Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

tajland je mirna i sredjena zemlja u kojoj svi rade i vole kralja, a u kojoj vojska svako malo izvede mali drzavni udar. 

 

jel se secate kad je pre par godina sin lika koji je zastupnik Porsea za Tajland pregazio policajca 100 metara od kuce i onda se, bez zaustavljanja, odvezao u svoj mali dvorac? Pa kad niko nije hteo da ga hapsi nego je morao licno nacelnik policije za Bankok da dodje u kucu da ga uhapsi? E rodjaci, to je prava korumpirana drzava, Srbija je mala maca na navijanje za taj nivo korumpiranosti.

 

upravo. 

al to noskicu nekako promice.

Link to comment

pa opet malo bolje nego kad sin vlasnika najvece TV stanice u Beogradu pregazi kolima devojku pa ga niko ni ne uhapsi.

Znaci i Beograd rame-uz-rame sa znamenitim ekonomsko-politickim uredjenjima diljem sveta, ne? 

Link to comment

U al vam šukno Palikaris

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

uf...  :lol:

 

pa opet malo bolje nego kad sin vlasnika najvece TV stanice u Beogradu pregazi kolima devojku pa ga niko ni ne uhapsi.

 

cek, zar ovde nije na meti fasisticka australija?

Edited by roksi
Link to comment

@iDemo: ko je pricao ista o politickim uredjenjima? prica je krenula od toga kako je u BL veca plata bolji standard tajlandjani padnu u nesvest kad vide asfalt.  

 

@roksi: ne znam, za fashisticku australiju je noskich strucnjak  :fantom:
 

Edited by palikaris
Link to comment

Ja mogu da shvatim i kako uređeno društvo određenim ljudima može smetati. Neko npr dođe u skandinaviju i nervira se što je sve čisto i funkcioniše do te mjere da mu se okolina čini previše sterilnom. Ali ubjeđivati sve oko sebe kako sve to ne valja, e to ne ide. Svako od nas projektuje subjektivni doživljaj koliko god se trudili da ga objektivno uokvirimo. Tako i noskichev doživljaj australije pa i naš u nekoj drugoj zemlji.

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to comment

U kom je entitetu BK?? Za Sanski Most mislim da znam...

Od Dejtona™ FBiH, dotad ni po babu ni po stričevima već po Uni.

@iDemo: ko je pricao ista o politickim uredjenjima? prica je krenula od toga kako je u BL veca plata bolji standard tajlandjani padnu u nesvest kad vide asfalt.

 

@roksi: ne znam, za fashisticku australiju je noskich strucnjak :fantom:

 

Kakav crni Bangkok. Jesam rek'o da sam poredio komparativnu bogazu ovoj. Idi pročitajte opet pa c/p. Jašta su nego razvijene tajlandske selendre. Nemaš frke. [emoji38]
Link to comment

znaci full-on razvijena 'prava korumpirana drzava', ne? 

nego, je l' si ti bio tamo ili nisi? 

#pitamzadruga

Pitaj druga da ti opravi IL, mnogo ti je nesto busna u poslednje vreme...

Link to comment

pa opet malo bolje nego kad sin vlasnika najvece TV stanice u Beogradu pregazi kolima devojku pa ga niko ni ne uhapsi.

Nijanse su u pitanju, sto nas opet vraca na fundamentalno pitanje...

 

Ako je sve to isto, zasto onda ici u dzunglu na kraj sveta kad sa milion dolara udjepu mozes da zivis ko car i u sred Beograda? Plus ne moras da se navikavas na tajlandsku kuhinju i Budizam pored onoliko cevapa i domaceg pravoslavlja. 

Link to comment

@roksi: iz licnog iskustva, skromnog. nit je prosecna plata manja nego u BL, bas naprotiv, nit se "oduseve" kada vide asfalt nego se tamo gradi infrastruktura sve u 16, prestigli su oni nas odavno u razvoju, delovi Bangkoka izgledaju kao 31. vek za nas, delovi su siromasni, da, ali opet nista losiji od beogradskih predgradja.

Nigde nas nisu prestigli u razvoju. Gotovo identičan gdp per capita i nominalni i ppp, kao i prosečne plate. Sličan GINI koeficijent, ali Tajland ima 20 mesta lošiji HDI index.  

 

Bio turistički pre više od 20 godina, Bangkog+Pataja. Jezivo sparno(vlaga+vrućina), ne bi tu živeo ni u kojoj varijanti . Jesam bio impresioniran koliko se u Bangkoku gradilo ogromnih zgrada i to 24/7. Ali zato unutrašnjost, tj sela sačuvaj bože. Pa te kao vode da vidiš te što žive na reci u nekim kolibama i u čamcima. Gde u tu reku i seru i peru i piju iz nje. Sad verovatno se za tolliko godina dosta unapredilo, ali statistika kaže da od Srbije nisu bolji. A klima ne može da se poredi.   

Link to comment

U Phuketu sam vidio da isti kamion koji odvodi iskopanu zemlju sa gradilista na kraju radnog dana prevozi radnike.

Skiper natovaren sa nekih 50tak ljudi u centru Patonga!!!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...