljavstine, a da je Zanzibar raj na zemlji.

Link to comment

Au kakav razvoj dogadjaja na ovoj temi.

 

Kad uporedimo noskichev stih thai himne sa australijskim

 

...for those who have come across the seas

we have boundless plains to share...

 

Nisam bas siguran koja je vise 'fasisticka'?

 

Kao i obicno, promiche ti kontekst.

Thai su jedna jedina zemlja jugoistocne i juzne Azije koja nikada nije bila kolonizovana.

A ovo 'deljenje' necega sto ti ne pripada invazijom zatvorenika i propalica koji dva veka istrebljuju domoroce i do 1967-e ih smatraju 'florom i faunom' a onda profitiraju prodajuci to sto im ne pripada opet proterivanjem retkih prezivelih domoroca belosvetskim multikorp eksploatatorima i kineskim tranzicionim gazdama koji su zaradili milione preko ledja eksploatisane radne snage.

Za te sto su dosli across the seas, 'boat people' ima, a za lokalne koji imaju stopu smrtnosti na nivou crnaca pod Aparthejdom nema, nego im zatvaraju naseobine, jebiga, nema se da se finansira neciji 'lifestyle'.

Edited by noskich
Link to comment

Dobro, promiče mi kontekst. Tema tretmana domorodaca zahtjeva malo dublju analizu. Ne poričući istorijske nepravde, danas se dosta para sliva u strategiju zvanu 'close the gap'. Baš s ciljem povećanja životnog vijeka. Više kinte kapne pod laburističkom, a manje pod liberalnom vladom - al svejedno rezultati i pomaci su jako mali. Zašto je to tako i da li je baš sve krivica zatvorenika i propalica?

 

http://mobile.abc.net.au/news/2017-02-14/closing-the-gap-report-card-failing/8268450

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to comment

Ili hajde da se zapitamo koliki bi bio životni vijek ili smrtnost novorođenčadi kod aboridžinske populacije da je beli čovek potpuno zaobišao ovaj kontinent?

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to comment

Varijanta nigde se ne mrdam iz moje Banja Luke, ali znam da se na Tajlandu siromasi gushe od prljavstine, a da je Zanzibar raj na zemlji.

 

Greška. Kažem da mi se ne seli u zemlje gdje je vrhunac kulturnog dostignuća vjerski objekat ili gdje se ozare kad vide asfaltiran put. Not my cup of tea. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...