Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

^^

Neru za moda.

Upoređujem BL i neko komparativno mjesto na Tajlandu (Khon Kaen), cijene su tu negdje i jako slične s tim što su plate tamo 50% niže. Valjda i ovde narod uživa u blagodeti, nisam pametan.

Banja Luka?

Link to comment

Prvo, ja sam zensko, za tebe gospodja a nikako batica, znas ono postovanje prema starijima i tako te sitnice.

Drugo, ja sam se u Kanadu preselila radi napretka, iskljucivo sopstvenim sredstvima i nemam nikome da se pravdam za ista. I da, ovde prezivljavam iskljucivo sopstvenim radom, hvala na pitanju. Za sad je solidno a bice i bolje.

 

 

Sad, cisto da zavrsim sa tobom pa mozes nastaviti da zivis kako hoces. Ti si jedan obican samozivi licemer, besan na svet i zivot sto moras da radis umesto da si rodjen sa srebrnom kasikom u dupetu.

Zeleti za sebe i svoju porodicu najbolje uslove jeste normalno i pozeljno. ALI, ubedjivati sve druge kako ne treba ni da se trude dok iza ledja grabis sce sto mozes za sebe je, u najmanje, jako bezobrazno.

To da li ce neko zaista uspeti u nameri nije pitanje za tebe. Svaki covek za ovom svetu zasluzuje sansu da proba da poboljsa svoje uslove.

 

 

Ti ako se domognes ikad tog tvog tripa o ruralnom Tajlandu i tzv. slobodnom zivotu, treba da budes svestan da je to ZAHVALJUJUCI gnusnoj fasistickoj Australiji a ne uprkos.

 

Ovo na sta odgovaras uopste nije bilo namenjeno tebi, vec randomu.

A cekaj jel ja ne radim samo sopstvenim sredstvima i raspolazem samo sopstvenim radom?

Ne, ja sam protiv otudjenog rada, protiv sam sistema u kojem 1% odlucuje o svemu, a 99% ih opsluzuje. Rad sam po sebi nije los, los je otudjen rad.

Nikoga ne ubedjujem da ne treba da se trudi, ubedjujem ih da ne treba da rade 30 godina da bi otplatili kucu i kola na kredit.

Nije to zahvaljujuci Australiji vec zahvaljujuci mom radu. Vec napisano gomilu puta, na meni je Australija debelo profitirala, a da sam od nje dobio benefita samo besplatne preglede kod doktora opste prakse. Imigracija ovde je cist racun duga ljubav. Ako imas bolesno dete nema za tebe boravisne dozvole. Ako si mlad, zdrav, obrazovan, radis i placas porez moze. Ako si obrnuo milione negde ko zna kako moze sve, ne pitamo ko si. Samo profit. 

Link to comment

jadno je ovo coporativno napadanje noskicha koje traje godinama. ko voli da zivi u AUS nek zivi, ako covek hoce da ide na Tajland nek ide, sta se to vas tice. Prica lose o AUS? strasno. Pa sad jos ovo kako evo izdaje se za antikapitalistu a hoce da zivi od rente. sve je to lejm, ostavite coveka na miru.

 

Ne pravimo mi sistem u kome zivimo, ja sam antikapitalista, ali sta da radim, moram da plivam u ovom jebenom okruenju u kome zivim, od kapitalizma danas ne moze da se pobegne. Da mogu, ustedeo bi neke pare i povukao se iz "sistema" skroz da ne radim vise nikad nista. Preferably u nekoj zemlji kao sto je Tajland. A da se ja pitam, takav sistem ne bi ni postojao pa ne bi bilo razloga da iko pokusava da nagomila pare da bi mogao da pobegne od toga, a pogotovo da ljudi rmbace ceo zivot da bi otplatili neku budjavu lose gradjenu kucu na losoj lokaciji, samo da bi imali gde da zive. Ali posto se ne igra po mojim pravilima, onda jbg.

 

koliko ja vidim, sve sto noskich pokusava da objasni je da je, nasuprot uvrezenom misljenju, kvalitet zivota cesto veci u nekim od tzv. zemalja treceg sveta nego u tim izvikanim smetlistima kao sto je AUS ili UK. Ja se slazem, bolje je ziveti sa 1000 dolara mesecno na tajlandu nego sa 5 hiljada u UK na primer, pogotovo sto do tih 5 hiljada neto u UK dodje samo jedan mali broj sretnika, i to posle sto godina skolovanja (koje se papreno placa), rmbacenja, napredovanja., zivota po nekim rupcagama sa 30 cimera, itd. Bar bih ja pre ziveo na Tajlandu. Ko hoce u UK, neka ga, ne vidim cemu ova jadna napadanja.

 

Sve potpisujem.

Link to comment

 

Ako mislis da nastavnik/profesor provede samo 12 sati na poslu i da mimo toga nema brojne sate pripremajuci nastavu, ozbiljno nemas dodir sa realnoscu. Mislim vidi se to iz aviona, ali evo ovde si to prakticno jasno nacrtao.

 

 

Summa summarum,

 

Noskich: All right, but apart from the sanitation, the medicine, education, wine, public order, irrigation, roads, a fresh water system, and public health, what have the RomansAustralia & Government ever done for us?

 

Snezana Radojicic je nastavnik engleskog u Kini, veoma je postujem, vrlo je savesna u svemu sto radi, i ona priprema casove 4 sata nedeljno.

www.snezanaradojicic.com

Link to comment

Vec napisano gomilu puta, na meni je Australija debelo profitirala, a da sam od nje dobio benefita samo besplatne preglede kod doktora opste prakse. Imigracija ovde je cist racun duga ljubav. 

Naravno, to je jedna poslovna transakcija, uvek i svuda, osim ako ne uspesh negde brodom ili tunelom ispod pustinje i/ili preko zida leteci da dobijesh vizu/papire kao izbeglica.

Osim toga - nije samo "besplatan pregled kod doktora' nego i par sitnica povrh toga - medju njima i pasosh. Onako uzgred...  :s_c:

Ja sam dosao zbog pasosa, sve drugo je cist bonus™. Treba to mozda i tako da gledash... 

Link to comment

Meni jedino nije jasno zasto Noskich vec nije otisao da zivi na Tajlandu, mada, kad se setim sebe u slicnoj situaciji u UK, onda i to kapiram. Tamo ne bih nikad uspeo da ustedim makar nesto malo za pocetak. Dodatni problem je sto je Tajland prilicno zajeban za dobiti papire, ne primaju kurtu i murtu, ne vredi ti ni da se ozenis, jedini nacin je da nadjes posao pa poslodavac da ti sredi papire, ili da otvoris svoj biznis i da tako dobijes radnu dozvolu. A da bi dobio, moras da zaposlis cini mi se 5 lokalaca na jednog stranca, plus da 51% firme bude u vlasnistvu nekog lokalca, plus da od firme imas cini mi se 1000 evra mesecno prihoda u proseku da bi mogao da produzis radnu dozvolu. Nisu ni oni naivni, znaju da bi tamo 90% covecanstva da ode de zivi :)

 

I ovo sam isto pominjao. Vise razloga, australijski dolar je 30% pao prema USD sto se odrazilo i na kurs prema Thai bahtu, ROI je nizi nego pre, cene se uvecavaju svuda pa i na Tajlandu brze nego prihodi... Zbog cega je potrebno vise ustedeti. A i zena me shtreca da treba vise...

U vezi papira, isao bih na varijantu braka i to funkcionise ovako: kada se prijavis za partnersku vizu dobijas je na godinu dana, zatim je obnavljas jos 2 godine i nakon toga uz pratecu dokumentaciju mozes da se prijavis za stalni boravak. Drzavljanstvo se jako tesko dobija, ali je moguce, nakon 7-10 godina boravka u zemlji.

Edited by noskich
Link to comment

^^

Neru za moda.

Upoređujem BL i neko komparativno mjesto na Tajlandu (Khon Kaen) preko numbeo sajta, cijene su tu negdje i jako slične s tim što su plate tamo 50% niže. Valjda i ovde narod uživa u blagodeti, nisam pametan.

 

https://www.numbeo.com/cost-of-living/compare_cities.jsp?country1=Bosnia+And+Herzegovina&country2=Thailand&city1=Banja+Luka&city2=Khon+Kaen

 

Khon Kaen je Isan, to jest najnerazvijeniji i najsiromasniji deo Tajlanda.

Na Tajlandu je veoma povoljno ako zivis kao lokalac. Ako hoces da pijes vino, jedes sir, uvoznu hranu, onda je skupo. Lokalna hrana, restorani, prevoz, rezije, odeca, renta, sve je povoljno i nije nedostupno.

Znaci to sto gledas na Numbeu, nemoj gledati cene vina i sira, gledaj ovo: restorani jeftiniji 50-70%, lokalna hrana jeftinija 10-30%, prevoz jeftiniji 20-70%, rezije jeftinije 70%, odeca jeftinija 20-60% (i ovo nije lokalna odeca, lokalna je jos jeftinija), stanovi 40% jeftiniji.

 

Na Tajlandu nema nezaposlenosti, najniza stopa nezaposlenosti na svetu. Renta, lokalna hrana, lokalna odeca, sve najosnovnije potrebe su svima pristupacne. I ne treba ti mnogo zbog tropske klime (bez grejanja, hrane uvek preko cele godine, minimalna odeca, prevoz bicikl ili skuter...).

Edited by noskich
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...